reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co po macierzyńskim?

Tak sobie myślę, że jak już wrócę do pracy to nie dość, że będę myślała cały czas o dziecku jak mu jest beze mnie to jeszcze będę się musiała powstrzymywać, żeby nie siedzieć za często na BB (a pracę mam biurową przy komputerku):wink::rolleyes: Trzeba będzie wszystko jakoś pogodzić.
 
reklama
A ja od 15 września na wychowawczy przechodzę...już wszystko załatwiłam a przy okazji książeczkę ubezpieczeniową rodzinną....bo przez 10 lat nie wiedziałam nic o tym tworze:szok::szok::szok: i jak zawołali u okulisty to byłam w ciężkim szoku:eek::eek:
 
A ja od 15 września na wychowawczy przechodzę...już wszystko załatwiłam a przy okazji książeczkę ubezpieczeniową rodzinną....bo przez 10 lat nie wiedziałam nic o tym tworze:szok::szok::szok: i jak zawołali u okulisty to byłam w ciężkim szoku:eek::eek:


Adusia ja też na wychowawczy od 15, jakie papiery musiałaś załatwić???
Ja się stram o zasiłek wychowawczy w opiece i Pani mnie wczoraj ,,zabiła" jakie dokumenty muszę mieć... ehhh a przy braniu wniosku mówiła coś innego, ale cóż...
 
dziewczyny z doświadczeniem, albo te które się już dowiadywały w pewnych źródłach - chciałabym po urlopie wypoczynkowym wziąć L4 na opiekę nad małym albo na siebie (nie ukrywam, chodzi o pieniądze, za coś się trzeba wprowadzić ;-)). no i nie wiem, kiedy w tej sytuacji pisać wniosek o wychowawczy - czy 2 tyg. przed końcem urlopu wypoczynkowego, a później donieść L4 i wtedy automatycznie data rozpoczęcia wychowawczego się przesuwa? czy też to nie dzieje się automatycznie i trzeba to jakoś inaczej załatwić?:eek:
 
Adusia ja też na wychowawczy od 15, jakie papiery musiałaś załatwić???
Ja się stram o zasiłek wychowawczy w opiece i Pani mnie wczoraj ,,zabiła" jakie dokumenty muszę mieć... ehhh a przy braniu wniosku mówiła coś innego, ale cóż...
Jeśli nie bierzesz rodzinnego to potrzebujesz: z urzędu skarbowego dochód i przychód brutto twój i męża za rok ubiegły, dowód i jego ksero,akt urodzenia dziecka i jego ksero a jeżeli masz już rodzinne na smyka to te dokumenty pomijasz i zanosisz tylko zaświadczenie pracodawcy o udzieleniu urlopu wychowawczego i o jego długości,zaświadczenie o co najmniej 6 -mioecsięcznym okresie pozosrawania w stosunku pracy bezpośrednio przed urlopem wychowawczym i zaświadczenie z zusu że ubiegający się był zgłoszony do ubezpieczenia społecznego...
Wszystkie informacje dotyczące dokumentów są napisane w Informacjach 0 świadczeniach rodzinnych które dostaniesz razem z wnioskiem o rodzinne i jego dodatków....ja w poniedziałek uderzam do skarbówki,we wtorek do zusu bo resztę już mam a w następnym tygodniu do urzędu miasta złożyć dokumenty....:szok::shocked2::szok::shocked2::szok:kocham urzędy:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
A może ktoś się tutaj orientuje....miałam swiadczenie rehab z ZUSu na kolano. Nie udało mi się do tej pory zakończyć leczenia, bo nie mam jak. Czy mogę wziąć L4 na to kolano? Czy teraz to już mi rentę dadzą?...
 
Jeśli nie bierzesz rodzinnego to potrzebujesz: z urzędu skarbowego dochód i przychód brutto twój i męża za rok ubiegły, dowód i jego ksero,akt urodzenia dziecka i jego ksero a jeżeli masz już rodzinne na smyka to te dokumenty pomijasz i zanosisz tylko zaświadczenie pracodawcy o udzieleniu urlopu wychowawczego i o jego długości,zaświadczenie o co najmniej 6 -mioecsięcznym okresie pozosrawania w stosunku pracy bezpośrednio przed urlopem wychowawczym i zaświadczenie z zusu że ubiegający się był zgłoszony do ubezpieczenia społecznego...
Wszystkie informacje dotyczące dokumentów są napisane w Informacjach 0 świadczeniach rodzinnych które dostaniesz razem z wnioskiem o rodzinne i jego dodatków....ja w poniedziałek uderzam do skarbówki,we wtorek do zusu bo resztę już mam a w następnym tygodniu do urzędu miasta złożyć dokumenty....:szok::shocked2::szok::shocked2::szok:kocham urzędy:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

dzięki :)
 
Tak sobie myślę, że jak już wrócę do pracy to nie dość, że będę myślała cały czas o dziecku jak mu jest beze mnie to jeszcze będę się musiała powstrzymywać, żeby nie siedzieć za często na BB (a pracę mam biurową przy komputerku):wink::rolleyes: Trzeba będzie wszystko jakoś pogodzić.
:-D:-D:-D
dołączam się i ja, też cały czas będę myśleć o dziecku, pierwsze dni pewnie na telefonie spędzę, a bb swoją drogą ;-) będę czytać w pracy, bo jak wrócę do domu po tych 7 godzinach + dojazd, to nie dość że będę chciała się zajać dzieckiem, domem, aaa mężem też by wypadało:sorry:, to jeszcze koło siebie coś zrobić :-)
 
reklama
Do góry