reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Moja córeczka w 31 tyg miała 2 kg, ale nikt raczej nie mówi o cc. Tak czy siak nie mogę jej przenosić, więc liczę że jeszcze damy radę. Za równy miesiąc będzie u mnie ciąża donoszona, więc mam zamiar trochę więcej się ruszać i może ta moja słaba szyjka puści. Choć wątpię, bo przegladam teczkę z ciąży z synem i od 32 tc miałam 2cm rozwarcie i szyjkę 2,5 cm. W 37 tc natomiast 1,5 cm i 3 cm rozwarcia, a urodziłam 3 dni przed terminem.
 
Moja córeczka w 31 tyg miała 2 kg, ale nikt raczej nie mówi o cc. Tak czy siak nie mogę jej przenosić, więc liczę że jeszcze damy radę. Za równy miesiąc będzie u mnie ciąża donoszona, więc mam zamiar trochę więcej się ruszać i może ta moja słaba szyjka puści. Choć wątpię, bo przegladam teczkę z ciąży z synem i od 32 tc miałam 2cm rozwarcie i szyjkę 2,5 cm. W 37 tc natomiast 1,5 cm i 3 cm rozwarcia, a urodziłam 3 dni przed terminem.
No widzisz, co lekarz to inne podejście. Mój stwierdził, że przy takim tempie wzrostu lepiej zrobić cc w 38tyg niż żeby SN przebiegał z komplikacjami, bo wg szacunków do 40tyg mlody może urosnąć do ponad 4000g.
 
A liczycie ruchy?
Ja zupelnie niewiem jak się do tego zabrać 😑 a w sumie na tym etapie powinno chyba się już to obserwować?

Mam już jedno dziecko a powiem wam że nadal czuje się głupia 🤣
Ja jeszcze nie liczę. Może dlatego że mój młody ma stały rytm dnia 😂😂😂 rano o 4:30 pobudka, później ok. 7:00. Kolejno ma drzemkę do 9 (bo muszę starsze odwozić do szkoły). Potem jak ja potrzebuje drzemki to zaczyna się "mecz". Koło 13-14 znowu młody ma drzemkę. A najbardziej aktywny jest wieczorem jak mamusia chce się zrelaksować przy wieczornych serialach i tak od 20 do 23 wariuje aż mnie cały brzuch boli 😂😂😂😂. Pewnie zacznę liczyć ruchy jak młodemu zmieni się rytm dnia 🤪🤪🤪
 
No widzisz, co lekarz to inne podejście. Mój stwierdził, że przy takim tempie wzrostu lepiej zrobić cc w 38tyg niż żeby SN przebiegał z komplikacjami, bo wg szacunków do 40tyg mlody może urosnąć do ponad 4000g.
Ja na razie czekam, na kolejne usg. Za dużego dziecka też mi nie pozwolą urodzić SN, bo mam stan po cc. Jestem już po jednym vbac, co dobrze rokuje. Sytuacja może się zmieniać na bieżąco. Kolejna wizyta w 35 tc więc znów będziemy ją mierzyć.
 
Ja planuje wziąć tylko ciuszki na wyjście dla małej i może jakieś zapasowe body. Przez 2 dni mała będzie w tych szpitalnych. Chcę jak najmniej flory szpitalnej przynieść do domu.
U mnie w szpitalu nie ma ubranek wiec biorę ok 6 kompletów (body i pajacyk) plus ewentualnie coś na wyjście i spotkanie z braćmi 🥰 każdy szpital ma listę potrzebnych rzeczy
 
reklama
Ile bierzecie ubranek dla dziecka do szpitala i z czego się składa komplet? Body + pajacyk czy jakoś inaczej?
Warto zerknąć jakie wymogi ma twój szpital. U mnie wymagają 3/4 kompletów - pajacyki.
Ja biorę
1 pajac po porodzie
1 albo 2 pajace na przebranie (bo wiadomo, że panowie lubią siusiać we wszystkie strony)
1 rampers na długi rękaw na wyjście
I na wyjście mąż dowiezie czapke, komin i pluszowy kombinezon.
 
Do góry