reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Hej,ja dziś oddałam krew na badania dla diabetolog i sie martwie.Rano gdy mierzyłam cukier na czczo było tylko 65,zazwyczaj wstaje pózniej i nigdy jeszcze tak nie miałam .Moja norma miedzy 80-95.Pewnie i ketony w moczu wyjdą.Najlepsze,że zjadłam bułkę o 12 w nocy przed spaniem i rano zonk.Wyniki poznam dopiero przed wizyta u diabetolog.
Dziewczyny po porodzie jak tam ,doszłyscie już do siebie?jak wasze wyniki i wyniki dzieciaczków?
 
reklama
Hej dziewczyny przeczytałam kilkadziesiąt ostatnich stron Waszego forum i chciałabym do Was dołączyć. Jestem w 30 tc i od miesiąca mam stwierdzona cukrzyce ciążowa. Jestem tylko na dziecie, ale od kilku dni moje cukry na czczo wynoszą 95 a normy mam do 90. Jeżeli chodzi o cukry po posiłkach to mieszcze się w normach do 120. Czy znacie jakiś super środek żeby powalczyć z cukrem i rano i żeby nie skończyło się na insulinie? Pozdrawiam
 
Wiesz co ja przed pierwsza wizyta u diabetologa tez miałam podobnie ,po posiłkach tez nie zawsze w scisłych normach i mi powiedziała,że cukry mam bardzo ładne.Niewiem czy to zależy od lekarza bo dziewczyna któras narzekała ze jej był strasznie wymagajacy.Moze zbyt tłusty ostatni posiłek zjadasz? a o której zjadasz własnie ten ostatni?
 
O 22:30 jem kajzerkę z szynka i pije szklankę mleka, mam takie zalecenia, bo dlugo mi się pojawiały ketony w moczu, a dzięki temu zniknęły. Wstaje około 8 -8:30 rano i może to za późno?
 
Dorota A jak się czułaś? Nie było Ci słabo albo coś? Ale dużo wcześniej wstałaś?? Pewnie to dlatego... mam nadzieję, że jutro już będzie ok;)!
Fasolka - hmm jeśli masz już tak dobrany posiłek to za dużo nie pokombinujesz, chociaż też pomyślałabym ewentualnie o wcześniejszym wstawaniu...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Saszowata tak ,dzis normalnie 89,wczoraj wstałam ok2,5 godz wcześniej,ale musiałam bo kawałek drogi mnie czekał -100 km-a musiałam być na 9 rano na wizycie.Słabo sie nie czułam ,zaspana tak ale nic więcej.Ja tez budze sie między 8-9 ,aż wstyd ,ale tak mi dobrze sie spi w tej ciązy że bym mogła jeszcze dłużej,pobudke mi robi córcia .
Fasolka to posiłek ok,sprubój jedynie zamienić moze kajzerke,bo mi białe pieczywo jakiekolwiek wywala cukier,zjedz kromke ciemnego chlebka.
 
Dzięki dziewczyny, jutro postaram się wstać wczesniej i może wyniki będą lepsze, a jak to nie pomoże, to zmienię pieczywo na ciemne A ja cukry u Was, ja znalazłam pieczywo na sniadanie, które nie podnosi cukru probody, wiec jak macie problem z cukrem po 1 sniadaniu to polecam. A macie insulinę, czy radzicie sobie dietą?
 
Dorota - a, no to ok:) 2,5H to jednak spora różnica, nie byłaś biedna, głodna?
Fasolka u mnie insulina, więc już z tym chlebem nie jest tak źle, ale jak co polecam też popytać w piekarni o typowy chleb dla diabetyków. No i żytni razowy.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
nie nie byłam ,własnie o 12 w nocy tak mnie ssało ,ze musiałam zjesc i zjadłam całą bułke co prawda z masełkiem i takiego spadku cukru sie nie spodziewałam..,ale dzis ok ,moze jednorazowy wyskok.Zobaczymy tylko jak ketony wyszły bo na razie nie kontroluje sobie...
 
Do góry