reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety naszych maluchów

megi na bo to taki stary chów.
kiedyś jak my byłyśmy malutkie radzili dzieci karmić butla i od 3 miesiąca wprowadzać pokarm. i popatrz jakie my jesteśmy super wyhodowane :))))) i chcą wnuczki tak hodować :)))))
wody samej jak coś popić albo herbatkę dać. glukozy nie. zresztą na wakacje nasze dzieciaczki będę juz całkiem spore i jeśli będą jadły cos więcej niz pierś to popić wskazane będzie dać. mówią nawet ze dzieciom na mm dawać popić wody.
 
reklama
faktycznie była taka teoria, ze mm jest lepsze od karmienia piersią, ale szybko zmienili zdanie:)

Ja zamierzam trzymac go na samym cycu do ok. pół roku
 
megi na bo to taki stary chów.
kiedyś jak my byłyśmy malutkie radzili dzieci karmić butla i od 3 miesiąca wprowadzać pokarm. i popatrz jakie my jesteśmy super wyhodowane :))))) i chcą wnuczki tak hodować :)))))
wody samej jak coś popić albo herbatkę dać. glukozy nie. zresztą na wakacje nasze dzieciaczki będę juz całkiem spore i jeśli będą jadły cos więcej niz pierś to popić wskazane będzie dać. mówią nawet ze dzieciom na mm dawać popić wody.

Marys
no właśnie, ja byłam karmiona mm, bo mama moja miała jakieś problemy z laktacją, nie przywiązywano wagi do tego i jak nie było mleka, to olali. No a jak się daja mm to trzeba dopajać, mój tata zapomina o tym, że karmiona byłam butelką i uważa, że tak samo jest z piersią. No ale fakt, nieźle jestem odchowana :-D
 
Mój staruszek wmawia mi, że zaburzam rozwój dziecka bo ograniczam go do tylko jednego smaku- mleka. On mi dawał soczki, herbatki, wodę. No to ja mu mówię, że Kasia dostaje różne smaki jest mleko szarlotkowe jak ktoś mi upiecze szarlotkę, oswiankowe po ciasteczkach owsianych i że trzeba mnie dobrze karmić to wtedy Mała dostanie przepyszne mleko ;) No i wczoraj zadzwonił ,że czeka na mnie sokowirówka ;p.
 
Oceanica fajnego masz tate, usmialam sie :D Choc pewnie denerwowaloby mnie takie marudzenie. Na szczescie moja mama jest calym serce za piersia i mimo ze za jej czasow bylo inaczej i do piersi dawala mi soczki i herbatki, to zawsze mowi ze mam robic tak, jak teraz zalecaja.

Dziewczyny a myslalyscie o metodzie BLW? Dziecie je bez etapu papek, od razu dostaje duze kawalki do raczki i je samodzielnie. Ja zamowilam sobie ksiazke Bobas Lubi Wybor i chyba bedziemy probowac jak nadejdzie czas.
 
pierwsze słyszę emzetka, też jestem ciekawa o co kaman

a co z ryzykiem zakrztuszenia? Ja umarłabym ze strachu...
 
Ostatnia edycja:
oceanica :)))) moja babcia tez mnie tu namawia żebym dala małemu possać chleba marchewki czy czegokolwiek by poznał smak. ale ja uparcie tylko cyca.
emzetka ja bym sie bała. na właśnie zakrztuszenia. ja pamiętam jak Marcelek jadł na początku to on nie umiał nawet połknąć tej papki. ale jestem zwolenniczka szybkiego wprowadzania kawałków i Marcel jak miał 8 miesiecy to jadł zupy z kawałkami.
 
reklama
Ja Mateuszka miałam na samej piersi do skończenia 6 miesiąca a potem zaczęłam dawać słoiczki ale te po 4 miesiącu i stopniowo wprowadzałam. Przy Olku zacznę dawać słoiczki już po 4 miesiącu, gdyż od maja wracam do pracy i łatwiej mamie będzie podać jeden stały posiłek oprócz mleka. Ale jak będę w domu to dalej cyc :tak: A czy macie jakiś link do dobrego kalendarza rozszerzania diety niemowlaka?
Pozdrawiam
 
Do góry