reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co przydatne i nieprzydatne!

kupiłam niedawno nożyczki i cążki do paznokci dla dzieci, firma canpol babies, cążki jeszcze jakie takie, ale nożyczki to szczyt tandety - ODRADZAM
 
reklama
co do nozyczek to tez je kupilam z nich to tylko cazki strszemu sloza do obcinania pazurkow u nozek
chcialam sie dowiedziec dziewczyny co tam u was z chustami
Pola ty masz chuste premaxx i co zadowolona? czy moze jeszcze ktoras z was zaopatrzyl;a sie w takie ustrojstwo?:happy:
 
Lucy oczywiście ja mam :p, jesteśmy bardzo zadowoleni, dzieciak zawsze zasypia zaraz po włożeniu go do chusty, nie ma kolek, jest blisko - grzeje, a to w zimie ważna rzecz ;), można sie wszędzie wcisnąć, szybko spakować, nie trzeba nikogo prosić o pomoc w środkach komunikacji itp.
Nie kupowaliśmy głębowiego wózka więc kasa zaoszczędzona.Na razie nosi go głównie tatuś, bo mnie boli cięcie po cc jak dłużej go dźwigam, ale powoli ruszam z nim w miasto.
Mam też dwa nosidełka, ale na razie młode jest za małe, żeby ich używać dłużej dlatego powoli go przyzwyczajamy ale króciutko i oczywiście na razie tylko w domu.
 
U mnie niestety chusta nie sprawdzila sie zupelnie, powoli wdrazamy nosidelko. Kuba nie lubil pozycji lezacej. Teraz kiedy bez obaw moge go pionizowac siedzi w nisidle calkiem zadowolony. Jest bardzo ciekawy swiata. Lucy moja propozycja wyprobuj w miare mozliwosci i jedno i drugie. pozycz albo nawet w sklepie ponos chwile Chomiczka. Zobaczysz reakcje. Ja za kadym razem jak probowalam chusty Kuba plakal a w nosidelku nie. Wiec dodatkowo musialam wydac kase. Chuste sprzedam na allegro, bo praktycznie nie uzywana:confused:
 
Ja z chusty kozystam troszke a na spacerach z wozka. niestety wygodniej a teraz mam przetestowane pieluchy tesco sa super z gumka z tylu jak huginsy chlona jak pampersy a tanie jak tesco naprawde jestem zadowolona .... ale na chusteczki kupe forsy idzie mi odpowiadaja nivea sa miesiste i dobrze nawilzone chomika pupa sie nie robi po nich rozowa...
a co na temat kremow powiecie? na na buzie malego stosuje robiony witA wit D lekobaza i woda dsty. jest super wszytkie obiawy alergii na buzi i przesuszenia za uszakmi zeszly .... a do pupy amma masc z wit. tez robiona,,,,
 
My nosidełko też mamy,ale Oliwka jeszcze za malutka jest do niego,więc na razie leży i się kurzy ;-) .
Mi na przykład bardzo przydał się przewijak,którego na początku nie miałam,jakoś sobie radziłam z przewijaniem bez niego,ale bratowa mnie namówiła i muszę przyznać,że udany zakup.
Żałuję natomiast,że kupiłam kołderkę z poduszką (no i do tego oczywiście pościel),bo w ogóle z tego nie korzystamy i tylko miejsce zajmuje niepotrzebnie.
A co do kremów to ja do buźki używam: po kąpieli oliwka Bambino,a tak to krem pielęgnacyjny Bambino,a na wyjścia na dwór krem ochronny Bambino.Mamy tych kremów spory zapasik (bo kupowane w Makro,a tam wiadomo,pojedynczo nie da się kupić) i na pewno nie będą leżeć gdzieś w szufladzie.
Aha!Jeszcze jedna niepotrzebna rzecz - termometr elektroniczny do ucha...Owszem,może dla starszego dziecka lub dorosłego to super sprawa,ale dla takiego maluszka to beznadzieja...Bo trzeba końcówkę dość głęboko wepchnąć do uszka, a ja się bałam,że coś Oliwce uszkodzę i kupiliśmy najzwyklejszy termometr rtęciowy.
 
hmm, my smarujemy sie po kapieli oliwka Ziajki, a na wyjscie Nivea krem na kazda pogode. Odkad Kubus sie nie odparza (odparzal sie jak pilam litrami herbatki owocowe, sa kwasne) pupe smarujemy Ziajka lub Sudocremem.
 
Acha wy smarujecie dzieci oliwakami ja nie! kapie sie w balneum i koniec tego dobrego a jakie szmapony?my mamy skarb matki taka seria jest delikatny i w miare czysty ja nosidelko tez mam i chuste tez za nosidelko puki nie bedzie sztywno trzymac sie na siedzaco to odp[ada... zastanawialam sie Inna a gdzie spi Oliwia ze nie potrzebujesz kolderki?
 
reklama
Pewnie Oliwia spi w spiworku tak jak nasz Kubus :-) super sprawa. Koldra poduszka i ochraniacze to kasaw bloto wydana
 
Do góry