reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

Ja ide do gina 22 albo 24 pazdz... pewnie znow mi zapisze cerazette, z tym, ze ostatnio nic mi po nim nie bylo, zadnych plamien itp... oby sie to powtorzylo..
no i pewnie globulki(nie pamietam jaka nazwe mialy)... ostatnio musialam odbudowywac flore bakteryjna, bez tego byla taka sahara, ze czulam sie gorzej jak podczas pierwszego razu ;-) hahahahaha
 
reklama
Ja przy Alanku jak brałam cerazette to zaczełam plamic zamiast okresu jak mały miał jakies 8 miesiecy wczesniej było elegancko bez wycieków.Zobaczymy jak bedzie tym razem.
No i ja juz mam ten pierwszy raz za soba:-p
 
Ja mam ochotę, ale nadal dochodzę do siebie, jakoś dziwnie się "tam" czuję. Boje się że coś jest nie tak, że nie wszystko wraca na swoje miejsce, ale możne jeszcze za wcześnie bo minęły dopiero 3 tyg, a na dodatek walczę z hemoroidami :/
 
Ja ogólnie planuję metodę objawowo-termiczną i do tego dodatkowo zamierzam sobie dokupić monitor płodności ovacue. Ciekawe urządzenie, które poleciła mi szwagierka. Bada ślinę i na podstawie elektrolitów w niej zawartych wyznacza dni płodne i niepłodne. W każdym razie u niej działa bez zarzutu również w okresie karmienia piersią. Czy któraś z Was też zamierza go może stosować?
Ja planuję zakupić to urządzenie albo podobne, mam ulotkę, mam wiadomości na temat tego i poki co skłaniam się przy zakupie.

Karmienie piersią hamuje owulację, pod warunkiem, że:

* niemowlę jest karmione piersią na żądanie i prócz mleka mamy nie dostaje nic innego,

* maluch nie ssie smoczka-uspokajacza, tylko maminą pierś,

* karmień jest co najmniej sześć razy na dobę, przerwy między nimi nigdy nie trwają dłużej niż sześć godzin (nawet w nocy), a łączny czas karmienia wynosi przynajmniej 100 minut.
To to jest bzdura kompletna i nie wiem dlaczego tak wszędzie o tym piszą. Karmienie piersią albo jest antykoncepcją w 100% albo i nie. Nie ma czegoś takiego jak powyższe zastosowania i się uda. Nawet jak rozmawiam z położnymi i lekarzami to mówią, że tak ich uczą, tak się specjaliści wypowiadają, ale w wysokim % niestety to nie działa. To wszystko jest indywidualną sprawą kobiecą, jej organizmu i psychiki.

Ja np. jestem mega dobrym przykładem:
- karmiłam co 3h do 3,5 miesiąca życia, potem wprowadzałam już posiłki stałe, karmień było mniej, a potem już 2 razy na dobę
- Ada nie brała smoczka, bo nie chciała
- trzeci punkt to w ogóle jakiś kosmos

Dla mnie karmienie w 100% antykoncepcja.

Ale ... tak było z Adą, nie mam pewności, że mój organizm tak samo będzie funkcjonował z Weroniką, ot natura i tego się nie da przeskoczyć.

Koleżanka, która teraz jest po porodzie pytala się swojego ginekologa o ten zastrzyk na 3 miesiace... to lekarz jej powiedział, że tak mlodej osobie (jest po 30) nie jest zalecany a poza tym jest zbyt intelinegtna, zeby to wziąć...:baffled:cokolwiek to oznacza... dużo jej nie powiedział, ale przepisał tabletki...
Mam mnóstwo koleżanek, które to zastosowały, wtedy były przed 30, każda z nich sobie chwali. Pogadaj ze swoja panią dr, czasem jest tak, że lekarz do czegoś z jakiegoś powodu jest uprzedzony, to jest trochę tak jak z kawą ten pije sypaną a ten rozpuszczalną, bo tak i czasem lekarze zapisują tabletki a nie coś innego bo tak, a gadka ta sama, a niekoniecznie prawdę mówiąca.

Lotka ja tez tak mialam dlatego stosujemy żelik :D nawilżający rewelacja:)
No właśnie muszę ustrojstwo zakupić, bo nie da rady bez nawilżenia.

I my po, od razu humorki lepsze. :-p
 
Ostatnia edycja:
Ja zastanawiam się nad zastrzykami czyli bardziej wygodną metodą ... pogadam z ginekologiem i poproszę żeby żeby zrobił mi najpierw badania żeby zobaczyć jak może zgrać sie ten ek z moim organizmem...
 
reklama
Do góry