reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadbana i piękna mama

reklama
A ja sie cieszylam w pierwszej ciazy,bo z malego B wskoczylam na duze C,niektore staniki male D:szok:No i po ciazy mi zostalo male C:szok:Ale paskudnie rozciagnieta skora od gory:-(i kupa rozstepow:zawstydzona/y:A teraz sie martwie,bo juz w staniki o rozm. duze C mnie za bardzo pija i sciskaja..........Nie chce za bardzo na DD wskoczyc:szok::szok::szok:Bo juz przy moim 160cm wzrostu to z C jakos sie sobie nie podobalam za bardzo,jak dojna krowka:baffled:A teraz juz najpierw ida cycki a pozniej Kasia:dry:A przytylam 4kg,ale to bardziej wina porzucenia drakonskiej diety;-)Od ok miesuiaca z waga w miejscu stoje juz:tak:
 
a ja schudlam 1kg waze, a brzuszek jeszcze wiekszy, piersi tez wiesze, po ciazy mialam male B a teraz duze B:-D, wlasciwie przydal by sie wiekszy stanik ale jeszcze chyba troszke poczekam
 
Przepiszę wam z książki "Dieta przyszłej matki" co w nas ile waży pod koniec ciąży. Liczby są oczywiście w przybliżeniu, ale ogólnie dają pojęcie co ma jaki udział procentowy w przyroście wagi.

I tak, przy przyroście ok. 13,5 kg (jaki zalecany przy normalnej budowie ciała i... o jakim marzę, by go nie przekroczyć;)), to co składa się na przyrost wagi w ciąży to:

3,4 kg dziecko
0,7 kg łozysko
0,9 kg płyn owodniowy
0,9 kg powiększonie macicy
0,9 kg gruczoły piersiowe
1,8 kg objętość krwi matki
1,8 kg płyny komórkowe matki
3,1 kg tkanka tłuszczowa matki

13,5 kg total

Hmm... Mam wielką nadzieję, że uda mi się utrzymać w ryzach wagę... A przede wszystkim, że tkanka tłuszczowa matki nie przyjmie wartości z jedynką z przodu... ;-)
 
karjoka mi w pierwszej ciąży tkanka tłuszczowa przybrała postać z 1 z przodu- wumie przytyłam 23,8 ale schudłam 28;-)liczy sie efekt końcowy:tak:a teraz w sumie już 3 na plusie...
 
a uzywacie juz czegos na roztepy???samrujecie sie czyms konkretnym??? ja do tej pory oliwka, ale zastanawiam sie nad czyms bardziej konkretnym, raczej bardziej profilaktycznie bo moja mama po 3 dzieci nie miala zadnych problemow skornych
 
Ostatnia edycja:
Ja jestem w 10t4d i od poczatku ciazy przytyłam az całe pół kilo i teraz moja waga wynosi 49,5 a przed ciaza wazyłam 54 kilo. Brzucha jak nie bylo tak nie mam i narazie sie mieszcze we wszystkie ciuchy. Jedynie wieczorem mi torche brzucha widac ale to jak sobie pojem dosc dobrze.
 
to tak jak u mnie przez caly dzien prawie nic a wieczorem niesamowite wzdecia...u mnie to juz 11t6d...
-------------------------------------
 
reklama
Do góry