reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dluga przerwa była aż 12 h ponieważ dziś trochę pospałam i cukier zmierzyłam 9.30🤦
Ale dobrze wiedzieć, dziękuję za odpowiedź 😘 może jutro wyjdzie lepiej
No to na pewno z powodu tej długiej przerwy taki wynik wysoki. Sprawdź jutro po krótszej przerwie i zobaczysz ;)

Hahaah już sobie wyobrażam jego minę 😂😂 ja się na dziś umówiłam do luxmed właśnie, bo zwolniła się wizyta do lekarza z super opiniami i czekam właśnie od godziny pod gabinetem :D opóźnienie jest około 2h 🤯 babki czekające powiedziały, ze u niego to norma, bo on bardzo dokładny. Wkurza mnie to, ze płace dr P. 200 zł za wizytę a on mi dziecka nie zmierzy i nie zważy i muszę się tłuc przez całe trojmiasto żeby do luxmed pojechać…

Ja Ci powiem, ze chyba w kolejnej ciąży bym chodziła do kogoś innego. Ostatnio to z mężem rozkminialismy i mega nas wkurza to jego podejście. On jest super do starań, sam mi powiedział, ze ta jego sonda dopochwowa jest super dokładna i w nią zainwestował żeby widzieć np. polipy, a ta brzuszna już niekoniecznie. No i ja liczyłam na to, ze jak już będę w szczęśliwej ciąży to po każdej wizycie będę wychodziła z gabinetu pełna wiedzy i informacji o dziecku, a niestety tak nie jest. Nawet zdjęć mi nie daje od dawna.

Mój mąż twiedzi, ze się załapie na maj cały czas 😂😂😂
Haha, to się Kochana zbieraj, bo zostało ci nie całe 12h :p no chyba że cie zaskoczy jak Kasię wczoraj ;)

Zbadaj dodatkowo żelazo, choć jak w morfologii ogólnej jest ok to chyba tu też będzie dobrze.

Tak koniecznie sprawdza się przepływy. U mnie w pierwszej ciąży Pod koniec stwierdzili że mała nie rosnie, potem że za mało przybiera na wadze, przepływy były ok, ktg też. Mimo wszystko zrobili cesarkę za jakiś czas i okazało się że jednak USG pomyliło się o prawie kg ale podejrzewam że jakby przepływy wyszły źle to cesarka natychmiast bo mogłoby dojść do niedotlenienia. Także ważne jest to żeby robić pomiary dziecka ale i też te przepływy
Potwierdzam. Jeśli przepływy byłyby złe to od razu byłoby cc. U mnie tak było. Byłam w szpitalu bo tętno małej wyszło bardzo wysokie. W czwartek na ktg wyszło wysokie tętno ale usg I przepływy dobre. Moja gin pozwoliła iść do domu i kazała wrócić następnego dnia. Pojechalam już spakowana. W piątek to samo - na ktg wysokie tętno ale usg w porządku. Zostałam na oddziale. Miałam jeszcze 3 ktg I raz wychodziło wysokie tętno, raz w normie. W sobotę rano usg na którym lekarka (mloda) probowala 40 minut sprawdzić przepływy. Ja już tam odpływałam bo nie da się tyle.lezec na plecach w 38tc. W końcu powiedziała że przepływy są nie tak i idzie skonsultować z lekarzem. Było tuż po 10.00. Zaraz do mojej sali przyszedł lekarz że jest zagrożenie życia i że jeśli się zgadzam to robią cc. O 11.06 mała była na świecie, a tylko dlatego tak "długo" że pół godziny czekaliśmy aż anestezjolog skończy poprzednia operacje i przyjdzie do mnie (to bała sobota wielkanocna wiec mniej osób na dyzurze)
 
reklama
Tak już chyba z 15 razy odświeżałam ale wyników nadal nie ma 🤦‍♀️ Jestem w drodze do kliniki żeby z nimi omówić co i jak bo tam jeszcze nikt nie wie co się dzieje... w sumie pewnie na wizycie i tak nic mi nie powiedzą bo nie sądzie żeby na USG coś więcej mogli powiedzieć niż w piątek wieczorem. A wyników bety jak nie ma tak pewnie do czasu wizyty o 13:20 nie będzie coś czuję.
Trzymam kciuki 👍
 
Jasne. Moja Pani doktor stwierdziła że raczej doszło u mnie w piątek do wczesnego poronienia. Beta 14,85 testy pozytywne a przyszłam z wielkim krwawieniem do niej na usg. Za wcześnie żeby na usg coś było więc podejrzewa poronienie. Muszę w pon iść na betę i jeszcze sprawdzić potem czy rośnie. Mówi że przy poronieniu przy takiej becie co miałam w piątek do poniedziałku testy powinny już wychodzić ujemne przy takim krwawieniu ale że trzeba sprawdzić bete bo jak rośnie to może być pozamaciczna...
Może byc też zwykła, w bardzo wczesnym etapie. Boże po co oni od razu straszą pozamaciczną to ja nie rozumiem.
 
Co do żelaza, nie znam się kompletnie - czy jeśli mam spoko morfologię, to świadczy to o dobrym poziomie żelaza? Czy trzeba konkretnie zbadać żelazo? 🤔
Ja nie miałam problemów z żelazem, ale walczyłam z anemią u córki. Morfologia była w normie (hemoglobina i hematokryt). Natomiast poziom żelaza albo w dolnych granicach albo poniżej normy. Nam zawsze zlecano żelazo i badanie TIBC (wiązanie żelaza).
 
No i jestem po wizycie. Pan doktor mówi że testy sikane mam sobie wymazać z pamięci. Wyników bety oczywiście nie miałam i nadal nie mam... ehh ten luxmed żałosny.
Także zrobił usg powiedział że widać tyle że endometrium 5 wiec za mało jak na ciąże. Mówi że na zdrową ciążę by nie liczył. Zlecił estradiol, progesteron i bhcg. Wynik ma być za 2 h i ma do mnie dzwonić omówić wyniki.
Mówi że on jak się okaże że zły przyrost lub spada beta to by szedł w stymulację w tym cyklu znowu. I ze mam nie myśleć że będzie zdrowa ciąża bo przy takim endometrium wygląda jakby było po okresie.
 
No i jestem po wizycie. Pan doktor mówi że testy sikane mam sobie wymazać z pamięci. Wyników bety oczywiście nie miałam i nadal nie mam... ehh ten luxmed żałosny.
Także zrobił usg powiedział że widać tyle że endometrium 5 wiec za mało jak na ciąże. Mówi że na zdrową ciążę by nie liczył. Zlecił estradiol, progesteron i bhcg. Wynik ma być za 2 h i ma do mnie dzwonić omówić wyniki.
Mówi że on jak się okaże że zły przyrost lub spada beta to by szedł w stymulację w tym cyklu znowu. I ze mam nie myśleć że będzie zdrowa ciąża bo przy takim endometrium wygląda jakby było po okresie.
Czyli będziesz miała dzisiaj betę z 2 różnych laboratoriów? Najlepiej by było, żeby obie były ujemne...
 
reklama
Czyli będziesz miała dzisiaj betę z 2 różnych laboratoriów? Najlepiej by było, żeby obie były ujemne...
Tak dokładnie. Bo w klinice zrobiłam drugą. Ja wątpię że beta będzie ujemna bo testy sikane chyba też mają jednak jakąś swoją czułość a jednak wychodziły coraz mocniejsze... ja to już się gubię nie wiem co byłoby najlepsze. A to endometrium 5 to serio lipa która przekreśla wszystko? Bo ja nie wiem jakie powinno być na początku ciąży...
a jeszcze możecie mi powiedzieć bo zapomniałam zapytać lekarza a sam też nic nie mówił. Czy taka beta rosnąca oprócz pozamacicznej może oznaczać np puste jajo?
 
Do góry