reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

lolisza nie martw sie, czasami zdarzaja sie takie niedopatrzenia, wszystko bedzie dobrze, lekarz pewnie cos zle wyliczyl. u mojej kolezanki stwierdzil kiedys martwa ciaze poszla do drugiego i zdazyl sie chyba cud bo martwa ciaza ozyla;) czasami zdazaja sie pomylki w wyliczeniach , to niczego nie przesadza, poczekaj do nastepnego USG i BEDZIE DOBRZE trzymam moooocno kciuki:)

malutka trzymam kciuki!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Już po wizycie u lekarza. Jajo jest, zarodek również. Niestety nie ma jeszcze serduszka. Lekarz mówi że nie jest źle ale dobrze będzie dopiero jak zobaczy serducho. Mówi że potrzeba czasu. Mam na spokojnie przyjść za 2 tygodnie. Wg OM jest 6 tydz 2 dni a wg USG 5 tydz i 5 dni. Liczę na to że wszystko będzie ok. Trzymajcie kciuki
 
Ja zgłupieje zaraz. Rozpisze Wam wszystko:
Pierwszy dzień ostatniej miesiączki 22.01.10; cykle 28 dniowe
stosunki w okresie płodnym: 10 dc (rano), 14 i 16 dc (wieczorem) - ten 10 dc to w zasadzie taki średnio płodny, bez śluzu itd.
Podstawowa temperatura ciała 36,5
w 16 dc spadek temp. do 36,2 następnego dnia wzrost do 36,8 (17 dc) i tak się utrzymywało do 26 dc czyli; 26 dc temp skoczyła do 37 i od tamtej pory do chwili obecnej utrzymuje się w przedziale 37 - 37,3 generalnie najczęsciej jest 37,1
W 28 dc test ciążowy z moczu pozytywny, nastepnego dnia beta 203, po 72 godz. beta 1016 więc przyrost prawidłowy, dziś zrobiłam po lekarz chce i mam już wynik 35 418
Wg suwaczka, liczenia w kalendarzu itd wychodził wczoraj (w dniu USG) 5t6d ciąży, natomiast wg lekarza z jego wyliczeń wyszedł 6t5d więc 6 dni starsza ciąża, skąd? Nie mogłam przecież mieć owulki 6 dni wcześniej przy tych temperaturach jakie mam, bo przecież skok temperatury byłby wcześniej, wtedy ok ciąża mogłaby być starsza, ale przecież nie zaszłam w nią przed miesiączką, zwłaszcza że wtedy stosunku nie było.

A z opisu USG: w powiększonej przodozgiętej macicy uwidoczniono pęcherzyk a w nim echo zarodka o wym CRL 8,2 mm co odpowiada 6tc5d. Akcji serca płodu nie uwidoczniono.

I jak tu nie zgłupieć?
 
Dziewczyny ile razy miałyście już robione usg i w których tygodniach ?
Ja miałam 16 lutego - 6 tydz wg.OM
Teraz następna wizyta 19 marca. Zastanawiam się czy dla spokoju ducha zrobić usg wczesniej
 
Dzisiaj moje maleństwo pomachało do mnie rączką na USG. To już 11 tydzień, a niuniek ma prawie 4cm.
Dalej mam brać luteinę, już się przyzwyczaiłam do tego, że nie wszystko jest smaczne i trzeba się czasem poświęcać i ją zjeść ;P
A i mam fajne perspektywy, bo jako że jestem po wcześniejszym poronieniu, to będę miała częściej robione USG, niż się je robi normalnie. Być może nawet przy każdej wizycie :)
Następny termin do ginekologa mam na 14 kwietnia, a po drodze czekają mnie jeszcze standardowe badanka i endokrynolog.
 
reklama
Do góry