reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki

Do dzisiejszego dnia nie miałam nic dla dzidziola, słownie: zero, null, ale dziś mój P. bardzo tajemniczo i wielce podejrzanie zniknął na 2 godziny po 16-tej i wrócił z dwoma wielkimi worami dziecięcych ciuszków w rozmiarach 56 do 68 cm, które dostał po dzieciach kolegów. Jeszcze wszystkich nie obejrzałam, ale tyle jest tego, że nie wiem, gdzie mi się to wszystko pomieści. A najlepsze, że sporo jest rzeczy w ogóle nie noszonych :o Tak więc chyba już ciuszków nie będziemy kupować, bo pewnie i tak jeszcze od rodziny coś dostaniemy, najwyżej wyprawkę do szpitala, a skupimy się już na akcesoriach. Wózek i łóżeczko chcemy kupić z maju (jak dostanę w końcu te cholerne pieniądze), bo potem różnie z kasą może być, a resztę będziemy kompletować sukcesywnie. Za to na urodziny w maju zamówiłam sobie od P. laktator Avent ISIS ręczny http://allegro.pl/item96132506_nowy_laktator_avent_isis_mega_zestaw_gratisy_w_wa_.html
 
reklama
też się zastanawiałam nad tym laktatorem, zwłaszcza że cena atrakcyjna ( w jednym sklepie w Poznaniu taki sam zestaw kosztował 189 zł - zdziercy)
kuzynka mi jednak podpowiedziała, abym sie nie spieszyła z tym zakupem. Ona też kupiła laktator po czym okazało się, że ani razu go nie użyła. więc chyba zaczekam do porodu i zobaczę jak się rzecz rozwinie.

fajnie masz z tymi ubrankami. u mnie w rodzinie nie ma małych dzieci. wszystko będę musiała kupić sama.
 
Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać  :laugh:

1. Kombinezon misiowy na 68cm
obraz0233fq.jpg


2. Pajacyk na 56cm (na zdjęciu za bardzo nie widać, ale kolorek jest słodko-żółciutki, a na nich wyszyte są jasnoniebieskie żyrafki i kolorowe kwiatki i motylki - słodkości ;))
obraz0241wx.jpg
 
jakie śliczności dominique :)

może osobny wątek założymy, żeby nie mylić szukających porady o wózkach? i tam sobie będziemy wklejać te śliczności i inne cudeńka?
 
O, dobry pomysł ;D Przyda się taki wątek. Ja już się nie mogę doczekać, kiedy będę dzidzię ubierać w te śliczności. Jestem w wielkim szoku, że to wszystko takie malusie jest ;)

A wracając do wózków, to wzięłam sobie do serca Twoje rady, Leyna, dotyczące twardej gondoli i chyba się zdecyduję najpierw na zakup niedrogiego i lekkiego wózka głębokiego, nowego - np. taki wpadł mi w oko: http://www.alejahandlowa.pl/index.php?t=p,507035 albo używanego (muszę poszukać jakichś komisów z wózkami), a na wiosnę przyszłego roku kupię jakąś fajną spacerówkę, lekką i "szybkoskładalną". Nie chcę kupować wózka wielofunkcyjnego, bo mamy trochę za małe mieszkanie, żeby trzymać wszystkie "przystawki", a poza tym jak jakiś jest fajny, to ciężki, jak ma fajną gondolę, to spacerówkę nie za bardzo, itd.
 
Dominique, sliczne ciuszki. My tez juz mamy troszke - i tez Moj sie o to zatroszczyl :) Przedwczoraj jeszcze siostra Mojego pisala mi (mieszka w Irlandii), ze w maju czeka na mnie kolejna paczka, wiec sie ciesze, bo na pewno jest to w pewnym sensie ulatwienie (jej maluszek ma 10.5 tyg., wiec wszystkie ciuszki sa prawie jak nowe). Wygadala sie, ze mama T. chce nam kupic cala wyprawke dla maluszka i czy mam juz jakis konkretny model wozka upatrzony. Co do nowego watku "ciuszkowego" i innych cudeniek to jest to swietny pomysl.
Nad laktatorem tez sie zastanawialam, zobaczymy, moze kupie. Narazie dostalam do Mojego w prezencie komplet wkladek laktacyjnych, haha, bo juz mi w cycow zaczyna leciec - narazie w nocy - budze sie rano z plamami na koszulce - wiec ciekawe co bedzie za kilka dni/tygodni.
 
No to juz odpowiadam w temacie głębokich wózków - ja to sobie wszystko dokładnie przemyślałam - za i przeciw, głównie jeśli chodzi o wagę i doszłam do następujących wniosków.
Rodzę w sierpniu - nie wiem, którego, może w terminie, może nie, nie wiem jakiego dużego zbója urodzę, ale przypuszczam, że małe to to nie będzie, bo rodzice konkretni są.
Specjaliści mówią, że dzieci do conajmniej pół roku życia powinny być przewożone w sztywnej gondoli. Za nic nie można ich od razu pakować w spacerówkę, bo będzie to ze szkodą dla ich kręgosłupa. Miękkie nosidła zastępujące gondolę też nie są zbyt dobre.
Tak więc obliczając pół roku wychodzi mi styczeń co najmniej. Na zimę nie chcę pakować dziecka za nic do spacerówki. ale domyślam się, że dzidzia nie będzie chciała całkiem na płasko leżeć stąd wybór gondoli z regulowanym oparciem, co by można dziecku trochę świata przyblizyć. Nie wiem jaka będzie pogoda w styczniu 2007 albo lutym, ale w tym roku było zimno, więc na jakiekolwiek wyjścia trzeba byłoby opatulić dziecko w kombinezonik, śpiworek i jeszcze inne cudeńka. A to zajmuje sporo miejsca. Biorąc pod uwagę fakt, że półroczne dziecko małe już nie jest, wszystko to razem do kupy będzie zajmować dużo miejsca. A więc gondola musi być nie tylko długa ale i szeroka. Taką gondolę ma Roan. Wagę też 15 kg. Trudno, coś za coś.

Teraz a propos linku, który wkleiłaś. Wózek fajny: amortyzacja, waga, koła, wymiary po złożeniu. Ale... (ja zawsze wynajduję ale) sami piszą, że gondola jest miękka (dla mnie odpada) poza tym, jej wymiary nie są imponujące. Tylko 78 cm długości i 35 szerokości. Dla półrocznego dziecka opatulonego w zimowe ciuchy może to być za ciasne.

Ja po części przestałam się kierować tym czy wózek będzie dla mnie super wygodny i lekki. On ma być dobry przede wszytskim dla mojego dziecka. Najwyżej biegając z tak cięzkim wózkiem po schodach szybciej schudnę ;)
 
kurcze a ja sie juz tyle wózków naoglądałam i żaden mi sie jakos specjalnie nie podoba,nie wiem co będzie z zakupem :)
albo jak mi sie podoba to kosztuje ze 2-3 tysiące a takiego nie kupie bo poprostu nie mam tyle kasy.widziałam ostatnio w sklepie babeczkę z dzieckiem w chicco s3 ale cena zwala z nóg
 
reklama
Do góry