reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

A co z piciem??!!

reklama
Dawidek tez pil tylko wode . ale od momentu jak zachorowal, kazali mi robic herbatke z glukoza ... hmmm... oby sie nie przyzwyczail ;-)

A tak poza tym to dowiedzialam sie ze w takie upaly dziecko powinno wypijac 1200ml dziennie :szok: .. cos chyba przesadzili :baffled:
 
no chyba trosze z ta woda przegieli :-)
co do wody, to zazdroszcze, bo moja Maryś wody ani ruszy.... soczki tez nie za bardzo, jedyne co to herbatki z Hippa wieloowocowa i ułatwiajaca trawienie
 
Olek też wodę ma gdzieś. Jednyne co to lubi się nią bawić i rozlewać po spodenkach :-D

1200ml to bardzo duzo... rekord Olka to 500ml ulubionego soczku jabłkowego rozcienczonego wodą.
 
moja to wypijaw ciagu dnia tylko ok 30 ml wody. ale pediatra mowila, ze do tego trzeba dodac jeszcze moja mleko i wode, ktora jest w kaszce, owockach i obiadkach.
 
Faktycznie 1200 to bardzo duzo...Oliwka dzisiaj wypila 500 ml soczku marchwoiwo-jablkowego i jablkowo winogronowego...i tak uwazam ze to jest duzo...
 
U nas nie ma na szczęście problemów z piciem, Kuba wypija wszystko co mu tylko podam. Najbardziej jednak ciesze się że pije wodę.
 
Maya pije wode, na szczescie nie przepada za soczkami, a wypija wody jakies 80 czasami 100 ml, i robi to sama z niekapka. A tak wlasciwie to zastanawialam sie ostatnio nad tym niekapkiem, bo w tv powiedzieli ze jest niezdrowy, bo powoduje wady wymowy co wy myslice o tym?
 
JOanna ja już tu cos pisałam o tych niekapkach bo tez w tv słyszałam, że powoduje wody wymowy i wady zgryzu więc ja sobie dałam z nim spokój
 
reklama
Na TVN style jest program dla mam takich maluszków i tam fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski wypowiadał się, że niekapki są do duszy, najlepiej dziecko nauczyć pić z kubeczka lub ze słomki.
Mam inne pytanie ile Wasze dzieci piją w te upały. Mój Franek wydaje mi się, że mało pije. Przez cały dzień jak wypije w sumie z 250 ml to jest dużo (liczę same soki i wodę - nie doliczam mleka)
Czy to mało czy w normie??? Bo dodatkowo mało chłopak sika. Zmieniam mu średnio co 2-3 godziny pieluchę, a ona często jest sucha lub z najwyżej jednym moczem. Tylko po nocy ma solidnie nalane, a w ciągu dnia musiałabym mu zmieniać do 4-5 godzin aby pielucha była porządnie zużyta.
 
Do góry