reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Malucha i Mamy :)

reklama
Przyszły mi dziś prześcieradła bawełniane - superowe :)
Wkleję link, bo naprawdę są fajne. I kolory jak na zdjęciach.
Ala i As prześcieradło bawełniane z gumką 60x120 (3803793280) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Myślę, że lepiej się sprawdzą niż nasze frotowe - te się już po dwójce dzieci tylko na szmaty nadają ;)

ja u nich zamówiłam pościel i moskitiere teraz czekam na kuriera szkoda tylko że nie pomyślałam o prześcieradle właśnie eh za jedną przesyłką by było no nic trzeba będzie obyć się bez na szczęście mam frotowe :)
 
Ja zamowie caly komplecik zestaw butelki i smczoki do butelki 2 szt. Kolezanka mi pochwalila ze miala zestaw az 6 butelek zaplacila 80 zl a ja upatrzylam Timmpee Tommpee 60 zl zestaw roznosci ml tylko dwie male sa w tym 150ml., niekapek, 230ml i 330 ml jakas tak.
 
Czyli rozsądnym minimum są dwie butle. To przynajmniej w tej kwestii mogę być spokojna.


To pytam dalej ;-)
Sterylizator i podgrzewacz :-D Jakieś konkretne polecacie, czy obojętne byle by był?


Przepraszam, że tak pytam ale wiem, że macie większe oświadczenia a ja jestem zielona. Czas jednak w końcu się zabrać za skompletowanie wszystkiego ;-)



Piszecie o tym laktatorze, że zastanawiam się czy jest on potrzebny/ W sumie nie planowałam zakupu czegoś takiego nawet :sorry:
 
Moniqa, moim zdaniem z tych trzech rzeczy, które wymieniłaś:

laktator, sterylizator, podgrzewacz

najbardziej się przydaje laktator.

Ale to zależy, jak karmisz. Bo jeśli mm, to laktator w ogóle odpada.

Jeśli piersią, to może się przydać na początek albo później - jak będziesz chciała gdzieś wyjść i mleko zostawić.

Sterylizator mam, ale użyłam dosłownie kilka razy. Smoka po prostu zalewam wrzątkiem, a butelek nie używałam, bo karmiłam piersią. A po 9 miesiącu wyparzanie moim zdaniem nie ma większego sensu - myję w zmywarce w 60 albo 70 stopniach. Wtedy już dziecko je z miseczek, pije z bidonów czy kubków, co mu da, że jedną butelkę wyparzę?:)
Gdybym karmiła mm i miała dużo butelek od początku, to pewnie bym używała, bo to jednak wygoda - wrzucasz do mikrofali i nie musisz stać przy gazie i pilnować gotowania.

Podgrzewacza nie mam i nigdy mi nie brakowało. Wodę na mm czy kaszki podgrzewałam w mikrofali. Podobnie obiadki. Nie wierzę w destrukcyjne działanie mikrofal, więc nie miałam z tym problemu :)
 
reklama
Moniqa mi laktator wogole sie nie przydał....za to bardzo duzo uzywałam podgrzewacza bo dziecko butelkowe i termos srednio sie sprawdzał a sterylizatora nawet nie mam, "sterylizowałam" w garnku z woda albo w mikrofalówce butelki i smoczki :-)
 
Do góry