reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga i wzrost naszych dzieci

My już tez po ważeniu Zosieńki i tak:
1.waga ur.: 3380g,
2.spadek: 3300g,
3.w 12stym dniu: 3700g,

Rośnie nam kluseczka, ale się cieszę. Ciuszki czekają również wyprane, wyprasowane te większe, ale nie moge się doczekać reorganizacji szafy, tych 3-6msc. mam chyba najwięcej;-)
 
reklama
a ja się boje że Tymek mało przybiera, jutro przyjdzie położna i może wieczorem pojedziemy się zważyć ... superancko że wasze dzieciaczki tak pięknie rosną !!
 
My dziś po ważeniu i waga nam pokazała 5230g :szok: czyli przez dwa tygodnie mały przytył 745g.
Jak tak dalej będzie tył to ten dwupak pieluch będę musiała komuś oddać:/
 
My ważyliśmy się w poniedziałek wieczorem.
Waga urodzeniowa 3650
Waga najniższa 3500
Waga w dniu wypisu (poniedziałek tydzień temu) 3580
Waga z poniedziałku 3750

Czyli 170 gr w tydzień :) Bardzo poprawnie :)
 
dziewczyny - pięknie nam dzieci rosną - 170g w tydzień - jak najbardziej prawidłowo:):):)

a ja śpieszę poinformować, że Alunia była na pierwszym szczepieniu i waży już 4920g - co od jej wagi urodzeniowej 2745 i przy wyjściu ze szpitala 2665g jest super wagą:)

a urosła 5cm:)
 
Ostatnia edycja:
Jolek - no coś Ty!!!! jak najbardziej prawidłowo, już wcześniej pisałam...że ok 200g w tydzień na piersi, a zdarzają się dzieci, że mniej i więcej:)alarm, kiedy mniej niż 120g/tydz. moja Ala wypada średnio ok.300g na tydzień, a to dziewczynka - chłopcy zawsze więcej ważą i są bardziej cycowi (takie mam wrażenie, bo mój synek urodził się 2700g a na 6tyg ważył już 5200 - a on to wisiał na cycu że hoho)

nie ma czegoś takiego jak przekarmienie dzieci na cycu - jedzą ile chcą, przecież na siłę mu nei wpychasz cycusia i nie karmisz jak kaczuszki - prawda???nic się nie martw:)mał ma dobry apetyt i tyle:)ciesz się, ze dobrze rośnie!!
coś do poczytania:
Ile powinno przybierać na wadze dziecko karmione piersią??? - forum, porady, informacje
 
Czytając wpisy z wagą maleństw, widzę, że i u nas jest dobrze ;) moja kluska ładnie rośnie!

Dzisiejsze wazenie: 4052 g
Tydzien temu: 3880 g
Dzien wypisu do domku: 3580 g
Spadek-najnizsza :( 3560 g
Waga urodzeniowa: 3940 g
chyba nie jest zle... :))
 
No i ja się przestałam martwić, mój chopina odbił i zaczął przybierać :D:D:D:D w tydzień 300g z 4200 na 4500, Pani pediatra stwierdziła że słuszna waga pulpecika jest i przy szczepieniu może już grubo ponad 5 kg ważyć :O
 
reklama
No nasz maluszek to sie prezentuje następująco:
1.waga ur.: 3950
2.spadek: 3670
3.w 7dmym dniu: 4100,

Więc myślę, że jest nieźle :) zobaczymy jak nam pójdzie dalej...
 
Do góry