reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka (tylko konkrety)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
PODSTAWOWA WYPRAWKA NOWORODKA (wg książki "Ciężarówką przez 9 miesięcy" Kaz Cooke)
  • 10 - 12 pieluszek tetrowych
  • 6 par zapinanych z przodu śpioszków
  • 6 par zawiązywanych z boku bawełnianych kaftaników z długim rękawkiem
  • 6 par zapinanych na dole na zatrzaski bawełnianych body (najlepiej z dużym kopertowym otworem na główkę)
  • ewentualnie zamiast body: 6 zawiązywanych z boku bawełnianych kaftaników z krótkim rękawkiem
  • 6 tzw. pajacyków (w tym dwa cieplejsze)
  • 2 - 3 sweterki zapinane z przodu
  • 2 -3 pary bawełnianych skarpetek (koniecznie bez obcisłych gumek, wstążeczek, sznureczków i pomponików)
  • 3 czapeczki (2 cieplejsze, 1 cieńsza)
  • ciepły kombinezon na jesień i zimę albo cieńszy, bawełniany na lato
  • 8 cieńszych flanelowych kocyków
  • 2 grubsze kocyki
  • 3 prześcieradełka z gumkami (do wózka i do łóżeczka)
  • 2 śpiworki do spanie: cieńsze na lato, grubsze na zimę
  • śliniaczki
  • 2 - 3 miękkie ręczniki kąpielowe
  • 1 - 2 przeszywane jak kołderka śpiworki do wózka (nie mam pojęcia jak to wygląda)
 
Cześć mamuśki,

w załącznikach przygotowałam listę na pełną wyprawkę dla dziecka i mamy,kierując się tym,co napisała kuleczka,pomijając fotografie i linki,trochę wiadomości z Waszych postów jako doświadczonych mam i innych źródeł.
Jeśli jeszcze czegoś brakuje to mnie poprawcie.
 

Załączniki

  • Wyprawka dla noworodka cz.1.doc
    18,5 KB · Wyświetleń: 383
  • Wyprawka dla noworodka cz.2.doc
    15,6 KB · Wyświetleń: 365
  • Wyprawka dla noworodka cz.3.doc
    16 KB · Wyświetleń: 321
Hmm,Jelsa z tego co sprawdzałam to mnie się otwiera bez problemu,ale proszę oto 2 część wyprawki:

[FONT=Arial, sans-serif]Kosmetyki i artykuły higieniczne

1. Oliatum płyn do kąpieli
[/FONT]

  1. [FONT=Arial, sans-serif]Oliatum balsam lub oliwka po kąpieli[/FONT]
  2. [FONT=Arial, sans-serif]Mydło dla niemowląt[/FONT]
  3. [FONT=Arial, sans-serif]Bepathem – do smarowania i buzki i pupki[/FONT]
  4. [FONT=Arial, sans-serif]PURELAN(dla mamy)– maść do smarowania brodawek aby nie pękały przy karmieniu i szybko się goiły gdy się uszkodzą, najlepiej już ją stosować[/FONT]
  5. [FONT=Arial, sans-serif]Waciki i patyczki z wacikami do uszka[/FONT]
  6. [FONT=Arial, sans-serif]Duże płatki kosmetyczne – sprawdzają się przy kąpieli[/FONT]
  7. [FONT=Arial, sans-serif]FRIDA do nosa lub Marimer (trzeba wyciągać zaciągnięte mleko)[/FONT]
  8. [FONT=Arial, sans-serif]miękka szczoteczka do włosów (nawet jak mało włosków warto wyczesywać, niezbędna przy ciemieniuszce)[/FONT]
  9. [FONT=Arial, sans-serif]chusteczki nawilżane do pupy (na początku najlepiej do skóry wrażliwej)pampersy (co najmniej 10 na dzień)[/FONT]
  10. [FONT=Arial, sans-serif]małe nożyczki z zaokrąglonymi końcami (paznokcie rosną strasznie szybko),np.Canpol[/FONT]
  11. [FONT=Arial, sans-serif]termometr (pomiar ucho lub czoło)[/FONT]
  12. [FONT=Arial, sans-serif]proszek do prania i płyn do płukania przeznaczony dla niemowląt[/FONT]
  13. [FONT=Arial, sans-serif]OcteniSept- do przemywania pępka zamiast spirytusu lub 70% roztwór spirytusu [/FONT]
  14. [FONT=Arial, sans-serif]Jałowe gaziki[/FONT]
  15. [FONT=Arial, sans-serif]Gruszka do nosa[/FONT]
  16. [FONT=Arial, sans-serif]Sól fizjologiczna[/FONT]
  17. [FONT=Arial, sans-serif]herbatka HIPP z kopru włoskiego

    Czy ktoś jeszcze ma problem z otwarciem tych plików z wyprawką??
    [/FONT]

 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry