reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Lusia to mi się bardziej z Łucją kojarzy.
Moja też dość nietypowo, bo Dorota - i też różne zdrobnienia: od po prostu Dorotki, po Doris czy nawet Daisy (w sensie Dorotka-stokroka) ;-)
 
reklama
Ja chciałam mieć Aleksandra, po moim dziadku. Ale na przestrzeli lat stał się tak popularny... No nie. Padło właśnie na Leona. Zależało mi na oryginalności, jeszcze wtedy nie był tka popularny... Trochę mnie to gryzie, no ale już trudno, syn został Leonem :) dla córki mieliśmy imię Lea, już bardziej oryginalne.
Pocieszam się ze w naszej okolicy nie ma Leonów, nawet od kiedy urodził się mój syn w tym szpitalu imię Leon nie padło ani razu! Szok, patrząc na aktualne rankingi imion. Za to Nikodemow i Remigiuszow na potęgę
 
Lusia to mi się bardziej z Łucją kojarzy.
Moja też dość nietypowo, bo Dorota - i też różne zdrobnienia: od po prostu Dorotki, po Doris czy nawet Daisy (w sensie Dorotka-stokroka) ;-)
Tak zdrabniają, zdarza się że mówią Ludka ale ja zawsze Lusia mówię🙂fakt Dorotek teraz nie ma, wtedy takie kiedyś popularne imiona teraz nabierają wyjątkowości
 
U nas będzie Feliks. Tak miał na imię mój pradziadek i brat dziadka, ale nie znałam obu, więc ich razem nie łącze. Natomiast samo imię kojarzy mi się z powstańcami wielkopolskimi - w mojej rodzinnej miejscowości wielu Feliksów to byli powstańcy. Wydaje mi się, że teraz to bardzo mało popularne imię.

Ostatnio trafiłam na książeczkę Feluś i Gucio. I tak jak nie byłam początkowo w 100% przekonana, tak teraz jestem. Bo mój tata jak byłam dzieckiem mówił na mnie Gucio ;) Może to był jakiś znak ;)
 
reklama
U nas będzie Feliks. Tak miał na imię mój pradziadek i brat dziadka, ale nie znałam obu, więc ich razem nie łącze. Natomiast samo imię kojarzy mi się z powstańcami wielkopolskimi - w mojej rodzinnej miejscowości wielu Feliksów to byli powstańcy. Wydaje mi się, że teraz to bardzo mało popularne imię.

Ostatnio trafiłam na książeczkę Feluś i Gucio. I tak jak nie byłam początkowo w 100% przekonana, tak teraz jestem. Bo mój tata jak byłam dzieckiem mówił na mnie Gucio ;) Może to był jakiś znak ;)

Książeczki z tej serii są super ❤️
 
Do góry