reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowa praca a ciąża

Dołączył(a)
22 Grudzień 2013
Postów
12
Dzień dobry!10-tego grudnia podpisałam umowę o pracę na czas określony do 30.09.2014 roku.A 19grudnia dowiedziałam się że jestem w ciąży.Jest to ciężka praca,boję się o zdrowie dlatego chciałabym pracować do końca stycznia.Będą mi się należeć świadczenia jeśli po niecałych dwóch m-cach przyniosę zaświadczenie o ciąży?Bardzo dziękuje za odpowiedzi
 
reklama
Dzień dobry!10-tego grudnia podpisałam umowę o pracę na czas określony do 30.09.2014 roku.A 19grudnia dowiedziałam się że jestem w ciąży.Jest to ciężka praca,boję się o zdrowie dlatego chciałabym pracować do końca stycznia.Będą mi się należeć świadczenia jeśli po niecałych dwóch m-cach przyniosę zaświadczenie o ciąży?Bardzo dziękuje za odpowiedzi

zależy o jakich świadczeniach Pani pisze. jeśli o zasiłku chorobowym to okres wyczekiwania w przypadku objęcia obowiązkiem ubezpieczenia wynosi 30 dni. Zatem zasiłek chorobowy przyslugiwalaby pani po 30 dniach nieprzerwanego ubezpieczenia.
 
Wtam. Mam pytanie. Jestem obecnie w 6 tyg ciazy i pracuje na umowe zlecenie, ktora sie konczy w czerwcu. I w lipcu prawdopodobnie dostane 2 propozycje pracy. Jedna na umowe zlecenie na 2 lata a druga na czas nieokreslony. Bedzie to juz okolo 15-18 tyg ciazy. Nie ukrywam ze zalezy mi na pracy na czas nieokreslony a bedzie to praca w szkole jako nauczycielka. Czy musze powiedziec pracodawcy o ciazy? Bede starala sie ukryc brzuch przy podpisaniu umowy. Ale we wrzesniu ciaza juz bedzie widoczna i zastanawiam sie czy dyrektorka szkoly moze miec do mnie jakies pretensje o zatajeniu ciazy i czy beda z tego powodu jakies konsekwencje?

I drugie pytanie. Czy jakbym wybrala umowe zlecenie przysluguje mi urlop i zasilek macierzynski?
Pozdrawiam
 
Do góry