reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta Maluszków

Ja chyba dorastam do torta i chcę zrobić taki na masie na bazie serka Mascarpone, bo jak onegdaj robiłam na śmietanowej to się conieco sklęłam, uratowałam paskudztwo, ale były jaja ;-)

Obiadki... ja bazuje na różnych zupach (raz krupniczek, raz jarzynowa, raz brokułowa, pomidorowa, z fasolką, z kaszą kus-kus i tak w koło macieja), oraz na pulpecikach mięsnych i rybnych, rybie na parze, rybie z piekarnika, indyku w potrawce... ostatnio hitem jest makaron z brokułami lub makaron z serem :-)

A od 3 dni mleko jest beeeeeeeeeeeeeee... a było pycha, za to woda jest pycha a była beeeeeeeeeeeeee... no nie dojdę do ładu z tym dzieckiem!
 
reklama
Dziewczyny pochwalcie się jakimiś fajnymi przepisami na obiadki dla maluszków. Maja je wiele rzeczy z nami,ale generalnie wyznaje zasadę,że bez obiadów mogłaby żyć, hehe :)
Może coś nowego jej zrobię i zasmakuje.
Sebi uwielbia nalesniki. moglby je jesc przez caly czas. za zupami nie przepada, ale wszelkiego rodzaju kasze, ryz, makaron z dodatkami sa mniam. generalnie jedzenie dla niego ma byc geste wiec zupki odpadaja raczej. Ryby tez sa mniam. Ogolnie zauwazylam ze on lubi to, co moze sam do raczki wziac np z pomidorowki jak mozna makaron wybrzebac to jest ok, ale ryzu juz sie nie da wiec jesc ni bedzie. moze tak sprobuj, zeby Maja sama jesc mogla?

Nie dawaj śnieżki tylko ubij śmietankę 30% - będzie smaczniej i zdrowiej;-) I do galaretki użyj mniej wody niż na opakowaniu.
A czemu bez serków homo ma być? Mojej ostatnio 2 razy dałam i nic jej nie było, a jak smakowało!!
Sebi nie toleruje nabialu w czystej postaci. zjedzenie np sera bialego, zoltego, homo czy jogurtu konczy sie pawiem, a chcialabym zeby on tez mogl tortu sprobowac.

pochwale sie ze biszkopt juz mam. jutro galaretke zrobie i jeszcze dzemem wysmaruje (ostatnio Sebi bardzo lubi jagodowy roboty mojej mamy) i jeszcze mam lukier do polania i rozne takie *******y do ozdoby. Ale bedzie wyzerka!!:-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
A ja zauwazylam, ze zupki z makaronem sa pycha (rosol zrobiony przez tatuncia bije rekordy popularnosci) a z ryzem niezjadalne.

No i musze sie pochwalic, ze moja fascynatka makaronu dzis dostala normalne, duze swiderki -fakt, nie byly al dente, a takie mieciutkie- i dala im rade.
 
A u nas hiciorem sa zupki. Takie gesciochy. Z ryzem, albo kasza, albo makaronem... Wszystko jedno, mloda nie wybrzydza. Nie mam weny do cudowania...

Serek homo tez jest super i jogurt naturalny pycha...

Generalnie Kostka jest wszystkozerna. Musze jej ugotowac makaronu z twarogiem, albo ryzu ze smietana i cynamonem :-D
 
U nas z rozszerzaniem diety Adasia cięzko, bo kurde ten mój dzieć nie ma ani jednego zęba!! Nawet pól ;/. Takze tylko miękkie papkowate jedzenie...albo z maciuńcimi kawałeczkami które sobie rozetrze dziąsełkami ;/

U nas hitem nad hitami jest zwykły biały chleb z masełkiem, czasem z dżemkiem, czasem z miodem czy szynką

Na drugim miejscu są ziemniaki z jakimkolwiek sosem

Generalnie moje dziecko zje wszystko, nawet paskudny syrop na kaszel daje rade.... wszystko poza twarogiem...no poprostu jego mina jak ma troszkę sera w buzi bezcenna, łapkami sobie wybiera z buzi to czego nie udało mi się wypluć.

Przez dłuższy czas Adaś dostawał serki homo i jogurty, ale po jakims miesiącu diety jogutrowej dostał paskurdych różowych krostek na buzi, także od tamtej pory jogurtom mówimy stanowcze nie i problem wysypki z głowy :)
 
Elvie a jak robisz żurek dla Lenki?

Mai do zupek dodaję już nawet wszelakie przyprawy (bez żadnej vegety oczywiście) ale ciężko ją do obiadów przekonać...
Normalnie;-) Na białej kiełbasie. Gotuję warzywa - ziemniaki, marchew, pietrucha, seler (część trę na tarce na grubych oczkach). Następnie dodaję kiełbasę, gotuję. Później żur firmy frubex czy jakoś tak wlewam, taki z warzywniaka, w butelce plastikowej, dużo majeranku, sól, pieprz, dolewam śmietanki do zup i sosów, natka pietruszki na koniec.
Tarkuję na grubych oczkach całe ugotowane na twardo jajko, zalewam zupką i młoda wcina. My też, ale my sobie doprawiamy chrzanem na talerzu;-) No i Lenka kiełbasy nie dostaje, tylko z samym jajkiem je.
 
Obiadki... ja bazuje na różnych zupach (raz krupniczek, raz jarzynowa, raz brokułowa, pomidorowa, z fasolką, z kaszą kus-kus i tak w koło macieja), oraz na pulpecikach mięsnych i rybnych, rybie na parze, rybie z piekarnika, indyku w potrawce... ostatnio hitem jest makaron z brokułami lub makaron z serem :-)

Aniez Maja prosi o przepis na makaron z brokułami, serem oraz na pulpeciki rybne bo ma mamę niekumatą, hehe :)
 
Ja chyba dorastam do torta i chcę zrobić taki na masie na bazie serka Mascarpone, bo jak onegdaj robiłam na śmietanowej to się conieco sklęłam, uratowałam paskudztwo, ale były jaja ;-)

Obiadki... ja bazuje na różnych zupach (raz krupniczek, raz jarzynowa, raz brokułowa, pomidorowa, z fasolką, z kaszą kus-kus i tak w koło macieja), oraz na pulpecikach mięsnych i rybnych, rybie na parze, rybie z piekarnika, indyku w potrawce... ostatnio hitem jest makaron z brokułami lub makaron z serem :-)

A od 3 dni mleko jest beeeeeeeeeeeeeee... a było pycha, za to woda jest pycha a była beeeeeeeeeeeeee... no nie dojdę do ładu z tym dzieckiem!

Ta szkoda tylko że woda nie ma wapnia :)

Ja ostatnio w akcie desperacji daję młodej żółty ser bo jak nie chce wogóle nabiały to chociaż plasterek sera niech zje bo tam od groma wapnia jest . Ale się typ trafił
 
Elvie tak mi smaka zrobiłaś tym żurkiem, że dziś był na obiad. Alicja dostała pierwszy raz i muszę powiedzieć, że to strzał w 10.
 
reklama
Do góry