reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Też jestem w szoku...tym bardziej że w rodzinie nikt nie choruje
Chyba 9 tygodni to i tak długo czekałam ż badaniem bo po 6 można robić powtórnie obciążenie glukoza

Może za wcześnie zrobiłaś ten test? Ja zrobiłam 12 tygodni po porodzie i wyniki miałam ok - 74/147/112.
W ciąży miałam lekką cukrzyce, tylko na diecie. Mi tak na prawdę cukrzyca przeszła od razu po porodzie. Bo już następnego dnia jak sobie mierzyłam po "niedozwolonych"posiłkach to cukier byl ok. Ja bym na Twoim miejscu jeszcze raz zrobiła test, 3 miesiące po porodzie.
 
reklama
Może za wcześnie zrobiłaś ten test? Ja zrobiłam 12 tygodni po porodzie i wyniki miałam ok - 74/147/112.
W ciąży miałam lekką cukrzyce, tylko na diecie. Mi tak na prawdę cukrzyca przeszła od razu po porodzie. Bo już następnego dnia jak sobie mierzyłam po "niedozwolonych"posiłkach to cukier byl ok. Ja bym na Twoim miejscu jeszcze raz zrobiła test, 3 miesiące po porodzie.
Ale mi cukier skacze tylko po śniadaniu, jadam nadal takie same posiłki co w ciąży, jedynie próbowałam inne pieczywo, ale tylko z małą ilością mąki pszennej...
np.po schabowym na ob obiad cukier super 101...
Narazie konsultowalam tylko z moja gin i kazała do diabetologa się udać, muszę poszukać dobrego i jakoś to ogarnąć...
W głębi duszy nadal się ludze że to jeszcze nie ostateczna diagnoza ale rozum podpowiada że niestety tak mi zostanie [emoji852]

Wogole był tu ktoś na forum komu została cukrzyca?
 
Już 22 j, ciekawe kiedy się unormuje. Najgorsze że problem tylko na czczo, po posilkach nie mam przekroczeń. Wkurza mnie to że dietę trzymam, cukry ok a rano wkurzona bo za wysoko...
 
Fasolka to już masz sporą dawke:tak:. Mi lekarz mówił że dzięki tej nocnej insulinie to w dzień też cukier maleje. A w którym TC jesteś?
 
reklama
I bym się bardziej tej wersji trzymała:yes:
Jesteśmy bardzo podobnie ja 23+4. Najgorsze że jest jeszcze trochę do końca i trzeba się męczyć. Dziś zapomniałam zmierzyć cukier po zupie:hmm:

Ja w ciągu dnia już aż tak nie mierze non stop bo od ponad 2 miesięcy nie miałam w ciągu dnia żadnych przekroczeń, wiec mierze albo np co 2 dzień albo np jakiś jeden pomiar dziennie no i oczywiście codziennie rano
 
Do góry