reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga i wzrost naszych dzieci

reklama
...niby patrzą na te siatki centylowe i tam trochę mało wychodzi wg jej wieku - tzn martwić się mam nie martwić - ale np w książeczce zdrowia dziecka mam wpisane wcześniactwo, a na wypisie poród w 38tyg;/ więc naprawdę już głupia jestem - faktycznie urodziła się wg mojej karty ciąży równo37t a wg porodówki...36+5, choć patrząc na to kiedy doszło do zapłodnienia (mniej więcej wiem co do dnia) to nawet wg mnie 37+3 ale nikt tak w ten sposób nie patrzy - można zgłupieć z tego wszystkiego a co lekarz to historia;/ miałam dołka związanego z tym wszystkim i jeszcze jakoś tak mi dziwnie, ale wierzę, że jest w porządku i tyle - a Ala po prostu jest drobniejsza od niemowlaczków w jej "wieku" - tylko, że lekarze naprawdę potrafią zrobić wodę z mózgu i powiedzieć coś, co nie daje spać...

idę 31go maja na pierwsze szczepienie to się jeszcze dokładnie wypytam, bo to pierwsza taka poważniejsza wizyta będzie i wtedy będę wiedziała ile ma wzrostu, bo teraz to tylko waga...
 
No to mamy wage Filipa na jego 1 miesiac - 4800g (waga urodzeniowa 3675g)
Baczek rosnie mi w oczach jak tak na niego patrze, gdy spi :)
 
Ja wczoraj wazylam Alexa,wazy 3883g.Wciagu 12 dni przypral tylko 30 g:-( Polozna niby nic nie mowila tylko zeby czesto go do piersi przystawiac:sorry2: Juz nie wiem co robic,poczekac jeszcze z dwa tygodnie czy go dokarmiac butla:confused:Wychodzi na to ze w ciagu 3 tygodni przybral 223g.Mi sie wydaje bardzo malo,ale tutaj sa zwolennikami karmienia piersia i beda czekac nie wiem na co:sorry2: Na siatce centylowej widac spadek bo jest teraz na 25:-(
 
Kama - nie martw się za bardzo, - może rzeczywiście troszkę to mało, a jak Ci Alex śpi?płacze - czy jest spokojny?wiesz co, może zadzwoń do jakiegoś pediatry w Polsce, jeśli tam nie bardzo się tą sprawą przejmują...właśnie w przychodni pamietam jeszcze z moim Bartusiem, że patrzą na siatki centylowe - nie ważne w sumie,który to centyl - czy 3 czy powyżej 97, liczy się czy cały czas mniej więcej oscylujemy wokół tego samego centyla - tzn że dziecko jednostajnie, prawidłowo rośnie wg swoich cech indywidualnych - najbardziej boją się spadków zbyt gwałtownych na centylach i zbyt raptownych wzrostów - to jakiś alarm by się tym zająć, ale wcale nie znaczy, że coś groźnego się dzieje - może być tak, że wystarczy zrobić badanie moczu - może Aleź ma jakieś bakterie w pęcherzu - to podobno częsta przyczyna spadków wagi u noworodków. Nie martw się, skontaktuj się z kimś, albo zrób tak jak CI podpodwiada intuicja, czyli wprowadź mm. Najważniejsze to spokój i to byś byłą spokojna o zdrówko syneczka:)trzymam kciuki i daj znać co postanowiłaś.
 
Antek urodził się z wagą 2955g, przy wipisie miał 2860g, a po tygodniu już 3250g. Mały rośnie w oczach. Ciuszki, które w szpitalu na nim wisiały teraz są idealne :-)
 
Moja Lenka urodziła się z wagą 2400 g, przy wypisie - po 10 dniach ważyła 2680 g, dzisiaj w 16 dniu - 3000 g. Pani doktor mówi, że przybiera jak trzeba :-).
 
moja Lenka urodziła się z wagą 2510 g, przy wypisie po 3 dniach ważyła 2380 g, w przyszłą środę idziemy na kontrol do pediatry zważyć ją. wizyte mieliśmy mieć dopiero w 4. tygodniu, ale chcemy pójśc dodatkowo aby sie upewnic, czy przybiera odpowiednio. gdyby po 2ch tygodniach przybrała tyle co Twoja lwiapaszczko, to bylibyśmy super szczęśliwi :)
 
reklama
Moja Zosieńka urodziła się z wagą 2700, najniższa jej masa to 2640, dziś miała 2960. Pediatra mówi, że dużo przybrała (ma równe 2 tygodnie).
 
Do góry