reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji maluszka

A mojej Ali odparzyła się pupka w pachwince i za żadne skarby nie chce się to wyleczyć, już nie wiem czym mam to jej smarować. Smarowałam Bephantenem, Linomagiem, Sudocremem i nic. Poradźcie coś!
 
reklama
gogi może zacznij przemywać jej pupkę po kupci przegotowaną wodą a nie chusteczkami...i smaruj którymś z kremów. Właśnie na SR położne mówiły że najlepiej przemywać dupkę wodą a nie chusteczkami (ale dla wygody raczej wszystkie to robimy).


Teraz ja mam pytanie. Powiedzcie mi jak wy ćwiczycie ze swoimi dziećmi podnoszenie główki? Powiedzcie jak to robicie i na co mam zwrócić uwagę....
 
Gogi - trzeba wietrzyć pupkę i pachwinkę - niech mała poleży na golaska 15 minut. I tak jak pisała Ribi - przemywaj pupę wodą, a po kupce szarym mydłem (u nas pomogło). Ja smaruję pupkę linomagiem i jest ok;)

Ribi - ja kłade Wojtulka na brzuszku i gadam do niego, albo biorę jakąś zabawkę i mu macham przed oczami. On sam tak jakoś naturalnie odczuwa potrzebę podnoszenia główki w tej pozycji. Albo kłade go sobie na brzuchu (brzuszek do brzuszka) i tak leżymy. Tez dźwiga głowę.
 
ulkan a jak robisz żeby przesuwał głowkę w drugą stronę? Bo Maciuś jak się położy to leniuszek tylko w jedną stronę ma główkę...
 
Wiesz co, jak Wojtek leży na brzuchu i uniesie głowę, to sam nią kręci na prawo i lewo. Tylko ja go nie kładę tak na płasko, ale rączki mu daję pod bródkę i pupkę daję do góry, tak, że leży trochę na kolankach. I wtedy jest mu niewygodnie więc się rusza. No chyba, że chce mu się spać, to leży na jednym boku i podsypia;) Ale wtedy masuję go po pleckach i się rozbudza. Zobacz sobie tutaj - są propozycje ćwiczeń dla dzieci od 2 miesiąca;) Poćwiczmy mamo. Ćwiczenia od drugiego miesiąca życia - BabyBoom
 
Ribi= mi pediatra mówiła tak : połozyc dzidzusia na brzuszku na koc na podłoge. i przytrzymywac ręką pupe ( poprostu naciskac na nia ) rączki zginamy w łokaciach i na nich opieramy dzidzusia ( niewiem czy obrazowo wyjasniłam chodzi o to by sie podpierał na łokciach ) . .. . zeby zachecic do patrzenia w jedną lub drugą strone.. musisz połozyc cos ( czerwonego ) dzieci podobno widzą ten kolor najlepiej albo grzechotką stukac..chałas powinien zainteresowac Maciusia
( my kładlismy Tomka na stół.. zamias podłogo bo ze stołu to juz jest na co patrzec:p
 
Ribi, Ulkan będę próbowała z tą wodą i szrym mydłem, mam nadzieję że w końcu wyleczę jej tą pachwinkę.

Dziweczyny pamiętajcie zwróćcie uwagę na to żeby Wasze maluchy nie miały zawsze główki w jedną stronę bo się zniekształci. Jak dziecko ma tendencję do obracania główki tylko w jedną stronę, to przełóżcie je w łóżeczku żeby główka była w drugą stronę, bo dziecko obraca głowę w tą gdzie jest coś ciekawego do oglądania albo coś się dzieje. Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi.
 
gogi - może poproś pediatrę o wypisanie recepty na maść pieluszkową. Ja czasem nalewam wody do umywalki jak mała nawali kupsko i tam ją podmywam. A główkę Marii podnosi bardzo wysoko i jak tylko położę ją na brzuszku zaraz robi żółwika :)
 
jeżeli te pęknięcia w pachwinach, które ma Natalia, to odparzenie, to nam położna kazała: 1) dokładnie osuszać, 2) wietrzyć, 3) stosować oliwkę, żeby nawilżyć, zamiast Sudokremu, który wysusza skórę
 
reklama
nie wiem czy to dobry wątek ale napiszę:
kiedyś był temat odnośnie podawania dzieciom witaminy K i D i faktycznie jak zobaczyłam ceny w aptece to w szoku byłam.
nam pediatra zaleciła podawać na razie witaminę D3 w kropelkach i dała receptę i zapłaciłam 4,50 więc gdyby któraś z Was miała jeszcze wizytę przed sobą to kropelki dużo tańsze niż ampułki, ale są na receptę chyba tylko.
podaję Alusi 2 kropelki prosto do buźki.
:-)
 
Do góry