reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji maluszka

reklama
No ja też smaruję ta maścią, ale jak na razie poprawy nie widać. Ale Pani Doktor uspokajała, że śluzówka po zapaleniu płuc jest w kiepskim stanie i za szybko ten katarek nie minie. A zalecenia jakie dostałam to: piskanie wodą morską (lepsza niż sól fizjologiczna, bo ma mniejsze stężenie czegośtam), smarowanie maścią majerankową, niska temperatura w mieszkaniu (20, 21 st.) i póki co nie używać aspiratora, żeby nie podrażniać śluzówki jeszcze bardziej. To ostatnie mnie dziwi, no ale lekarka chyba zna się lepiej niż ja.
 
Malutka a mnie pępuszek kazali w szpitalu tylko wodą z mydłem traktować. Więc tylko myłam przy kąpieli i osuszałam patyczkiem. Odpadł co prawda dopiero w 3 tygodniu ale nic się nie działo.
 
nam w szpitalu kazali tylko myc pepuszek, ale polozna kazala czystym spirytusem i pepuszek odpadl w 5 dobie...
za to antkowi strasznie ropieje oczko bo sobie wkłada paluszki i narazie tylko sola czyscimy ale chuba beda kropelki potrzebne....
 
Dziewczyny a ja z takim zapytaniem: czy zmieniacie dzieciaczkom pieluchy jak śpią? ja zmieniam ale wtedy mała się wybudza i dostaje wielkich oczków i oczywiście potem już nie chce spać. Do tej pory to nie był problem bo dość szybko zasypiała ale teraz jest coraz gorzej. dziś chyba 3 godziny nie spała, co chwilę przy cycu by siedziała, jak już myślę że śpi i się odsuwam to znów ryk. Zastanawiam się czy z pieluchą nie czekać aż\sama się przebudzi ale boję się by jej nie odparzyć. Może Wy macie na to jakis sposób?
 
Nigdy nie przebieram Tośki na śpiocha, zawsze czekam, aż się sama obudzi, bo jak ją wybudzę, to później marudzi i jest zła...
 
ja też przebieram jak słyszę stękanie...a ostatnio to nawet przebieram nie za każdym razem jak się obudzi...tylko co drugi raz...chyba że dużo godzin minęło... W dzień przebieram za każdym wstaniem...w nocy ograniczyłam bo się Maciek wybudzał i zasypianie trwało dłużej...póki co dupka zdrowa...smaruję ją raz dziennie sudocremem...

no właśnie czy wy smarujecie jakimiś kremami za każdym razem jak przewijacie po kupci?

i jeszcze jedno czy myjecie buziunie wodą? czy przemywacie rumiankiem? czy myjecie buziunie w trakcie kąpieli?
 
Ribi ja na razie przemywam buzie corci tylko przegotowana woda, nawet niczym nie smaruje. Tylko jak na spacer wychodzimy to wtedy smaruje mascia ochronna z wit.A.
Co do smarowania pupci to ja juz gdzies o tym pisalam chyba, ja smaruje po kupci, na przemian zalzy co pod reke podejdzie ;), Lonomagiem mascia, Alantanem plus mascia lub bepanthenem mascia. Sudocrem mam , ale jakos na razie nie stosuje.
 
reklama
Ja przebieram Jasia przy każdym przebudzeniu, jak dłużej nie śpi to nawet dwa razy, ale nigdy nie wybudzam.
Co do pupy to sudocremem smaruję tylko jak jest zaczerwieniona, albo coś się pojawia i wtedy przy każdej zmianie pieluszki. Jak wszystko jest ok, to naoliwiam co jakiś czas.
Buzię myjemy zawsze przy kapieli, a jak uleje w ciągu dnia, to przecieram mokrą chusteczką.
 
Do góry