reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji maluszka

mój Antoś też ma krostki na buzi alee to są potówki bo mu wyskakują jak dłużej spi na podusi na jednym boku a potem znikaja, poza tym ma suchą skórkę bardzo zwlaszcza na rączkach i nóżkach, kąpiemy go w Oilatum bo dostałam od położnej ale nic nie daje i dziś odbierze mąż z apteki krem Oilatum bo mi kuzynka poleciła
a jeśli chodzi o chusteczki to na początku miałam Nivea Sensitive- ok, 10 testowych sztuk Hippa- troszkę gorsze, obecnie mam z Dady i są super:)
pieluchy używaliśmy Pampers New born a teraz mamy drugą paczkę Bella happy i wszystko ok żadnych odparzeń, w ogole maly miał tylko w 4 dobie lekko czerwoną pupkę a takto nie ma nic, smarujemy Alantanem plus i na noc sudokremem:)
dziś będę w wrossmanie i kupię te pieluszki:) spróbujemy te i biedronkowe:) i już przechodzimy na 2:)
 
reklama
my dostaliśmy jakoś tak dużo tych pieluszek w rozmiarze 1 - pampersy są już takie prawie za małe, ale już mi się kończy ostatnia paczka - na dzień ich używam.
w nocy huggiesy "1" , bo rozmiar 1 jest trochę większy niż te pampers.
ale huggiesy tez już się na szczęście kończą
jak się pokończą to przechodzimy na rozmiar 2 bo już najwyższa pora :-)
ale rozmiar 2 też mam 2 duże paczki pampersów, więc z testowaniem innych musze poczekać aż się skończą,bo może też juz będa za małe...
z synkiem używaliśmy przez pierwszy miesiąc rozmiar "1"przezdrugi miesiąc rozmiar "2", a potem już "3" nie pamiętam do ilu miesięcy
 
Co do szczepień to My wybieramy się za tydzień.... po szczepieniu dobrze zrobić okład na to miejsce tak jak któras pisała z wody i sody oczyszczonej.

Jest jakiś krem znieczulający-nazywa się emla,smaruje się miejsce w które ma być zrobiony zastrzyk jakąś godzinę przed i przykleja plasterek(sa dołączone do tego kremu) jest on na receptę z tego co mi mówiła kol to koszt około 20zł.

Co do krostek to moja Maja tez ma całą buziulkę.... nie piję mleka i nic z nabiału i jakby lepiej,bledsze,jak pójdę na wizytę to się dopytam co to moze być,bo jak pośpi na jednym boczku to i na szyjce i główce takie malutkie czerwone,jak by ją ktoś kaszką posypał...cięzko bo juz za Mną chodzą płatki na mleczku:(

Co do pieluszek to my caly czas mamy Dada z biedrony....juz Mi się kończą ostatnie szt 1 i teraz przejdxiemy na 2 ,mam paczkę huggiesów z promocji ale to dopiero nr 3 więc sa duzo za duze.

Co do chusteczek to u Nas sprawdzają sie i te biedronkowe i te Dzidziuś turkusowe albo zielone herbal care,tych rózowych nie kupuje bo tak jakby mi się lepiły do rąk,i jeszcze jestem zadowolona z bobini(biale z rózowymi wstawkami i zamykane sa taką klapką plastikowa....fajne promocja była u nas w sklepie na nie i były po 3 zł za paczkę normalnie ponad 6 zł ,kupiłam w sumie 10 paczek,teraz byłam chciałam jeszcze,ale juz nie było za tą cenę.buuuu

Damqelle-Moja Maja tak jak Twoja Marii tez namiętnie ląduje palec w oku...i to przewaznie jak je.

A do pupy używam na zmianę sudocremu i kremu na odparzenia HIPP ma bardzo fajną konsystencję .Do kąpieli mamy tez Hippa ta seria bio.... a dodatkowo jeszcze do natłuszczenia Oilan ( za 250 ml zapłaciłam 27 zł a tyle kosztuje 150 Oilatum-a sklad ten sam ...tylko w kieszeni zostaje)dostałam jeszcze od pani parę saszetek balneum chyba ze 12 tak abym sobie poużywała i zobaczyła czy ok:)
 
my używamy pampers premium care 1 i jak narazie jestem z nich bardzo zadowolona, szczególnie jeżeli chodzi o wchłanianie kupki. wczoraj mąż kupił kolejną paczkę. Dostałam też paczke pieluch dada ale po zużyciu jednej pieluszki odłożyłąm je na bok.

Dziewczyny mam pytanie - jak Wy czyścicie nosek dziecka jak widzicie że sa w nim "gilki" - bo mnie doprowadza to do szału jak słyszę że przeszkadzają małej ale nie potrafię sobie z nimi poroadzić. Mam aspirator marimer - ale jak dla mnie jest on zdecydowanie zaduży do tak maleńkiego noska. jak zasysam powietrze to tak jakby nie łapało nić z noska. A moze coś zle robię??? wcześniej wkrapiam do noska wode morską
 
samantaa ja też mam taki problem, mały ma gile a gruszka nie chce tych głębszych złapać;/ dziś trochę wyjełam zawinietą w rog chusteczką higieniczną
 
co do krostek na twarzy dziecka to w szpitalu dziewczyna z którą byłam w pokoju mi mowiła żeby posmarować je moczem dziecka i podobno działa....póki co nie próbowałam ale wydaje mi się, że coś w tym może być:)

Dziewczyny ja też nie za bardzo wiem jak się usuwa gilki z noska...?
 
co do krostek na twarzy dziecka to w szpitalu dziewczyna z którą byłam w pokoju mi mowiła żeby posmarować je moczem dziecka i podobno działa....póki co nie próbowałam ale wydaje mi się, że coś w tym może być:)

Dziewczyny ja też nie za bardzo wiem jak się usuwa gilki z noska...?
Aspiratorem, najpierw rozrzedzic sola fizjologiczna albo woda morska i aspiratorem, albo tez namoczyc wacik kosmetyczny soala fizjologiczna zwinac w taki waleczek i pogrzebac w nosku:p
 
u takiego maluszka uwazajcie z patyczkami zwlaszcza u wierciochow;p ja mojej starszej czyszcze patyczkami do uszu a Jaskowi samym wacikiem bez patyka zeby nieuszkodzic noska (jakiejs zylki) bo sie tak kreci;p
 
reklama
co do krostek na twarzy dziecka to w szpitalu dziewczyna z którą byłam w pokoju mi mowiła żeby posmarować je moczem dziecka i podobno działa....póki co nie próbowałam ale wydaje mi się, że coś w tym może być:)


też o tym myślałam, bo moja mała ma już prawie miesiąc te krostki i nic nie pomaga :(
 
Do góry