reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Do mam chlopców

agles

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Marzec 2006
Postów
39
Może któras z czerwcóweczek jak daleko odciągac napletek?
Ja troche odciągam, widze malutką dziurke, ale nie wiem czy tak ma byc, czy powinnam probowac odciagnac do konca żeby wyglądał tak jak Tatusiny :)
 
reklama
Z tego co wiem to do 1 roku nie powinno się ruszć napletka, Przez okres niemowlęctwa napletek pozostaje trwale połączony z prąciem i niepowinno się go "odciągać"
 
My wyladowalismy u chirurga. Musialam odciagac delikatnie napletek i dokladnie tez po kapieli czyscic to miejsce bo to naprawde siedlisko bakterii - zbiera sie tam taka biala wydzielina i ja trzeba oczyszczac. Chirurg i pediatra polecili mi wlasnie odciagac ale bardzo bardzo delikatnie i tylko podczas kapieli. Juz Eliaszkowi duzo zeszlo.
 
Aska outdata czyli jak napotkasz opór to dalej nie wolno? bo u mojego Maciusia to tylko taką malutką dziurkę widać wiec pewnie nic nie zeszło i wszystko się tam gromadzi :(
 
Nasza pani pediatra nie pozwoliła nam napletka ruszać.Powiedziała, że sama będzie kontrolować (podczas badań do szczepienia) i odciągać, bo potem rosnie jej grupa dzieciaków do zabiegów chirurgicznych.
 
To prawda co pisze Kasia De. Jesli lekarz nie zleci to lepiej nie sciagac, chociaz napewno wiekszosc powie ze mozna ( jak nasz chirurg ) tylko ABSOLUTNIE delikatnie , jak napotkasz opor to zostaw. Ma byc mala dziurka i ma prawo sie dlugo utrzymywac dopoki nie ma problemow z oddawaniem moczu tak jak to bylo u nas. Uzywalismy przez tydzien po kazdej kapieli hydrokortizonu i napletek ladnie sie odkleil ale nic na sile !
 
Dziewczyny reaktywuję temat, bo mi to spokoju nie daje...
Odciagacie napletek?
My walczymy z tym juz jakiś czas, bo co pani doktor odciagnie i jest O.K. to znów sie skleja i znów musimy chodzić... W jaki sposób pielęgnujecie napletek i prącie?
 
Kasiu u mnie odchodzi ładnie.. jakiś czas temu pisałam że jak byłam z małym u lekarza i lekarka odciągneła napletek to wyleciała ropka! Było jej dość sporo... póżniej musieliśmy smarować Rivelem ( rivanol w żelu) i przeszło . Teraz jesto ok odchodzi ładnie i nie mamy większych problemów.
 
Nam nie zchodzi i lekarka kazała odciągać w kąpieli ale tylko tyle żeby dziurka była jak lepek od szpilki. Podobno to wystarczy żeby się nie skleił
 
reklama
Ja delikatnie odciągam powiedzmy raz na tydzień. Patrzę, czy czysto i tyle. Na razie nie ma żadnych kłopotów.
 
Do góry