reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Sezon wakacyjny, właśnie jesteśmy na Węgrzech i się zastanawiam jak to z tym opalaniem jest, internet podaje żeby się nie opalać szczególnie w pierwszym trymestrze bo promieniowanie zaburza przyswajanie kwasu foliowego. Staram się siedzieć w cieniu ale w 100 %nie jestem w stanie wiadomo, spaceruje, zwiedzam i do wody czasem trzeba z synem wejść. Czy któraś z Was była w ciąży w pierwszym trymestrze na wakacjach albo pamięta jak to było i ja u Was wakacje, planujecie urlopy na plażach? My nad Balatonem, jutro wracamy.
Jestem obecnie w 7 tyg i spędzamy 4 dzień urlopu w Turcji. Mąż pięknie opalony a ja dużo mniej, bo ciągle 50tka smarowana i duzo więcej jestem w cieniu opita wodą jak wielbłąd 😅😅 da się ale wszystko z głowa ;) mam ten komfort że poza świadomościa o ciąży nic mi nie dolega :)
 
reklama
Czyli mniej więcej ten sam etap, co u mnie :) Wychodzi koniec lutego, a mi się marzy, żeby druga córka miała tego samego dnia, co pierwsza, czyli około dwóch tygodni wcześniej.
Też jakoś dziwnie mi. Niby się cieszę, ale jednak obawiam, że coś będzie nie tak. Raz fajnie, a zaraz strach, że nie będę miała czasu dla pozostałej dwójki i jak ogólnie dam radę. Pomijam fakt, że czuję się winna, że będą miały starą mamusię ;) Na szczęście geny dobre i medycyna do przodu szybko idzie, to się ponaciągam tu i tam ;)
Ja też mam się boje co to będzie i cieszę że będzie super. A Stara mamusia? to w jakim wieku jesteś? Z doświadczenia wiem że starsze mamy wolniej się starzeją. ;)
Ja, jak wszystko dobrze pójdzie zdążę urodzić kilka dni przed 40 stymi urodzinami.
 
Prenatalne ukazują nie tylko ZD, ale np. ewentualne wady serduszka itp. O ile na ZD nic się nie poradzi, to na inne schorzenia są operacje już nawet w brzuchu mamy. Im wcześniej się o nich wie, tym lepiej można się przygotować na leczenie już po porodzie
Oczywiście Wasz wybór też jest ok, znam wiele osób, które nie robiły. Ja mimo wszystko chciałabym wiedzieć
Kochana doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jakie wady wykrywają prenatalne.
Jednak zgodnie z mężem podjęliśmy taką decyzję i tego chcemy się trzymać 😀
 
Czyli mniej więcej ten sam etap, co u mnie :) Wychodzi koniec lutego, a mi się marzy, żeby druga córka miała tego samego dnia, co pierwsza, czyli około dwóch tygodni wcześniej.
Też jakoś dziwnie mi. Niby się cieszę, ale jednak obawiam, że coś będzie nie tak. Raz fajnie, a zaraz strach, że nie będę miała czasu dla pozostałej dwójki i jak ogólnie dam radę. Pomijam fakt, że czuję się winna, że będą miały starą mamusię ;) Na szczęście geny dobre i medycyna do przodu szybko idzie, to się ponaciągam tu i tam ;)
Ja i tak będę miała CC więc napewno wcześniej niż termin porodu .
Też już jestem stara heheh bo ale coz mam nadzieję że dam radę 🤣 moje dzieciaki jeszcze nic nie widzą ... Po kolejnej wizycie będę musiała ich powiadomic . Zobaczymy

Praca daje mi we znaki a pogoda tym bardziej ale muszę jakoś dać radę . Mam nadzieję że nie przyjdą mdłości itp to będzie jeszcze znosnie .

Ja na prenatalne się zapisze z racji wieku noi żeby sprawdzić czy wszytsko ok .. Jestem ciekawa czy będzie można już coś dojrzec odnośnie płci 🤣🤣🤣🤣 z synem już w 11tc lekarz wychwycił siurka 🤣🤣🤣

Mnie najbardziej doskwiera senność i zmęczenie
 
Jestem obecnie w 7 tyg i spędzamy 4 dzień urlopu w Turcji. Mąż pięknie opalony a ja dużo mniej, bo ciągle 50tka smarowana i duzo więcej jestem w cieniu opita wodą jak wielbłąd 😅😅 da się ale wszystko z głowa ;) mam ten komfort że poza świadomościa o ciąży nic mi nie dolega :)
my też właśnie w Turcji i u mnie też 7 tydzień. W jakim rejonie jesteście?
 
reklama
Ja też mam się boje co to będzie i cieszę że będzie super. A Stara mamusia? to w jakim wieku jesteś? Z doświadczenia wiem że starsze mamy wolniej się starzeją. ;)
Ja, jak wszystko dobrze pójdzie zdążę urodzić kilka dni przed 40 stymi urodzinami.
33 🙈 u mnie za to będzie duża różnica wieku
14 i 8 lat między dziećmi.
 
Do góry