reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Kochana moi byli wczesniakami wiec na początku robiłam im mm po 50ml. Jeśli budzili się szybciej niż 2,5h zwiekszalam porcje. Ok drugiego miesiąca jedli juz po 90ml.
Co do usypiania to ja usypialam w lezaczkach. I w lezakach karmilam. I fakt ciężko odzwyczaic bo mają rok, a jeszcze im się zdarza zasypiac w lezaku raz na jakis czas...


Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kochana moi byli wczesniakami wiec na początku robiłam im mm po 50ml. Jeśli budzili się szybciej niż 2,5h zwiekszalam porcje. Ok drugiego miesiąca jedli juz po 90ml.
Co do usypiania to ja usypialam w lezaczkach. I w lezakach karmilam. I fakt ciężko odzwyczaic bo mają rok, a jeszcze im się zdarza zasypiac w lezaku raz na jakis czas...


Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Wow to dużo jedli! Nam polecono dokarmiać 30 ml, jeśli jest potrzeba. Ale daję może 2 razy na dobę, bo widzę, że nie o głód chodzi...
Więc u Ciebie było: sen - płacz - butelka - sen?

Jedynie nie ogarniam ich płaczu: czy są zmęczeni, czy głodni, czy im się nudzi... No i zastanawia mnie ta "faza aktywności": w karty mam z nimi grać? :D Bo jeden potrafi sobie leżeć i patrzeć, ale drugi ma tylko 3 ustawienia: płacz, lekki sen i jedzenie.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Drogie mamy, ja mam pytanie jakby trochę oderwane od rzeczywistości [emoji6] jakimi samochodami jeździcie? Do jakich w sensie na spokojnie wózek takich gabarytów się mieści? Ja jeżdżę sportowym 3drzwiowym autkiem i na wiosnę będę się rozglądać za czymś co pozwoli mi swobodnie się przemieszczać do rodziny z całym ekwipunkiem i dzieciaczki, lub dzieciątkiem...bo do rozwiązania mam jeszcze trochę czasu.

Napisane na Lenovo TAB 2 A10-70L w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wechikulchrzanu witamy po tej stronie . Na początku ciężko jest zgadnąć o co dzieciom chodzi i działa się tylko na wyczucie. Faza aktywności u moich w drugim i trzecim miesiącu polegala głównie na krzyku. W karty grać nie musisz ☺. Jak sobie polezy i popatrzy to też dobrze. Mozesz próbować kłaść na chwilę ma brzuszek. Dać jakąś zabawkę, zagadać, ale jak nie placze to nie trzeba cały czas próbować zapewniać rozrywek . Karmiłam pd początku butlą, więc w temacie zasypiania nie pomogę. Moje kladlam do łóżeczka i szły spać
 
I dodatkowo: jak usypiacie dzieci? Dzisiaj nam wyszło w wózku, ale podobno trudno odzwyczaić. Odkładać do łóżeczka i dawać się wypłakać? Bujać na rękach? Tylko co z drugim, jeśli też płacze?

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
Wehikulchrzanu gratuluje! U mnie po 18 dniach w szpitalu kazali karmic po 45 ml obecnie jedza po 100 ml. Nie karmie ich co 3 godz z tego wzgledu,ze bardzo ladnie przybieraja na wadze na tydzien 300 g i karmie na zawolanie. Dokarmiam takze piersia . U mnie dziewczynki budza sie w tym samym czasie co 3-4 godz. Jesli chodzi o usypianie to poprostu klade je do lozeczka(poki co leza wspolnie) i wlaczam karuzele. Bywa tak ze w nocy potrafia nie spac nawet godzine lubia wtedy gdy trzymam je za raczke. Poki co uczymy sie siebie,ale ogolnie nie narzekam sa grzeczne. Uwielbiaja spacery. Pozdrawiamy wszy
1508182137-aaaaaa.jpeg
stkie mamusie

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Drogie mamy, ja mam pytanie jakby trochę oderwane od rzeczywistości [emoji6] jakimi samochodami jeździcie? Do jakich w sensie na spokojnie wózek takich gabarytów się mieści? Ja jeżdżę sportowym 3drzwiowym autkiem i na wiosnę będę się rozglądać za czymś co pozwoli mi swobodnie się przemieszczać do rodziny z całym ekwipunkiem i dzieciaczki, lub dzieciątkiem...bo do rozwiązania mam jeszcze trochę czasu.

Napisane na Lenovo TAB 2 A10-70L w aplikacji Forum BabyBoom
Hej my mamy wózek podwójny bebetto 42,mieliśmy mercedesa sedana,masakra,sprzedalismy,bo w aucie mega ciasno,nie było się jak ruszyć,wózek do bagażnika też ledwo wszedl,mercedes sprzedany a teraz szukamy czegoś większego,pozdrawiam :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kapinka jak ja lubię patrzeć na te Twoje dziewczyneczki, są cudne :)
I miło słyszeć że nie jest tak źle, dajesz nadzieję ;)
A powiedz jeszcze jak to jest z tym karmienie? To znaczy że pierś z butla na przemian czy jak?
 
Hej my mamy wózek podwójny bebetto 42,mieliśmy mercedesa sedana,masakra,sprzedalismy,bo w aucie mega ciasno,nie było się jak ruszyć,wózek do bagażnika też ledwo wszedl,mercedes sprzedany a teraz szukamy czegoś większego,pozdrawiam :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Już nieaktualne... Jedno serduszko zabiło, więc z autem sobie poradzimy [emoji6]

Napisane na Lenovo TAB 2 A10-70L w aplikacji Forum BabyBoom
 
Linka_85 serdecznie współczuje. Dużo zdrówka dla maluszka który jest z Tobą. Kapinka twoje dziewczyny śliczne panieneczki. Fajnie że są spokojne, ja 2 i 3 miesiąc zapamiętałam jako jeden wielki krzyk jak nie spały ☺.
 
reklama
I dodatkowo: jak usypiacie dzieci? Dzisiaj nam wyszło w wózku, ale podobno trudno odzwyczaić. Odkładać do łóżeczka i dawać się wypłakać? Bujać na rękach? Tylko co z drugim, jeśli też płacze?

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom

Hej dac sie wyplakac to najgorsza metoda na swiecie. Przeciez takie dziecko potrzebuje bliskosci jak powietrza. Ja kladlam ich do lozeczek ktore staly obok siebie i glaskalam jednoczesnie po twarzy, spiewalam bujalam tymi lozeczkami bo mielismy takie z plozami. A potem to juz zasypiali z nami w lozku i kazdy mial tyle czulosci ile potrzebowal. Wiem ze przy blizniakach to trzeba sie rozdwoic, doslownie ale naprawde dziecku nie wolno odmowic czulosci, to sie zle konczy pozeniej.

a tak w ogole to pozdrawiam wszstykich! nie wim czy mnie tu ktos jeszcze pamieta.Moje blizniaki w tym momencie praiwe maja 4 lata, ale ten czas leci:)
 
Do góry