reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu piersia

Kluseczka - trochę mnie pocieszyłaś. Może faktycznie spróbuję ją troszkę rozebrać do karmienia, bo dostanę szału z tym dobudzaniem jej. One w ogóle prawie nie płacze, nawet jak jest głodna czy narobi w pieluchę. Śpi na okrągło, noce przesypia jak złoto - no cudowne dziecko ( tfu, tfu, tfu :-)). Tylko jakby jeszcze jadła więcej. Próbuję ją karmić przynajmniej pół godziny, ale nie zawsze się udaje. Dziś przyjdzie położna i ją znów zważy, więc zobaczymy jak teraz wyjdzie.
Co do odbijania, to mojej Hani w ogóle się nie odbija. Sadzam ją, noszę na ramieniu i nic. Ja myślę, że ona po prostu nie ja tak łapczywie, żeby łykać powietrze i nie ma czym jej się odbijać. Parę razy jej się ulało, ale raczej nie cierpi na bóle brzuszka ( choć ja też jem wszystko), więc chyba jest ok.
A z tym przewijaniem, to może odpuść sobie wyrzuty. Skoro nie płacze, to znaczy, że jej tak bardzo nie przeszkadza i jak raz na jakiś czas nie przewiniesz jej od razu tylko dasz trochę pospać, to nic się nie stanie ;-)
 
reklama
No to i ja się dołącze do dyskusji.
U mnie z karmieniem jest ten problem,że mała szybko zasypia przy cycu i jej posiłki trwają 5-10min max. Nie bolą mnie brodawki, pokarmu mam dużo, karmienie sprawia mi przyjemność... żeby mała chciała tylko jeść jak najwięcej to bym była szczęśliwsza.
Chociaż nic na siłę, mała przybiera na wadze utyła w ciągu 2 dni od dnia wyjścia ze szpitala 20gr, bo w szpitalu spadła jej waga a ona tak mało jadła i się bali,że się odwodni. Więc na początku odciągała pokarm i dawałam przez butelkę... i co się okazało... piła chętniej!
Ale odstawiłam butelkę, bo stwierdziłam ,że mała to taki leniuszek jest a ja nie będę jej ułatwiała sprawy, niech się troszeczkę pomęczy przy cycu, tymbardziej,że jak już pije to jest wszystko ok jak pisalam wcześniej.
 
annya- widze,że mamy ten sam problem z karmieniem, bo moja mała też nie budzi się sama na karmienie musze ją wybudzać, ciągle śpi i nie płacze, nawet jak narobi w pieluchę... hi hi.
Widocznie niektore dzieci tak mają.
 
Ja na początku też budziłam co trzy godziny i zmuszałam do jedzenia, dobudzanie małej to był koszmar. Potem miała trochę żółtaczki - nic jej się nie chciało, ponoc przy żółtaczce to normalne, no ale nakarmienie jej to była męka. Teraz przestawiłam się na karmienie na żądanie i mała śpi 4 godzinki, czasem 4,5 i budzi się z niezłym apetytem. raz siedzi przy cycu 10 minut a czasami pół godziny, różnie.

Też mam problem z odbijaniem, bo się budzi i robi się marudna, no ale to odbijanie to ponoć ważna sprawa.
 
Mevuniu, ważna sprawa... Julka jak była maluśka, panicznie się bałam jej przyłożyć do odbijania, aby jej nie zrobić krzywdy. Ale moja mama pokazała mi, jak to robić bezpiecznie. Przyłożyła małą do swego ramienia a tu tylko buuuuu!!!! Przestałam się bać, i wszystko grało... dobrze aby dziecku się odbiło, żeby dzieciątko nie miało wzdęć czy innych nieprzyjemnych historii...
 
Mam pytanko do bardziej doświadczonych czerwcówek.
Ponieważ mała ma ostatnio problemy brzuszkowe chcialam podawać jej od czasu do czasu koperek
Tylko nie wiem jak, tzn jak pogodzić to z karmieniem piersią. Podawac koperek po posiłku?
 
Witajcie :-).
Bardzo bym chciała karmić piersią mojego synka :-),i mam takie pytanie do mam które już zaczęły. Jak się do tego przygotować,co muszę wiedzieć,jakich błędów nie popełniać,wszystko co mogło by mi pomóc :-). Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek rady :-)
 
Milkada nie ma recepty na to zeby karmić piersia niestety wiec i nie ma złotych rad Ja popijam raz-dwa razy dziennie herbatke z mlekiem podobno poprawia laktacje ale czy to prawda diabli wiedza a chyba najwazniejsze to nastawienie psychiczne ograniczenie stresu bo wszystkie czynniki złe moga zaburzyć laktacje (tak miałam przy najmłodszej córce jeden porzadny stres i mleko sie skonczyło)


dziewczyny nakrecona przez kolezanki z watku butelkowego powiedzcie ile razy maluchy wasze robia kupe u nas jest w kazdej pieluszce zólta o konsystencji bardziej wodnej a zawartosc to taki serek z widocznymi grudkami wybaczcie za opis ale za chiny ludowe nie pamietam jak to bylo w poprzednich razach ;(

Ariada ja przepajam na wieczór po karmieniu jak mały dopomina sie cyca np po pól godzinie ale zdazylo sie ze w dzien tez dostał jak bylo bardzo ciepło a temp. o dziwo przekraczala ostatnio 25 st
 
dziewczyny nakrecona przez kolezanki z watku butelkowego powiedzcie ile razy maluchy wasze robia kupe u nas jest w kazdej pieluszce zólta o konsystencji bardziej wodnej a zawartosc to taki serek z widocznymi grudkami wybaczcie za opis ale za chiny ludowe nie pamietam jak to bylo w poprzednich razach ;(

MOJA DZIDZIA SKOŃCZYŁA DZIŚ TYDZIEŃ I TEŻ ROBI TAKIE KUPKI WODNISTE, PRZESTRASZYŁAM SIE,ŻE TO ROZWOLNIENIE I POKAZAŁAM PIELUCHĘ POŁOŻNEJ A TO - TAK MA BYĆ!
TO POPRAWNA KUPKA DLA MALUCHÓW KARMIONYCH PIERSIĄ- własnie taka wodnista wyglądająca jak serek grani i żółta, utleniająca sie na zielono.:laugh2:
 
reklama
U "mnie" kupka wygląda tak samo. A co do częstotliwości - ok co 2 karmienie. Jak jej tam nie ma, to już zwiastuje problemy brzuszkowe :sorry:
 
Do góry