reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych maluszków - jak sobie z nimi radzić?

dzięki dziewczynki za rady... od wczoraj masujemy brzuszek co chwlke i jest nieco lepiej... dzisiaj w nocy spal nawet 2 godzinki:-)

ewcia - no wlasnie moj maly ma jakies szorstkie policzki i cale w krostkach... moze to skaza?! we wtorek mamy wizyte u pediatry to zapytam sie o ta skaze...
 
reklama
My już tez próbowalismy masaz na kolkę ale nie pomogło....


pani doktor przepisała Delicol i mała przesypia mi juz prawie całą noc w poruwnaniu do tego co było przed wizytą u pani doktor ze spała tylko do 2 w nocy a potem juz do rana nie....tylko sie pręzyła...


Delicol jest beZ recepty...
 
:zawstydzona/y:moja mała nadal ma krostki na buźce a konkretnie wokół ust i troszkę na policzkach, byłam ostatnio na wizycie u neonatologa i kazała odstawić nabiał na 2-3 tyg bo to najprawdopodobniej skaza białkowa :-( czasem wydaje mi się że już jej znikają, po czym znowu ma wysyp :sorry: mała dostała fenistil 3x5 kropli i polecili kąpać w emolientach, na razie jestem 2 dni na tej diecie ale poprawy nie widać :sorry: ciekawe ile czasu musi minąć żeby nastąpiła jakakolwiek zmiana :baffled:
 
krostki podobno dobrze jest posmarować moczem dziecka...nie próbowalam jeszcze ale spróbuję....

mojemu Maćkowi już lecą łezki ale nie za każdym razem...tzn nie że lecą ale widzę na rzęsach...

Do zasypiania i uspakajania dzieciaczkaa polecam również radio....ustawić na szum (wyszukiwanie stacji) i też ma działanie jak odkurzacz czy suszarka....mój Maciej uwielbia suszarkę i to ciepełko na brzuchu i powiem szczerze że na mnie też dziala usypiająco:)
 
A Moj maly ma alergie na cos i ma wysyp na twarzy i troche na dekoldzie i ramionach.I mam pytanie po jakim czasie moze wystapic alergia bo nie wiem co moglam zjesc nie tak i jak pilegnowac skore taka z krostkami normalnie myc i oliwka smarowac czy to aby nie pogorszy sprawy? Macie moze jakies rady?No i dzisiaj pierwszy raz strasznie placze nie zrobil kupki od wczoraj klade go na brzuszku duzo ale to nic nie daje masaz brzuszka tez nie jak jeszcze moge pomoc w tej kwestii bo padam dzisiaj juz ze zmeczenia nie mam sily go lulac caly dzien ciagle placze.
 
radio i suszarka to u nas podstawa:-D

mojemu malemu od urodzenia leca lezki za kazdym razem jak placze... taaakie grochy ze hej... nawet pediatra w szpitalu powiedziala ze to bardzo szybko...

wczoraj nie jadlam nabialu nic a nic i wiecie co... maly spal 4 godziny w nocy! czy to zbieg okolicznosci?? czy moze rzeczywiscie ma ta skaze bialkowa?? krostki mniejsze na twarzyczce ma... zobacze dzisiaj jak bedzie...

PS wczoraj po raz pierwszy wypilam szklanke kubusia brzoskwiniowego rano i wiecie co... maly od 17 mial taaaka biegunke ze az sie wystraszylam... teraz juz wiem ze na razie brzoskwinki ida w odstawke
 
Kurde a ja sie dziwie dlaczego moja mała usypia tylko przy głośnej muzyce...i to tylko tej której słucha mój kamil i jego bracia...Jackson, metalica itd bo tego słuchałam w ciązy... i chybqa to lubi...spi przy tym jak zabita^^
 
Więc wpisuję na odpowiednim wątku o herbatce z kminku.

Łyżeczka zmielonego kminku,łyżeczka glukozy i 100ml wody,podobno dobra herbatka na kolkę.Może pic mama i dziecko.
 
reklama
biala dzieki za przypomnienie o CEBIONie. Starszemu synkowi 10 lat temu podawalam praktycznie od urodzenia a teraz zapomnialam...:-( no cóż starosc nie radosc...:-)

Co do kropli na kolke to ja stosuje BOBOTIC i kolezanka przywiozla mi ten SAB SIMPLEX.
Ale wiecie, wydaje mi sie ze te niemieckie są jednak lepsze. Te SAB maja w swoim skladzie wiecej simetykonu a poza tym w ulotce kaza podawac jednorazowo 15 kropli np do mleka przed kazdym jedzonkiem a te polskie BOBOTIC nie dosc ze maja mniej simetykonu to zalecaja podawac tylko 8 kropli 4 razy dziennie.

Mysle ze stad jest ta lepsza reakcja i wydaje sie ze te SAB sa lepsze od naszego rodzimego BOBOTICu. Ale farmaceutka poradzila ze po prostu dawac wiecej kropli BOBOTICu i bedzie podobne dobre dzialanie a cena mniejsza bo SAB kosztuje w Niemczech ponad 8 euro wiec okolo 30 zl a BOBOTIC znacznie mniej.

A co do uspokajania i usypiania to wiecie, chyba te wszystkie nasze dzieciaczki uwielbiaja jakies szumy, warkoty i głosna rozmowe i muzyke.
Moj Wiktor upaja sie dźwiekiem odkurzacza a wczoraj moj M warczal mu nad wózkiem wkrętarką tak dlugo az mu sie akumulatorek wyczerpal. Maly byl przeszczesliwy i byl cichutko. Tak sie wsluchiwal ze az zasnal po godzinach ciąglego marudzenia :-)
 
Do góry