reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Zrzucenie wagi to widzę ciężka sprawa :( sama się bujam A mam coraz więcej :(


Mój tata jest z 21.08 :D A ja sama z 11.08 :D lwy są super ;)


A tam od razu ciężko przypadek ;) z którego jesteś? :)


Super że już w domku :) jak maz zareagował? :)
Zakochany po uszy ale i też bardzo przewrazliwiony. W nocy on bardziej czujny niż ja.
 
Część 🙂
Z przykrością muszę dołączyć do Was, mam nadzieję że nie macie nic przeciwko 😉
W ciągu ostatnich kilku dni przeczytałam jakieś 50 stron Waszego wątku i czuje się jakbym część z Was już znała.
Więc może na początek opowiem coś o sobie. W tym roku chcieliśmy się z mężem starać i pierwsze dziecko, zdążyłam pozbierać skierowania na badania i zaczął się ten cały koszmarny wirus w wyniku którego nie mogliśmy zrobić badań więc starania chcieliśmy przesunąć na trochę później. Tuż po tym jak to postanowiliśmy okazało się, że jestem w ciąży. Radość trwała aż cały miesiąc , w tą niedzielę miałam zabieg łyżeczkowania.
Chociaż muszę się przyznać że od początku miałam źle przeczucia i liczyłam się że tak się skończy. Podobną sytuację miały dwie moje najbliższe przyjaciółki i nie wiem czemu czułam że u nas będzie podobnie.
Nasza fasolka obumarła gdzieś w połowie 6 tygodnia a dowiedzieliśmy się o tym w czasie USG w około 9 tygodniu.

Widzę, że jesteście już doświadczone 🙂
Na pocieszenie chciałam zapytać czy którejś z Was udało się donosić kolejna ciążę i zajść w nią w miarę szybko po poronieniu ?
Czytałam że trzeba czekać 3 miesiące ale przyznam się że chcieliśmy spróbować możliwie jak najszybciej 😉 lekarz w szpitalu nie mówił nic, położne że można w drugim cyklu próbować jak wszystko będzie ok a lekarz który mi dawał skierowanie do szpitala powiedział że jego zdaniem im szybciej tym lepiej. Liczę się oczywiście z tym że jakie kolwiek info dostanę dopiero po badaniu kontrolnym ale chciałam podpytać jak to było u Was.
Pozdrawiam Was i za Wszystkie trzymam mocno kciuki!
Hej!
Ja po poronieniu zaszłam w ciążę w 4 cyklu, chociaż u nas każdy zalecał przez 3msce dać sobie czas. Dopiero w trzecim cyklu poczułam się gotowa na kolejną ciąże, jednak ten cykl trochę świadomie odpuściłam, bo ja to z tym bojaźliwych.... Żeby sobie nie zarzucać ze mogłam się wstrzymac i że to moja wina gdyby coś się nie udało.
W kwietniu tamtego roku straciłam ciąże a rok i 2 dni później urodziłam zdrowa córeczkę :)
Trzymam kciuki 😚
Hey dziewczyny
Właśnie dowiedziałam się ze jestem w ciąży choruje na hashimoto. 1 ciąża poronienie.
Zostałam umówiona na nastepny piątek do endokrynologa
Czy to nie za późno ? Na zwiększenie dawki letroxu ?
Myślę że nie za późno, sprawdź poziom hormonów i dopiero na tej podstawie dobierajcie dawki leków :)
Trochę tego robiłam, nie pamietam wszystkiego. Komórki NK mam na poziomie 12% i homocysteine chyba 8% i to chyba by było na tyle jeśli chodzi o nieprawidłowe wyniki. Wszystkie pozostałe miałam w normie. Jestem chyba jedna z dwóch dziewczyn tutaj, które jako jedyne nie maja mutacji w genach, także te genetyczne myśle, ze warto zrobić.
Dziewczyny na pewno znają się lepiej i coś Ci jeszcze podpowiedzą :)
Możliwe że ja też bez mutacji, miałam badania zrobić w sierpniu po @, bo myślałam że się nie udało, a tu test pozytywny :)

Najwięcej w okolicy buziaka, bo cieknie ślina i smaruje tym dookoła. Tak może być tylko w dwóch miejscach. Po prostu nie jest jeszcze zbyt intensywne. Im więcej będzie nabiału, czy tego, co ja uczula, bo to nie musi być nabiał, tym więcej zmian się pojawi i wtedy smarowanie jest tylko zew. Działaniem. To jest o tyle niebezpieczne, że z czasem zmiany wysychają, zaczynają pękać, leci krew i robi się stan zapalny. Dlatego od razu trzeba reagować. Krochmal nie ma znaczenia, czy sama kupisz, czy zrobisz. Nie czytałam srokao, ale z autopsji wiem, że emolium jest słabsze, po prostu delikatniejsze. Nie natłuszcza tak dobrze. Mam skazę białkowa, po mnie obydwoje moje dzieci. Dwójkę wychowałam bez mleka na piersi, sama nabiału od 2 lat nie tknelam. To jest do zrobienia. Tylko wtedy suplementuj wapno najlepiej calperos 100. W sposób szczególny, gdy brałaś w ciąży heparynę. Poradzisz sobie.
A mogą być takie zmiany u dorosłego jako objaw nietolerancji laktozy??
 
Ja kocham morze [emoji7] Mieszkając w pobliżu 3miasta mam do niego niedaleko i nie wyobrażam sobie mieszkać w innym miejscu w PL [emoji3590]


Haha ja ostatnio odpaliłam Killera Chodakowskiej i po 20min jak padłam to starsza córka sprawdzała czy żyje [emoji23]




A to dziwne, my od ręki akt urodzenia dostaliśmy [emoji4] Zgadzam się, papierkowej roboty jest bardzo dużo, zwłaszcza jak jeszcze dodatkowo ma się jakieś ubezpieczenia [emoji23]
Ja oprócz kasy za dziecka, złożyłam jeszcze wniosek za pobyt w szpitalu i operację i wpadło dodatkowo kilka stówek [emoji85]
Z grupowego to szybko bo przez Internet wzięłam ale do becikowego pot wołają i inne dokumenty od męża bo on na krusie. Dzisiaj musimy wypełnić aby jutro zawieźć te dokumenty bo on jeszcze tydzień zostaję
 
Hej!
Ja po poronieniu zaszłam w ciążę w 4 cyklu, chociaż u nas każdy zalecał przez 3msce dać sobie czas. Dopiero w trzecim cyklu poczułam się gotowa na kolejną ciąże, jednak ten cykl trochę świadomie odpuściłam, bo ja to z tym bojaźliwych.... Żeby sobie nie zarzucać ze mogłam się wstrzymac i że to moja wina gdyby coś się nie udało.
W kwietniu tamtego roku straciłam ciąże a rok i 2 dni później urodziłam zdrowa córeczkę :)
Trzymam kciuki 😚

Dziękuję za Twoją wiadomość ❤️uwielbiam czytać pozytywne wieści 😉

Myślę że nie za późno, sprawdź poziom hormonów i dopiero na tej podstawie dobierajcie dawki leków :)

Możliwe że ja też bez mutacji, miałam badania zrobić w sierpniu po @, bo myślałam że się nie udało, a tu test pozytywny :)


A mogą być takie zmiany u dorosłego jako objaw nietolerancji laktozy??
 
Z grupowego to szybko bo przez Internet wzięłam ale do becikowego pot wołają i inne dokumenty od męża bo on na krusie. Dzisiaj musimy wypełnić aby jutro zawieźć te dokumenty bo on jeszcze tydzień zostaję
Z tym becikowym to wiem, że różnie jest w zależności od mopsu. Ja musiałam tylko zaświadczenie od lekarza przynieść, a niektóre dziewczyny jeszcze pity [emoji2368] Także wszędzie inaczej [emoji4]
 
@nadziejka93 ja miałam robiona diagnostyke pod kątem pcos, bo u mnie cykle trwają po 65 dni i jajniki mają drobnopecherzykowa budowe. Robiłam takie badania: 17-OH progesteron, insulinę, SHBG i testosteron + plus te co pisały dziewczyny (lh, FSH, estradiol, prolaktyna, progesteron w kilka razy w cyklu itp.). Do tego monitoring co kilka dni. U mnie owulacja występowała około 40 dnia cyklu dopiero, ale była. Miałam wprowadzona stymulację Clostybegytem. To może trwać kilka cykli ze względu na dopasowanie odpowiedniej dawki i ciągły monitoring + luteina. Jak ten lek nie działa to wprowadzają Letrazol.
Dziękuję! ♥️ Na pewno wykonam te badania jak tylko okres przyjdzie. I pójdę już przygotowana na wizytę u nowego ginekologa. Zobaczymy co powie. A jakie u Ciebie stymulacja przyniosła skutki? Udało Ci się zajść w ciążę? Trochę się boje, że w czasie stymulacji będę się jeszcze bardziej nakręcać.
 
reklama
Zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu w którym trafiliśmy w owulacje, był to drugi cykl na lekach ale w pierwszym zupełnie się nie wstrzeliliśmy z terminem przytulanek.
Myślę, że jeśli to będzie jakieś rozwiązanie problemu, a tym bardziej pomoże to pewnie się zdecyduje. A Tobie stymulacja pomogła?
 
Do góry