reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta a karmienie

anitek

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Styczeń 2009
Postów
797
Miasto
Wawa
Witam, pewnie nie będę oryginalna:rolleyes2: co można jeść a czego należy unikać jak się karmi noworodka? Czy są potrawy, których należy unikać w pierwszych tygodniach karmienia? Kiedy to co jemy nie wpływa już na maluszka?
Czy są oznaki na ciele dziecka mówiące o tym, że coś je uczula, np nabiał?
Dużo pytań ale jednak jest to temat na topie;-) ;)
 
reklama
Jem wszystko od początku syn ma 11 miesięcy nigdy go brzuch nie bolal:)
Należy unikać papierosów oczywiście alko i uważa na alergeny gazowane i wdymajace można nie ma takiej siły żeby zaszkodzily;)
Mleko jest z krwi nie z brzucha :-)
A do krwi tylko alergeny i alkohol przenika
Wysypka może być albo bóle brzuszka jeśli uczelnie na białko.
Ale nie należy mylić każdej wysypki i bólu brzuszka z uczuleniem
 
Jezeli dziecko jest uczulone to kupa prawdę Ci powie... A tak na poważnie to bole brzucha, rodzaj kupy (cuchnaca śluzowata pienista) ale też wysypka czy ciemieniucha. Co do diety to się nie wypowiem bo nie ma takowej. Na poczatku jednak możesz unikać ciężkostrawnych posiłków ale tylko ze względu na siebie i w trosce o swoje jelita.
 
Jezeli dziecko jest uczulone to kupa prawdę Ci powie... A tak na poważnie to bole brzucha, rodzaj kupy (cuchnaca śluzowata pienista) ale też wysypka czy ciemieniucha. Co do diety to się nie wypowiem bo nie ma takowej. Na poczatku jednak możesz unikać ciężkostrawnych posiłków ale tylko ze względu na siebie i w trosce o swoje jelita.
O jeszcze kupka:)
Ciemieniucha ale nie zawsze mój syn miał bo miał lekka :-)
Resztę też się zgadzam:)
 
Jeżeli w rodzinie nie ma alergi można jeść wszystko.
Ja np mam dużo alergikow i już w szpitalu miałam dietę zapobiegawczo. Z czasem potwierdziło się, mamy AZS i alergie. Niestety.
Pierwsze objawy to brzydka kupa, później pojawił się tradzik niemowlęcy który nie minął tak jak powinien. Zaczęły pękać uszka i zrobiła się czerwona sucha skóra. Wszystko krótko po tym jak na święta jadłam ciasta i sałatki.
 
U nas w rodzinie nie ma stwierdzonej alergii, ale mała ma ciemieniuche i szorstką skórę za uszkami. Kupki moim zdaniem są ok, trądzik też minął. Czyli pewnie to na nabiał:oo: dziewczyny, jakie w takim razie produkty polecacie w zamian za nabiał, np jakie mleko?
 
Witam, pewnie nie będę oryginalna:rolleyes2: co można jeść a czego należy unikać jak się karmi noworodka? Czy są potrawy, których należy unikać w pierwszych tygodniach karmienia? Kiedy to co jemy nie wpływa już na maluszka?
Czy są oznaki na ciele dziecka mówiące o tym, że coś je uczula, np nabiał?
Dużo pytań ale jednak jest to temat na topie;-) ;)

Już część osób odpowiedziało, ja powtórzę za nimi. Nie ma czegoś takiego, jak dieta matki karmiącej. Możesz jeść wszystko, ale polecam zdrową, zrównoważoną dietę. Jedyne co mogę Ci doradzić, jako mama karmiąca i dietetyczka, to pij dużo wody i często przystawiaj dziecko do piersi (na żądanie), a nie będziesz miała problemu z pokarmem :)

Co do alergii, to już dawno od dawna wiadomo, że dieta eliminacyjna na wszelki wypadek nie przynosi większych pożytków. Dla mnie kupa dziecka byłaby pierwszym sygnałem, że coś jest nie tak. Krostki, trądzik albo ciemieniucha mogą mieć bardzo szerokie spektrum przyczyn, niekoniecznie związanym z odżywianiem.

Obserwuj, jak Twoje dziecko zachowuję się w trakcie karmienia. Czasem nie chce ssać piersi, bo jest w niej alergen, który go uczula, a to powoduje fizyczny ból u dziecka. Będzie ssało, ale po chwili odtrąci pierś. To też sygnał, że coś jest nie tak.
 
U nas w rodzinie nie ma stwierdzonej alergii, ale mała ma ciemieniuche i szorstką skórę za uszkami. Kupki moim zdaniem są ok, trądzik też minął. Czyli pewnie to na nabiał:oo: dziewczyny, jakie w takim razie produkty polecacie w zamian za nabiał, np jakie mleko?

Mleko krowie to nie jest aż taki wartościowy produkt, żeby trzeba było szukać dla niego zamiennika ;) Jednak rozumiem, że czasem w kuchni jest niezbędne, więc można spróbować z mlekiem kozim lub owczym, one są mniej uczulające, tylko nie każdy akceptuje ich smak... Można też stosować mleko roślinne, ale tutaj bardzo ważny jest skład, bo wiele z nich to po prostu posłodzona woda. No i nie polecam zaczynać od sojowego (też uczulające, a poza tym zawierają fitoestrogeny). Najlepiej chyba poszukać mleka kokosowego - takiego, które ma w składzie sam ekstrakt z kokosa i wodę.

Ale raczej nie podejmuj sama decyzji odnośnie tego, czy i ewentualnie na co uczulona jest Twoja Dzidzia. Polecam zdecydowanie konsultację z lekarzem.
 
reklama
No właśnie u mnie problem z kupą był już w szpitalu. Po wypiciu mleka sojowego szedł pampers za pampersem, nie mogłam odejść od przewijaka. Obecnie nie możemy ani sojowego, ani migdałowego ani owsianego.
Próby zjedzenia czegokolwiek z mlekiem lub jajkiem powodowały nawrót zmian, nawet teraz. Po kukurydzy miała aż ranki pod kolanami.

Co do lekarzy to powiedzieli tylko tyle, że na testy za wcześnie i dali maści ze sterydami.

Może będziesz miała więcej szczęścia i nie trzeba będzie alergologa.
 
Do góry