reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja już po szczepieniu wszystko okej :))) tylko delikatny ból ręki więcej nic ani gorączki niczego. Mega się cieszę [emoji3059] kolejna dawka za 3 tygodnie.
Super, bardzo się cieszę! Jestem już miesiąc po drugiej dawce i zyskałam duży komfort psychiczny przy braku dolegliwości poszczepiennych[emoji4]
 
reklama
Dziewczyny, miałam teraz trochę przerwę od mierzenia ciśnienia. Po prostu było ok i zapominalam o mierzeniu.
Wczoraj zmierzyłam i było tak:
147/67/93
150/75/73
A dziś 28.07:
137/69/98
145/77/88

Nie powiem, trochę się zdenerwowałam i boję się, że może wychodzi u mnie nadciśnienie. Nie wiem co robić, mierzyć jeszcze przez kilka dni i jak będzie dalej tak samo to dzwonić do lekarza czy już jutro dzwonić?
 
Dziewczyny, miałam teraz trochę przerwę od mierzenia ciśnienia. Po prostu było ok i zapominalam o mierzeniu.
Wczoraj zmierzyłam i było tak:
147/67/93
150/75/73
A dziś 28.07:
137/69/98
145/77/88

Nie powiem, trochę się zdenerwowałam i boję się, że może wychodzi u mnie nadciśnienie. Nie wiem co robić, mierzyć jeszcze przez kilka dni i jak będzie dalej tak samo to dzwonić do lekarza czy już jutro dzwonić?
Ja mam informacje że gdybym miała 140 na 90 to odrazu lekarz
Przyjmujesz coś od ciśnienia? Lekarz coś wspominała, że jesteś narażona? Mierzysz sama dla siebie czy masz takie zalecenie?
Może miałaś ostatnio stres lub pomiary były po wysiłku?
 
Dziewczyny, miałam teraz trochę przerwę od mierzenia ciśnienia. Po prostu było ok i zapominalam o mierzeniu.
Wczoraj zmierzyłam i było tak:
147/67/93
150/75/73
A dziś 28.07:
137/69/98
145/77/88

Nie powiem, trochę się zdenerwowałam i boję się, że może wychodzi u mnie nadciśnienie. Nie wiem co robić, mierzyć jeszcze przez kilka dni i jak będzie dalej tak samo to dzwonić do lekarza czy już jutro dzwonić?
Ja bym rejestrowała się do lekarza, a zanim się dostaniesz to mierz do tej pory...
 
Dziewczyny, miałam teraz trochę przerwę od mierzenia ciśnienia. Po prostu było ok i zapominalam o mierzeniu.
Wczoraj zmierzyłam i było tak:
147/67/93
150/75/73
A dziś 28.07:
137/69/98
145/77/88

Nie powiem, trochę się zdenerwowałam i boję się, że może wychodzi u mnie nadciśnienie. Nie wiem co robić, mierzyć jeszcze przez kilka dni i jak będzie dalej tak samo to dzwonić do lekarza czy już jutro dzwonić?
Mogą być początki nadciśnienia. Mierz 3 razy dziennie, nie po wysiłku, 10min przed pomiarem bądź w spoczynku. Jeżeli tak się będzie utrzymywało to potrzebny będzie dopegyt.

I rób sobie dwa trzy pomiary pod rząd, może ten pierwszy pomiar jest stresowy?
 
reklama
Ja mam informacje że gdybym miała 140 na 90 to odrazu lekarz
Przyjmujesz coś od ciśnienia? Lekarz coś wspominała, że jesteś narażona? Mierzysz sama dla siebie czy masz takie zalecenie?
Może miałaś ostatnio stres lub pomiary były po wysiłku?

Ja bym rejestrowała się do lekarza, a zanim się dostaniesz to mierz do tej pory...

Mogą być początki nadciśnienia. Mierz 3 razy dziennie, nie po wysiłku, 10min przed pomiarem bądź w spoczynku. Jeżeli tak się będzie utrzymywało to potrzebny będzie dopegyt.

I rób sobie dwa trzy pomiary pod rząd, może ten pierwszy pomiar jest stresowy?

Nie przyjmuje żadnych leków bo nie miałam problemu z ciśnieniem. Dopiero teraz wyłapałam że jest podwyższone. Teraz zmierzyłam i mam 148/75/79 (drugi pomiar od razu 143/73/88) więc chyba jednak coś zaczyna się dziać, ja pier.dziele jeszcze tego brakowało 😭
Od 10 przyjmuje ginekolog więc będę dzwonić...

Czy ktoś z Was miał nadciśnienie w ciąży?
 
Do góry