reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wymiary w ciąży :)

Cześć dziewczyny. Widzę, że większość z was chudnie lub bardzo niewiele przybiera na wadze. Ja zaczęłam od 65kg przy wzroście 168cm. Obecnie mam 68kg i już się boję, że to moje przybieranie na wadze nabiera tępa (chyba muszę przestać podjadać smakołyki ;) ). Jest to moja 3 ciąża a w pierwszej i drugiej nie przytyłam więcej niż 11kg. Mam nadzieję, że tym razem też się tak uda. Pozdrawiam
 
reklama
Mój gin powiedział, że przez pierwsze 20tyg powinno się przytyć około kilograma:szok: (tyle wynosi waga dziecka, macicy i wód - wzmożonego apetytu nie powinno się odczuwać, to tylko psychika kobiety i stereotyp; jedynie zachcianki, które powinny być "zdrowe"-wiadomo jak z tym jest:))
Ja zaczynałam z nadwagą. mam 162cm i waga w 8tyg wynosiła 70kg w ubraniu. tydzień temu było -0,5kg. startując z normy można przytyć do 12 kg, z nadwagą tylko 6kg i tyle chciałabym osiągnąć. w pierwszej ciąży przytyłam 15,5 kg, z których 10 spadło w pierwszym miesiącu, reszta niestety została. Teraz planuję karmić Smyka (nie zaprzestanę po 3 tyg prób! i od razu po porodzie będę kombinować z przystawianiem do piersi - przy Bartim karmili go butelką, a dopiero poźniej dali mi, już nie chciał cyca, bo ciężko leciało, w domu błędne koło - krzyczał, że głodny, nie chciał piersi, więc żeby nie głodzić dziecka kończyło się butelką, co powodowało, że już wcale nie chciał cyca). myślę, że karmienie "wspomaga" odchudzanie. większość zmagazynowanego tłuszczu idzie w mleczko.. ale zeszłam z tematu:)

powodzenia Majóweczki - i liczą się dzieci, choćby miało nam przybyć 20kg!:)
 
U mnie na wadze: -6kg. Mnie to cieszy, bo Dzidziuś zdrowy, a taka utrata wagi dla mi osobiście,przy mojej nadwadze sporej pasuje :) Moja p.ginekolog mówi, że niektóre kobiety tak w ciąży mają.
 
Ja jak do tej pory osiągnęłam wagę sprzed ciąży, czyli 55 kg przy wzroście 166 cm. Na początku waga poszła w dół do 53 kg, a teraz od jakiegoś tygodnia zaczęłam nadrabiać i stąd taki wynik. Mam nadzieję na jednocyfrowy wzrost wagi podczas całej ciąży:) I tego będę się trzymać!
 
ja startowalam z 59kg przy wzroscie 168,dzis na wadze dokladnie +2kg.Moj lekarz mowi,ze w calej ciazy powinno sie przytyc 12%wagi wyjsciowej,zobaczymy czy to u mnie sie sprawdzi :) pozdrawiam Was wszystkie:-)
 
Agusha swietnie! Mi jak spadlo o kilo-poltora, to bylo kilo mniej dosc stabilne, ale teraz cos sie stalo... Nie jem wiecej, a waga sie wyzerowala, wiec jeszcze nie tragedia. Ale mam na najblizsze prawiec miesiace limit 2kg id dietetyczki przydzielony, jeszcze 14tydz sie nie skonczyl, a tu juz jakis 20-30 dag do gory. Zobaczymy w srode, bo choc waze sie codziennie, to srodowe wazenie - w pierwszym dniu kolejnego tygodnia, traktuje jako wyznacznik.
 
ja przed ciaza 52kg przy wzroscie 162cm. teraz nadal waze 52 kg ale od 3 miesiecy wymiotuje codziennie i to pewnie dlatego nie tyje
 
reklama
Do góry