reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych maluszków - jak sobie z nimi radzić?

:zawstydzona/y:moja mała nadal ma krostki na buźce a konkretnie wokół ust i troszkę na policzkach, byłam ostatnio na wizycie u neonatologa i kazała odstawić nabiał na 2-3 tyg bo to najprawdopodobniej skaza białkowa :-( czasem wydaje mi się że już jej znikają, po czym znowu ma wysyp :sorry: mała dostała fenistil 3x5 kropli i polecili kąpać w emolientach, na razie jestem 2 dni na tej diecie ale poprawy nie widać :sorry: ciekawe ile czasu musi minąć żeby nastąpiła jakakolwiek zmiana :baffled:

też nie mogę jeść na razie nabiału i tu moje pytanie co jesz?? bo ja tylko kanapki z pasztetem lub wędliną i ciepłe jabłka.. nie wiem co jeść..
 
reklama
moj malutki ma pleśniawki:( I powiem wam ze kupilam kropelki Aphtin - są dobre bo plesniawki schodza ale lekarz mi powiedziala ze pomaga tez przemywanie tych plesniawek moczem dziecka... nie probowalam ale moja siostra tak robila i pomoglo:)
 
Ja tez jestem na diecie bezmlecznej. MartaPe w składzie pasztetów jest mleko w proszku wiec uwazaj. Ja jem kanapli z margaryna bezmleczną (delma z witaminami) i wedlina, z dzemem brzoskwiniowym, z jajkiem, płatki Kangus, na obiad zupka owocowa, rosół, krupnik, buraczkową, gulasz z kurczaka z ziemniakami, kaszą jęczmienną lub ryżem, pulpeciki gotowane z kurczaka, ryby pieczone (łosoś, mintaj) do tego ryż z warzywami na patelnie lub starta marchewka. Na kolacje albo jakieś kanapki albo ryż z jabłkami prażonymi. A na przegryzkę biszkopty albo żelki.
 
Ja mam pytanie jak u waszych dzieci wyglądają kolki?

Moja Klara czasem w trakcie jedzenia (tylko pierś) zaczyna strasznie płakać. Czasem wystarczy ją wziąć do odbicia i przestaje, a czasem nie pomaga i włączamy suszarkę i wtedy się uspokaja, ale później nadal jest marudna, a czasem od razu zasypia. Zastanawiam się czy to kolka, czy poprostu jest marudna. Dodam, że raczej nie płacze z głodu, bo mleko mi leci i przeważnie jak zaczyna płakać, to ma buzię pełną mleka. Zazwyczaj jest to popołudniu i wieczorem, ale zdarza się też rano. W nocy jest spokój. Mała pięknie śpi. Budzi się co ok.3h, zje, przewinę ją, odkładam do łóżeczka i zasypia.
Na poprawę trawienia piję rumianek, ale z kupą nie ma problemów, bo jest w każdej pieluszce. Daję też kropelki na kolkę Esputicon, ale nie widzę poprawy... Zastanawiam się czy to nie przez nabiał, bo jak jeden dzień nie piłam mleka, to nie płakała, ale na drugi dzień jadłam to samo i już był płacz...
 
też nie mogę jeść na razie nabiału i tu moje pytanie co jesz?? bo ja tylko kanapki z pasztetem lub wędliną i ciepłe jabłka.. nie wiem co jeść..


ja póki co prawie nic nie jem bo nie wiem co mogę :-:)zawstydzona/y:

śniadanie to przeważnie kanapki z powidłami albo dżemem wiśniowym bez masła bo jeszcze nie kupiłam żadnego odpowiedniego :sorry:

obiad ryż z jabłkiem / gotowana pierś z kurczaka ziemniaczki i buraki :sorry:

na przegryzkę jadłam zawsze herbatniki lub biszkopty ale teraz wyczytałam że mają mleko w proszku :eek: ssie mnie okrutnie :szok:
 
Ja tez jestem na diecie bezmlecznej. MartaPe w składzie pasztetów jest mleko w proszku wiec uwazaj. Ja jem kanapli z margaryna bezmleczną (delma z witaminami) i wedlina, z dzemem brzoskwiniowym, z jajkiem, płatki Kangus, na obiad zupka owocowa, rosół, krupnik, buraczkową, gulasz z kurczaka z ziemniakami, kaszą jęczmienną lub ryżem, pulpeciki gotowane z kurczaka, ryby pieczone (łosoś, mintaj) do tego ryż z warzywami na patelnie lub starta marchewka. Na kolacje albo jakieś kanapki albo ryż z jabłkami prażonymi. A na przegryzkę biszkopty albo żelki.

mogłabyś mi napisać (na odpowiednim wątku żeby tu nie zaśmiecać) jak robisz zupkę owocową i gulasz?? i jakie warzywa bierzesz do ryżu z warzywami??
a płatki Kangus z czym jesz??

sorcia za taką prośbę ale kucharka ze mnie zerowa a muszą zacząć więcej jeść - kanapki to za mało, brak witamin ;/

będę bardzo wdzięczna

ps: słyszałam sprzeczne opinie co do mleka sojowego.. myślisz że można je pić??
 
ja kupiłam napój sojowy taki z biedronki i nie wiem czy to po nim czy po przyprawie do grila małemu wyszły krostki, na szczescie mineły po 2 dniach. Mozesz spróbowac, tragedii nie bedzie nawet jak wyjda te krostki. Reszte za chwilke napisze na odpowiednim wątku.
 
reklama
Do góry