reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga I Wzrost Bobasów

My bylismy w czwartek na szczepieniu i efekt jest nastepujacy: Kubus przez 7 tygodni przytyl 2kg wazyl 5750 teraz 7750 nie wiem tylko ile ma wzrostu bo znowu go nie zmierzyli :(
 
reklama
A i my byliśmy na szczepieniu w zeszłym tygodniu. Waga Ociupinka pokazała 7720, więc nie jest tak źle:) A i tak jest co nosić. Zwłaszcza teraz, Mateuszek kleił się do mnie, bo katar go złapał. Widac było, ze się czuł przeokropicznie, bez humoru, mało jadł, czerwone oczy i nos no z z nosa leciało.Ale całe szczęscie wraca do normy, już wczoraj po kąpieli było lepiej:) Całe szczęscie nie gorączkował. Ale teraz z kolei nas kręci jakaś grypa.
 
dziewczyny - spore bobaski juz macie - my idziemy w srode na szczzepienie to sie zwazymy po 3 tygodniach - ciekawe ile mala przytyla :)

iza - nastepne wazenie bedzie z pewnoscia duzo lepsze :)
 
No no dziewczyny bardzo ładnie nam dzieci przybierają na wadze.
Ja miałam iść z Dominisia na ważenie w piątek ale że tak długo spała to nie poszliśmy
bo waga jest do 13:00
Za to jutro sie przejdziemy i zobaczymy.
 
rybcia - bardzo ladnie :)
my dzisiaj idziemy na szczepienie wiec bedzie przy okazji tez wazenie ... zobaczymy czy ciagle sie trzymamy na 75 centylu :)
 
Rybciu to bardzo ładnie!!!

Ja nic nie kumam z tych centyli!!!!! Czy ktos moze mnie poinstruowac? Wiem, ze sa siatki i czasem tam zerkam ale NIC NIE ROZUMNE o czym tam do mnie rozmawiają?????

My byliśmy dzisiaj zrobić Mateuszkowi morfologie i teraz jest cały czas smutny, tak go musi rączka boleć. Pani nakapała aż 2 próbówki krewki. Tyle szlachetnej krwi stracić to nie jest śmieszne. Śmieje się tylko jak mu zacznę nucić piosenki do "grandzenia":)
 
Irlandia gratulacje z okazji ROCZNICY O0 >:D :-* :police: :angel:
I chcę się pochwalić, że nasza Pola dobiła właśnie do 8100!!!!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
LidijkaSiatki centylowe dostarczają informacji o dynamice procesu rozwoju fizyczneg. Nanosząc np. w odstępach miesiecznych na siatki centylowe uzyskane wartości z dokonanych pomiarów można wykreślić linię krzywą, która odzwierciedla indywidualne tempo wzrastania." Centyl wskazuje na pozycję danej osoby w populacji uporządkowanej według cechy 0-100. Jeśli np. wartość wzrostu dziecka znajduje się na poziomie 50 centyla, oznacza to, że w danym wieku metrykalnym połowa jego rówieśników jest od niego wyższych, a połowa niższych. Krzywe oznaczone jako 3 i 97 (lub 5 i 95) centyl stanowią granice normy i odpowiadają 2 SD od wartości średniej w tabelach norm. Zakres normy wąskiej obejmującej 50% populacji mieści się między 25 a 75 (lub 35-65) centylem, zaś szerokiej - między 10 a 90 (lub 15-85) i obejmuje ok. 80% populacji [1, 6, 12]." A prostymi slowami: gruba kreska 50 centyli to jest srednia norma wagowa czyli polowa dzieci w danej grupie wiekowej wazy mniej a polowa wiecej powyzej 75 centyla jest nadwaga a powyzej 95 centyla otylosc.Ponizej 50 centyla sa dzieci z niska waga.Tak samo ze wzrostem:50 centyli sredniak,75centyli grupa wyzsza,95 centyli b.wysoki a ponizej 50- grupa srednio niskih i niskich.Oczywiscie odnosi sie to do danej grupy wiekowej.Taka przynajmniej interpretacje podaja lekarze.Najwazniejsze jednak by dzidzia szla rowno po jednej linni,zeby nie bylo skokow.Ale wiadomo jak to jest.Jezeli dziecko urodzilo sie duze to przeciez nie skurczy sir zeby dobic do normy.... ;) tak wiec z grubsza z tymi centylami jest. ::)
 
Do góry