reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminki, witaminki..

reklama
Też brałam Falvit. Ale w niedzielę kupiłam sobie Vita-min mama - za 19 zł. W składzie oprócz żelaza, witamin i kwasu foliowego (i innych minerałów i takich tam) ma też ekstrakt z mięty (na ciążowe dolegliwości typu wzdęcia i mdłości) oraz żurawinę - na pęcherz. Jeden minus - ogromne tabletki, wręcz czopki.
 
Ja dziewuszki do ok 14 tygodnia bralam zgodnie z zaleceniami lekarza tylko kwas foliowy i przyznaję, że pod koniec listopada czułam juz się fatalnie. Osłabienie, buzia szara, jakbym cała była wypompowana ;/ Od dwoch tygodni biorę feminatal N z kwasem foliowym i czuję się o niebo lepiej ;)
 
Hej.. słuchajcie, może coś poradzicie.. mój ginek na samym początku zapisał mi kwas foliowy i żelazo. Łykam do dziś i nic poza tym.. Niektórzy się dziwią, że dziwnie mało, że powinnam jeść jeszcze magnez, wapno.. Nie wiem w sumie co mam o tym myśleć. Jedna je to druga tamto.. od czego to zależy? Ja od samego początku mam super wyniki. Ciąża też przebiega bez zarzutu.. myślę, że jakby lekarz uważał, że powinnam jeść jeszcze jakies dodatkowe witaminki to chyba by przepisał nie?
 
ja biorę Pregna plus, jak dobrze pamiętam gdzieś od ok 11 tc...

Witaminki mają w składzie także kwasy dha, a cena to ok 40 zł
 
reklama
sroczka ja nie wiem od czego to...
ja biorę Falvit i kwas od początku no a żelazo bo miałam niski poziom żelaza i dostałam nakaz ze szpitala..
z poprzednią ciążą było twk samo..
ale myślę ze jak jesz np dużo owoców i warzyw to chyba ma się sporo witamin , ja jem mało:sorry2:
więc witaminy biorę..
ale nie wiem jak to lekarze na to patrz a, ogólnie witaminki sa na wzmocnienie.. czy jakoś tak...
my slę że jak sama sobie byś kupiła i brała to nie zaszkodzą, byle nie miały za diżo kwasu foliowego w składzie skoro kwas już bierzesz ;-)
 
Do góry