reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Cześć. Ja dziś robiłam amniopunkcję. Skierowanie dostaliśmy na trzy trisomie, ale z podejrzeniem zespołu downa (NT 3.7). To moja pierwsza ciąża, mam 29 lat. Samo badanie nie było przyjemne. Lekarka wkuwała się dwa razy. Teraz odpoczywam. Cieszę się, że trafiłam na te forum, bardzo się martwię :(
Będę trzymać kciuki za dobry wynik ,wszystkie tu wiemy jak dłuży się czekanie na wyniki i jaki to stres ,niestety trzeba to przetrwać ,u mnie ryzyko zd było 1:11 ,pocieszałam się tym że mam ok 90% szans że dziecko jest zdrowe i nie ma co zamartwiać się na zapas , i tak też się okazało ,staraj się myśleć pozytywnie :)
 
Będę trzymać kciuki za dobry wynik ,wszystkie tu wiemy jak dłuży się czekanie na wyniki i jaki to stres ,niestety trzeba to przetrwać ,u mnie ryzyko zd było 1:11 ,pocieszałam się tym że mam ok 90% szans że dziecko jest zdrowe i nie ma co zamartwiać się na zapas , i tak też się okazało ,staraj się myśleć pozytywnie :)
A dlaczego takie ryzyko ?? koleżanka miała 1:50 przez wiek ,ale usg było ok i nie kazali jej nic takiego robić
 
Cześć. Ja dziś robiłam amniopunkcję. Skierowanie dostaliśmy na trzy trisomie, ale z podejrzeniem zespołu downa (NT 3.7). To moja pierwsza ciąża, mam 29 lat. Samo badanie nie było przyjemne. Lekarka wkuwała się dwa razy. Teraz odpoczywam. Cieszę się, że trafiłam na te forum, bardzo się martwię :(
Trzymam kciuki za dobry wynik. Musisz wierzyć, że jest dobrze.
My mieliśmy ryzyko trisomii 18 1:98 i trisomii 21 1:199. mam 32 lata i to też moja pierwsza ciąża.
Odpoczywaj, dbaj o siebie i staraj się myśleć pozytywnie, chociaż wiem, że to nie łatwe.
 
reklama
Przez wysoką przezierność ma się nie tylko wyzsze prawdopodobieństwo ZD i innych trisomii, ale ogólnie jest wysokie prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka ( wady genetyczne, rozwojowe...) Tak np. dla przezierności powyżej 4,5 mam jest 50% szans na urodzenie zdrowego dziecka...
Amniopunkcja nie wykryła mi tych podstawowych wad, ale nie mam żadnej gwarancji W dziecko będzie zdrowe... :(

Ja mam ryzyko ZD 1:50 w przyszły wtorek mam usg polowkowe. Bardzo się boję....
Życzę ci żeby wszystko było w porządku! Daj znać jak będzie już po :)
 
Do góry