reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

reklama
hm ja jestem właśnie takim dzieckiem na stare lata i nie narzekam, no może nie dosłownie aż takie stare, no ale moja Mama miala 35 jak mnie urodziła, ja mam teraz 27 rocznikowo, wiec myślę, ze 35 i 37 to tak bedzie jeszcze ok
 
wiesz to wybór każdego ... wiadomo jak wszystko :tak: tylko mam też koleżankę ona lat 26 jak ja i jej mama lat 62 - różnica pokoleń - przepaść - dogadać sie nie mogą odkąd jest nastolatką ale to wszystko zależy od charakterów, podejścia itd .. ważne żeby każdy wybór był podyktowane szczęściem dziecka nie naszą zachcianką :tak:
 
no my nie planujemy juz wiecej dzieci :) wiec koniec produkcji a juz na pewno na stare lata robic dzieci bo na stare lata (teraz mam 29) to bede jeźdźić na wakacje ... :D poza tym 3 dziecko wiaże sie z dodatkowymi kosztami, zmianą samochodu ect.
 
No ja sie jutro dowiem co i jak z moja antykoncepcja :-)
Tez juz nie planujemy produkcji ;-) chyba ze nam sie odwidzi, w co jednak watpie...
Dokladnie tak jak RiSiA, teraz mam 31 i w planie mam szybkie odchowanie dzieci i zajecie sie soba, swoimi pasjami itp hehehe
za 10 lat to niektore z moich kolezanek beda babciami :-D
 
wiesz to wybór każdego ... wiadomo jak wszystko :tak: tylko mam też koleżankę ona lat 26 jak ja i jej mama lat 62 - różnica pokoleń - przepaść - dogadać sie nie mogą odkąd jest nastolatką ale to wszystko zależy od charakterów, podejścia itd .. ważne żeby każdy wybór był podyktowane szczęściem dziecka nie naszą zachcianką :tak:

Moja mama urodziła mnie jako dwudziestolatka i co z tego, też nie możemy się dogadać i od dwóch lat nie utrzymujemy kontaktów, nie rozmawiamy ze sobą, ona nigdy nie zobaczy wnuka... więc jak widać to nie ma znaczenia ile lat starsi są rodzice.

My planujemy produkcję jeszcze co najmniej jednego dziecka :-D za 3 lata drugie a za 6 być może trzecie. Z tym szybkim odchowaniem dzieci i wyjeżdzaniem na wakacje to się kochane nie oszukujcie. Zaczną się szkoły, inne problemy, nie będzie ani więcej czasu ani więcej pieniędzy niż teraz. Widzę to po moich koleżankach które wcześnie miały dzieci i też tak mówiły "odchowam i wtedy sobie odbiję" i co, niczego sobie nie odbiły. Problemy wychowawcze, wywiadówki, odrabianie z dzieckiem lekcji, egzaminy do gimnazjum, koszty rosną bo i zabawki dzieci z wiekiem drożeją - teraz wystarczy grzechotka a potem to już laptop, ipod itp :)
A czas na zajęcie się sobą jest moim zdaniem przed urodzeniem dzieci, potem to już się nie obejrzymy a będzie trzeba wnuków pilnować... jednak posiadanie rodziny to jest pewne poświęcenie siebie, tak myślę.
Ja nie wiem co dla kogo znaczy "stare lata" ale ja mam 31 lat a mąż 42 i dopiero pierwsze dziecko mamy, a następne też planujemy. Starzy się nie czujemy :-) ale wyszumiani to na pewno jesteśmy i niczego prócz dzieci i szczęśliwej rodziny nam teraz nie trzeba.

Tygrysek, przy Twojej metodzie antykoncepcji, za dziesięć lat to już będziecie rodzicami niezłej gromadki :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry