reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Hej dziewczyny pytanie czym nawilżacie skórę???czego używacie. ... dopiero niedawno był problem jak dziewczyny miały totalna swiezbice i wsumie ja też juz zaczęłam mieć... ciągle się drapie (przynajmniej tak mi się wydaje hehe) .... używam oliwki dla dzieci i balsam i tak w ciagu dniu musze co chwile gdzieś coś przesmarowac bo chyba bym się zadrapala .... juz się zastanawiam czy jak wyjdę na zakupy to nie brać jakiegoś mini balsamu ze sobą 😂😂😂
W którym jesteś tc? Swędzą Cię dłonie i stopy (podeszwy)? Ja jestem przewrażliwiona na punkcie cholestazy, a właśnie dłonie i stopy są charakterystyczne dla tej choroby. Ja, dla świętego spokoju zrobiłabym próby wątrobowe i kwasy żółciowe. To ja miałam takie ogromne swędzenie. Wyniki na cholestazę na szczęście wyszły dobrze. Ale ono się niestety dalej utrzymywało. Lekarz stwierdził, że to może być świąd ciężarnych. Mi pomogły kąpiele w krochmalu. Kupiłam też balsam Biodermy - atoderm intensive baume. Jest drogi, ale warty swojej ceny, bo jest do skóry atopowej. No i zaczęłam się zastanawiać, czy coś mogło mnie uczulić. I nagle wpadłam na pomysł, że jadłam dużo pomidorów... Odstawiłam i swędzenie prawie ustało. Czasami jeszcze się zdarza, ale tak, że mogę je bez problemu opanować. Tak więc nie wiem, czy to kwestia biodermy, czy pomidorów, czy jeszcze czegoś innego, ale męczyłam się gdzieś od 15tc do 20tc. Teraz jestem w 24tc i naprawdę widzę dużą poprawę :)
 
reklama
Nie wiem dlaczego to zawsze budzi tyle kontrowersji proszeni partnera i w ogole to dla mnie szok jakis. Ja gole w lusterku juz jakis miesiąc i nie widzę w tym żadnego problemu :) polecam :)
Ja zapisałam się na depilację woskiem w przyszłym tygodniu :) Kiedyś regularnie korzystałam, bo byłam managerem jednej z sieci właśnie zajmującej się depilacją. Później jakoś przestałam, ale teraz wrócę. Dla mnie też proszenie partnera o depilację to ostateczność totalna :)
 
Ja zapisałam się na depilację woskiem w przyszłym tygodniu :) Kiedyś regularnie korzystałam, bo byłam managerem jednej z sieci właśnie zajmującej się depilacją. Później jakoś przestałam, ale teraz wrócę. Dla mnie też proszenie partnera o depilację to ostateczność totalna :)
Chyba bym się bała, że w ciąży będzie mnie jeszcze bardziej boleć ten wosk [emoji3]
 
Rypnelam się [emoji23][emoji85] 3 miesiące z haczykiem
Noo 3 miesiące i 10 dni masz Kochana [emoji23]

Ja wam powiem, że z perspektywy całej ciąży to ja już coraz bardziej zaczynam odczuwać, że wcale dużo czasu nie zostało.
Za 3.5 tygodnia mam kolejna wizytę i od tej wizyty będę widzieć się z lekarzem co 2/3 tygodnie, a za 7 tygodni mam 30tc i usg III trymestru.
Zacznie się też zamawianie, zakupowanie i odbieranie paczek to w tej fazie zleci już ino raz [emoji6]
U mnie zaczynamy myśleć i oglądać łóżeczka i meble, wiec jest mały postęp, niedługo też myślę że będzie szał zakupów [emoji4]. I tak szczerze mówiąc to już na prawdę nie mogę doczekać się i zakupów i Maluszka w domu...
 
W którym jesteś tc? Swędzą Cię dłonie i stopy (podeszwy)? Ja jestem przewrażliwiona na punkcie cholestazy, a właśnie dłonie i stopy są charakterystyczne dla tej choroby. Ja, dla świętego spokoju zrobiłabym próby wątrobowe i kwasy żółciowe. To ja miałam takie ogromne swędzenie. Wyniki na cholestazę na szczęście wyszły dobrze. Ale ono się niestety dalej utrzymywało. Lekarz stwierdził, że to może być świąd ciężarnych. Mi pomogły kąpiele w krochmalu. Kupiłam też balsam Biodermy - atoderm intensive baume. Jest drogi, ale warty swojej ceny, bo jest do skóry atopowej. No i zaczęłam się zastanawiać, czy coś mogło mnie uczulić. I nagle wpadłam na pomysł, że jadłam dużo pomidorów... Odstawiłam i swędzenie prawie ustało. Czasami jeszcze się zdarza, ale tak, że mogę je bez problemu opanować. Tak więc nie wiem, czy to kwestia biodermy, czy pomidorów, czy jeszcze czegoś innego, ale męczyłam się gdzieś od 15tc do 20tc. Teraz jestem w 24tc i naprawdę widzę dużą poprawę :)
No ten balsam też nam ratuje tylek od 2 lat. Najbardziej podpasował skórze mojego małego atopika. Chociaż z tą cena to według mojego porównania co do dobrych kremów polecanych przez alergologów to jeden z tańszych, a ja kupuje go w tych największych możliwych butelkach w DOZ
 
U mnie zaczynamy myśleć i oglądać łóżeczka i meble, wiec jest mały postęp, niedługo też myślę że będzie szał zakupów [emoji4]. I tak szczerze mówiąc to już na prawdę nie mogę doczekać się i zakupów i Maluszka w domu...
No my już tez oglądamy a pod koniec sierpnia zaczniemy zakupy od pampersów i butelek. Co to zostanie? Q wrzesień październik gdzie na niektóre rzeczy czeka się z miesiąc.. A pod koniec października czy na początku listopada nie będę miała głowy na zakupy..poza tym wydaje mi się, że finansowo wyjdzie to lepiej. Bo niecały miesiąc i będę miała prywatne wizyty co 2 tygodnie, plus to usg 3 trymestru, plus szykowanie córki na wrzesień więc nowe książeczki itp.. Wolę sobie to rozłożyć w czasie chyba..
 
No ten balsam też nam ratuje tylek od 2 lat. Najbardziej podpasował skórze mojego małego atopika. Chociaż z tą cena to według mojego porównania co do dobrych kremów polecanych przez alergologów to jeden z tańszych, a ja kupuje go w tych największych możliwych butelkach w DOZ
To fakt, chociaż rozstrzał cenowy jest ogromny, jeśli chodzi o ten balsam. Ja też wcześniej zamawiałam z DOZ i płaciłam chyba ok 63 zł, ale ostatnio czekałam na niego tydzień.. A 2 dni temu skończył mi sie jakoś nieoczekiwanie - niby jeszcze lekko ciężka butelka, a okazało sie, że już pusto. No i zaczęłam szukać w stacjonarnych aptekach, żeby był na już. W jednej pani mi powiedziała, że kosztuje 97 zł, a w drugiej 69 :) Zamówiłam już w tej drugiej i dziś odbieram. W Hebe ponad 100zł... :) A stosujecie też ten żel do mycia z tej samej serii? Też się nad nim zastanawiam. Teraz używam płynu Biały Jeleń, ale czytałam, że tam się jakoś mocno skład popsuł.
 
No my już tez oglądamy a pod koniec sierpnia zaczniemy zakupy od pampersów i butelek. Co to zostanie? Q wrzesień październik gdzie na niektóre rzeczy czeka się z miesiąc.. A pod koniec października czy na początku listopada nie będę miała głowy na zakupy..poza tym wydaje mi się, że finansowo wyjdzie to lepiej. Bo niecały miesiąc i będę miała prywatne wizyty co 2 tygodnie, plus to usg 3 trymestru, plus szykowanie córki na wrzesień więc nowe książeczki itp.. Wolę sobie to rozłożyć w czasie chyba..
My 3 sierpnia zaczynamy szkołę rodzenia i tam jest moduł o wyprawce, więc od tego czasu zaczniemy robić zakupy :) I ja zaplanowałam to w ten sposób, że zaczynam od rzeczy dla mnie - a więc koszula do porodu, staniki do karmienia, podkłady, majtki siateczkowe, laktator, kremy na brodawki, itd. Zaraz po tym ubranka i akcesoria dla Maleństwa. A na samym końcu te rzeczy większe, czyli łóżeczko, fotelik, wózek, itp :)
 
Od jakiegoś czasu mam tak, ze podczas chodzenia twardnieje mi brzuch. Jak leżę, siedzę albo tylko krótko chodzę to nic takiego się nie dzieje.
Nic mnie nie boli, tylko robi się taki twardy jak piłka. Jak tylko usiądę - wszystko mija. Nie wiem czy to normalne czy o co tu chodzi 🤷🏻‍♀️
 
reklama
U mnie zaczynamy myśleć i oglądać łóżeczka i meble, wiec jest mały postęp, niedługo też myślę że będzie szał zakupów [emoji4]. I tak szczerze mówiąc to już na prawdę nie mogę doczekać się i zakupów i Maluszka w domu...
Ja jakieś dwa tygodnie temu kupiłam dla Mai takie śliczne, różowe spodnie. No i zaczęło mnie korcić 😉 ostatecznie popłynęlam calkowicie na wyprzedażach w Smyku. Promocja byla niezla, plus 20 % przy kasie/w koszyku, także prawie tysiak poleciał. Ale mam takie cuda niektóre, że już nie mogę się doczekać. Czasem jak mój jest w pracy, a młody śpi, to sobie oglądam te ciuszki i nie mogę nadziwić jaka to mała kruszynka niedługo do nas zawita😍
 
Do góry