reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji maluszka

Ja przecierałam pępek gazikami Leko, a jak się zamoczył w czasie kąpieli to wycierałam gazikiem. Pępowinka odpadła nam po tygodniu.
 
reklama
u nas był rozcieńczony spirytus i patyczek, odpadł w 9 dniu :-)
a jak się zamoczył w kąpieli to nic nie robiłam...wyschło
 
Malutk_a - ja stosowałam octenisept, i gaziki Leko - odpadł w 13 dobie.. Położna jak przychodziła to spirytusem czyściła..

A co do noska to ja wlewam parę kropli soli fizjologicznej, mały psika, a jak widzę gdzieś z przodu kózki to patyczkiem usuwam, ale trochę się tego boję i zacznę tak jak wy rogiem chusteczki albo wacikiem wyciągać..
 
ja czyściłam kilka razy dziennie pępek, miałam to robić przy każdym przewijaniu ale mi się zapominało
gaziki były dla mnie za sztywne, nie byłam zadowolona
 
Ja to na początku tylko tym oceniseptem psikałam za każdym razem przy zmianie pieluszki (no prawie) a jak zaczął już się bardziej odchylać, to patyczek do uszu nasączałam tym gazikiem Leko i mu tam po kąpieli wysuszałam
 
A mojej jeszcze kikut nie odpadł, masakra jakaś. Położna nawet kazała już zmienić spirytus 70% na 95% bo coś ciężko się zasusza. Ale też gruby jest ten kikut, więc może w końcu odpadnie. Wkurza mnie już to:wściekła/y:

A co do noska, to Ala ma niezły katar. Psikam sterimarem i odciągam fridą, ale ciężko mi to odciąganie idzie. Mała się męczy, źle jej się oddycha i chyba też przez to częściej się budzi. Nie wiecie czy takiemu maleństwu można dać jakieś kropelki, Nasivin czy Otrivin????
 
Nasivin można, bo lekarka mi pozwoliła przy wyjściu ze szpitala. Zaleciła tez smarowanie pod nosem maścią majerankową (wydatek "aż" 2,50zł;-) - z tym, że jeszcze nie wiem, czy pomaga).
 
reklama
Nasivin można, bo lekarka mi pozwoliła przy wyjściu ze szpitala. Zaleciła tez smarowanie pod nosem maścią majerankową (wydatek "aż" 2,50zł;-) - z tym, że jeszcze nie wiem, czy pomaga).

ja właśnie posmarowałam maścią więc dam znać czy działa:) Na mnie działa i mi pomaga
 
Do góry