reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

Witam w zimny poranek;-)

Dojechalam całkiem przyzwoicie bo droge pokonalam w 1.40 min(118km); przybyło mi zapewne sporo siwych włosów i kilka wrzodow na zoladku ale dałam rade. Franio był bardzo grzeczny, normalnie jak jedziemy to po 30 min juz się kręci i wymyśla żeby tylko z fotelika wyjść a wczoraj siedział jak trusia; ANTEK spał czasem kweknal. Najgorzej było wyjechać z Wawy, bo się okazuje ze w sobotnie południe wszyscy jadą do drogi Warszawa- Bialystok; następnym razem wyjadę z samego rana może będzie mniej nerwowo. Trudno jest mi jechać, myśleć jak ominąć korek( wczoraj Jechalam boczna droga przez Sulejowek, wiec myślałam o ZEBRRCE, bo to jej okolice)a do tego patrzeć w lusterka żeby zobaczyć Antka i Frania.
Zimno jak diabli, piec nastawiony na 22 stopnie i dopiero w środku nocy było ciepło, bałam się ze mi dzieci pomarzna wiec palilam w kominku; jednak dom w którym nikt nie mieszka o tej porze roku bardzo się wyziebia;rano obraz za oknem jak w horrorze( mgła,cisza bo najblizszy sąsiad mieszka 800metrow dalej;a mój domek stoi na łące pod lasem, ciemno No klimat jak w sam raz dla TRASI, DUBELTOWKI I SILVY, chyba tylko one są fankami horrorów ).
A z ciekawostek to u mnie dzisiaj był przymrozek, szyby w samochodzie białe nadają się do skrobania a teraz za oknem są 2 stopnie :szok:

Grzybów brak.

Moje dzieci jeszcze śpią, wiejski-leśny klimat im służy.

IRONIA jeszcze zbyt wcześnie na sprezynowanie bo kości naszych maluchów są bardzo plastyczne i można doprowadzić do zwyrodnien, krzywien itd,; oczywiście jednemu dziecku nic nie będzie a drugie może nabawic się wad postawy.

BLUSIA Franio i przedszkole to porazka; od środy jest zasmarkany i kaszle wiec siedzi w domu ale jak wyzdrowieje to prób ciąg dalszy.

Kawe wypilam, ide się ogarnąć bo jak dzieci się obudza to się zacznie rwetes.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziendoberek :-)

No wczoraj nie mialam minutki aby tu usiasc wiec sproboje dzis sie rozejzec :))

Traschko
spytam lek o te pasozyty ale co to byla za stronka?
Agata R, Iwonko83, Mysia23 dziekuje za troske:))
Madzioolka dziekuje ale no u nas to chyba nie to bo milla jest okropna jak sie nie wyspi:szok:
Mrsmoon Glowa do gory, Vik tez nie koordynuje jeszcze lapek zale zauwazylam cos smiesznego , lepiej mu idzie jak daje nie zabawki tylko takie rzeczy jak pilot tv, pudelko po tabletkach czy wsad z jajka niesodzianki, to go bardziej pobudza niz kolorowe pluchacze:cool:
A ja się właśnie boję na byle horrorze, a potem Michał musi ze mną do kibelka latać, bo się sama boję iść. On to uwielbia, bo gasi po drodze światła, chowa się po kątach i warczy, żeby mnie przestraszyć, a ja piszczę jak głupia i uciekam! I tak zawsze po horrorze:) Taka rodzinna tradycja;)
dobra beczka :laugh2::laugh2::laugh2:
Agatka r niezly tekst ze starszym panem, szczesciara :))

Ogitu, gratulacje!!!przetrzymałaś Millę wczoraj bez spania?
ni e kochana dalam hydeoxizine, a co tam troche odespie to przestane ale zobacze co powie lek za tydzien a dzienne niespanie nic jej nie pomaga niestety.

Ironia
no ja bym malego nie stewiala, narazie to on sie cieszy jak mu pozwole usiasc za raczki, ale on wciaz mi strasznie malo je, ok 90 -100 ml na jedno a czasem tylko 60ml. wiec przy takim obrocie sprawy to se nie pospi, kaszka nie sluzy mu na noc a nie mam skad wziasc tej co ty podajesz, zobacze jeszcze przez neta zamowic.
A i powodzenia z praca!

Blusia Hejka!

MIsia
mam nadzieje ze maz cos wskura bo to przegiecie, ja czsem sie wsciekam na tv ze pokazuja straszne sceny z afryki czy tp w reklamach a co dopiero taki mord publicznie!!

O nic czas na mnie, rozpisalam sie jak nigdy ale teraz to trzeba sie zebrac do kupy. do uslyszena dziewczynki i milej niedzieli:))

:laugh2::laugh2::laugh2:
 
Mamusia, AgataR, Ogitu, Larvunia i wszystkie pozostałe mamusie obecne i nie - dzień dobry :)

U mnie wyjątkowo ciepło, termometr pokazuje już 17 stopni co jest miłą odmianą po ostatnich 5-6 br...

AgataR no widzisz, chyba rok mamy niegrzybowy skoro i u Ciebie też nie ma... szkoda... dobrze że jeszcze mam ususzone z poprzedniego sezonu, na kilka sosów może jeszcze wystarczy :) a z tym przymrozkiem - o matko..... przecież to dopiero wrzesień....

Larvunia już po kawie? :) ja właśnie zmierzam ku ekspresowi :)
 
Madzioolka no juz i po sniadanku :-)
Mloda ok 9.00 odleciala z nowu i spi jak susel ;-) Zdazylam sie wykapac z psem pojsc i zjesc wlasnie sniadanko :rofl2:

...u nas siapi od rana... i w nocy burza byla, jak ja nie lubie takiej pogody :baffled:
 
Witajcie :)

Blusia, zdróweńka!

Madzioolka, współczuję sąsiadów - masakra jakaś! My na szczęście mamy spokojnych ludzi wokół...
Z psinką już ok?

Agata!!!! Skoro jechałaś przez Sulejówek to na bank przejeżdżałaś obok mojego osiedla!!!! No nie, w powrotnej drodze kawki Ci nie odpuszczę! Jasio z Franiem mogą pobawić się na placu zabaw, a my na ławeczce z kawką - skuś się! Kiedy wracasz?

Ogitu, faktycznie Vik bardzo mało Ci zjada, co na to lekarz? Jesli pisałaś, to wybacz, musiałam nie doczytać...

A my dzisiaj wybieramy się na bicie rekordu Guinessa w umbrella dance :) Mam nadzieję, że będzie fajnie :)

Bartuś od kilku dni coraz ładniej przesypia noce. Kąpiemy go o 21, dostaje pierś i wstaje ok 4-ej, ale od tej 4-ej do 7-ej je conajmniej 3 razy...

Jasiek kaszle koszmarnie, miałam nadzieję, że w tym tygodniu już pójdzie do p-la, ale nie ma szans...

Miłego dnia laseczki :)

Aaaa wstępnie przejrzałam allegro i mam kilka krzesełkowych typów...
1. jeśli jednak zdecyduję się na duże (najbardziej zalezy mi na odchylanym oparciu), to takie:
http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-angielski-model-2gratisy-i1783549293.htmlhttp://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-renomowanej-firmy-gratis-i1801942060.html
lub takie:
http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-stolik-dla-dziecka-w-wa-i1805226807.html
2. jeśli zrezygnuję z rozkładanego oparcia, to takie:
http://allegro.pl/4baby-krzeselko-do-karmienia-compact-6xgratis-i1804671026.html - świetnie się składa
lub takie:
SUPER MOCNE KRZESEŁKA KUBUŚ PLUS +2 TACKI, KOSZYK (1816143968) - Aukcje internetowe Allegro

Jednak najbardziej przemawia do mnie to duże, wydaje mi się najwygodniejsze dla dziecka...
 
Witam się i ja! Młody oczywiście miał w nocy koszmar...Boże to nieprawdopodobne jaki on wrażliwy jest...wszystko po tych zdjęciach....obiad się gotuje...u nas dzisiaj żeberka na miodzie, pieczone ziemniaczki...była by jeszcze kapusta ale z racji karmienia piersią zrobię sałatkę z lodowej...
po obiedzie drzemka i oczywiście wyruszamy na spacer pod las do teściów i babci...pogoda piękna więc trzeba korzystać a Malwinka uwielbia spędzać dzień na podwórku

Madzioolka 3mam kciuki za psiaka...współczuję

AGATKO R uwielbiam takie miejsca...cisza, spokój, las, przyroda...i gratuluję pokonania z dzieciakami takiej trasy :) no i grzybów też u nas brak

Mrsmoon Pamiętaj! każdy dzieciak rozwija się w swoim tempie...ja się martwiłam że Malwina nie potrafi się przekręcać z plecków na brzuszek a dzisiaj dowiedziałam się że tylko garstka dzieci w tym wieku (4 miesiąc) to potrafi więc głowa do góry :) Rozwój niemowlęcia – kalendarz rozwoju niemowlaka – niemowlę 3 miesiące - video - www.mamazone.pl tu jest wszystko fajnie opisane

A i chciałam Wam coś napisać odnośnie rozszerzania diety...mam przyjaciółkę ktra jest lekarzem...ma 3 dzieci...pierwsze karmiła butelką, drugie tylko i wyłąćznie piersią prawie do 7 miesiąca bo tak są zalecenia itp...jak zaczęłą wprowadzać wszystko : owoce, kaszki, zupki Mały dostał takie alergii że teraz załamują ręce no i były problemy brzuszkowe...z trzecim dzieckiem też karmiła piersią ale zaczęła powoli wprowadzać po 4 miesiącu...powiedziała że Maluszki wtedy lepiej się przyzwyczajają do nowego jedzonka, pozwala to na lepsze przyzwolenie...no i karmi Małą Zosię do teraz a ma już 1,5 roczku...no i co lekarz to inna teoria...bądź tu człowieku mądry :)
 
Ostatnia edycja:
M ZBIERAmy sie na spowiedz i do galeriii po spodnie i jakis zakiecik :)

mlody od 6 nie spal dopiero tera usnal po wielkich wojach...jednak grechuta dobrze usypia :p
 
reklama
ja wczoraj sie bawila z malym jablkiem z winogonem i nie chce mu tego dawac za duzo dalam łyzeczke taka normalna ale jak sie mu skonczylo to bylo takie darcie i kopanie nogami ze po mleko lecialm w te pedy:szok::rofl2:

kupilam wczoraj sinlac bo mi sie skonczyl..i na pewno nie skonczymy go w 2 tygodnie ....

czy ktos sie orientuje czy zamaist tych kaszek takich typowych po 4 mc moge na noc mu dawac ten sinlac na wodzie juz ? :)

nie moge znalezc ile posilkow mlecznych powinnien miec po 4 mc
 
Do góry