reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny zastanawiam się nad zrobieniem kariotypu. Gin nie zlecał przed pierwszą ivf. Tylko zastanawiam się czy w przypadku adopcji zarodka ma to sens. Jeszcze trochę badań przede mną i staram się nie wymyślać ich na siłę tylko zrobić te które mają sens.
 
reklama
@izzy_j Jeśli dobrze rozumuję, to byś musiała zrobić kariotyp "rodziców" zarodka 🤷‍♀️ Ja bym raczej celowała w badania układu krzepnięcia i immunologię.
Tak właśnie myślałam ale chciałam się upewnić. Trombofilię i zespól antyfosfolipidowy już mam ogarnięte (niestety pozytywne), jeszcze tylko powtórka hormonów i poziomy homocysteiny, witamin i kwasu fol. i chyba będzie komplet.
 
Jakie bierzecie suplementy? Ja biorę pregna start i pregna dha. Zostały mi z ciąży i kontynuuję. Lekarz mówi, że kwas foliowy wystarczy, ale czytałam artykuły, że warto już brać pełna ciążową suplementację przed ciążą.
 
Jakie bierzecie suplementy? Ja biorę pregna start i pregna dha. Zostały mi z ciąży i kontynuuję. Lekarz mówi, że kwas foliowy wystarczy, ale czytałam artykuły, że warto już brać pełna ciążową suplementację przed ciążą.
Pełną ciążową tzn jaka?
Ja biorę metylowany kwas foliowy z wit z grupy B i wit D, od marca zacznę acard bo gin kazał zacząć msc przed staraniami
 
Niektórzy nie zgadzają się z rekomendacjami PTG, ale warto przeczytać ten punkt widzenia, żeby przynajmniej wiedzieć, czy ginekolog się stosuje do wytycznych czy ma własną wizję. Edit: nie wkleja mi się link do strony PTG, możecie Googlac "PTG rekomendacje dla planujących ciążę" lub zaufać narracji blogera-farmaceuty:

Mój lekarz twierdził, że jak człowiek zdrowo się odżywia, to nic oprócz kwasu foliowego nie potrzeba ;-)
Co za dużo, to też niezdrowo.
Nie zdziwilabym się, gdyby już były kraje w Europie, które odradzają supelementacje kwasem foliowym. Na tapetę teraz wchodzą teorie, że kwas z suplementów zatruwa kobiety i plod. Teoretycznie jak się ma dużo czasu przed ciążą, to można się nasycić folianem z produktów spożywczych. Inna sprawa, że jeśli źródłem tego będą duze ilości zielonych warzyw, to można sobie zrobić "kuku" z innymi schorzeniami. Zgadzam się, że co za dużo to niezdrowo, ale te suplementy dla staraczek są bardzo lekko skomponowane. Niektórzy w ogóle twierdzą, że one się praktycznie nie przyswajają.
 
reklama
Niektórzy nie zgadzają się z rekomendacjami PTG, ale warto przeczytać ten punkt widzenia, żeby przynajmniej wiedzieć, czy ginekolog się stosuje do wytycznych czy ma własną wizję. Edit: nie wkleja mi się link do strony PTG, możecie Googlac "PTG rekomendacje dla planujących ciążę" lub zaufać narracji blogera-farmaceuty:

Nie zdziwilabym się, gdyby już były kraje w Europie, które odradzają supelementacje kwasem foliowym. Na tapetę teraz wchodzą teorie, że kwas z suplementów zatruwa kobiety i plod. Teoretycznie jak się ma dużo czasu przed ciążą, to można się nasycić folianem z produktów spożywczych. Inna sprawa, że jeśli źródłem tego będą duze ilości zielonych warzyw, to można sobie zrobić "kuku" z innymi schorzeniami. Zgadzam się, że co za dużo to niezdrowo, ale te suplementy dla staraczek są bardzo lekko skomponowane. Niektórzy w ogóle twierdzą, że one się praktycznie nie przyswajają.
Wlasnie mi mój gin powiedział, że Amerykanie już odchodzą od teorii, że konieczny jest kwas foliowy.
 
Do góry