reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Eko-mama, eko-dziecko

lolkak- witamy :-):tak:.Ja gdzieś wyczytałam,że za te papierki na kupki może służyć ten papier toaletowy nawilżany dla dzieci- wysuszyc i już,a rozpuszcza się w kibelku- można kupić w Rossmanie.
U nas Ida chyba eksperymentuje z wielorazówkami,ja tez myśle głęboko nad tym;-):tak:.
A karmienia ta długo gratuluję,wow!:-)
 
reklama
Witaj Lolak.
Gratuluję wytrwałości w karmieniu piersią.
Co do pieluch wielorazowych to średnio się w temacie orientuję ale chyba zacznę głębiej.
Macie jakieś szczególne typy tych wielorazówek, sprawdzone przez innych???
 
hehe, ja kupiłam na razie 5 sztuk kieszonek i używam raczej tylko wieczorami, 2h przed kapielą iitp żeby pampersiaka nie marnować to po pierwsze, a po drugie dać dupci trochę więcej powietrza. ale też zamierzam przejść stopniowo tylko na nie (na pewno nie na spacery bo aż tak mnie nie przekonują ale w domu tak) bo wydaje mi się że potem łatwiej nocnikować będzie. ale jak na razie nocnik i nakładka na sedes to dwa główne postrachy - dobrze że nie mam ciśnienia na odpieluchowanie już teraz bo nie chcę dziecka stresować;-)czekam na cieplutkie dni i wtedy uświadamianie zacznę

a a propos tych kieszonek jeszcze - zdarza się że po pół h mi przeciekają - robię coś nie tak czy to normalne???:baffled:
 
Ida a jakie masz te kieszonki??? (pytanie z ciekawości).
Nie odpowiem na Twoje pytanie, bo na razie w tym temacie zielona jestem.
 
happy flute czy jakoś tak:rofl2:wyglądają słodko bo są w zwierzęce motywy, mamy zebrę, tygrysa, lamparta, dalmatyńczyka i ... jeszcze cuś:rofl2:
no mi z tym przeciekaniem chodzi o to czy te wkładki to konkretną stroną w stronę dupci trzeba wkładać czy wsio ryba bo info nigdzie znaleźć niemogę:crazy:bo jak wsio ryba to chyba taka ich uroda że większej ilości płynu nie wytrzymują:eek:
 
Dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie :-) Co do karmienia to nie raz miałam kryzysy jak nie laktacyjne to silnej woli ale wytrwałam i bardzo się cieszę:tak: Tak naprawdę to teraz karmienie sprawia mi przyjemność,ale nie zawsze było tak różowo:-D

Ida koleżanka ma Hf i nie ma takiego problem. Moje są na B,ale nazwy nie pamiętam:-D jakMajka wstanie to zajrzę do szafy i podam nazwę. A nowe są? Bo podobno chłonności nabierają po kilku praniach. Jeśli nie to może się zatłuściły? W czym je pierzesz? Co do tego jak wkładać wkład to nie pomogę,ale wydaje mi się,że nie ma różnicy:tak: Może połóż dodatkowy wkład?

HappyBeti o to (kolejny raz) ja nie wiedziałam,że coś takiego Ross ma w swojej ofercie. Niestety w moim"wielkim" mieście go nie ma,więc nie polecę stestować. Do Wawy teraz się nie wybiorę,bo Majka chora. Nie orientujesz się jaki jest koszt tego?

Kania ja też mam kieszonki, jakbym miała więcej $$ to zainwestowała bym też w jakąś AIO,pomimo tego,że dłużej schną.
 
lolkak-to zwykły nawilżany papier toaletowy,nothing special,kilka złotych opakowanie kosztuje.Może poproś kogoś,by Ci kupił?Ja jutro do Rossmana się wybieram po "chemię",to sprawdzę dokładnie co i jak:tak:.
Idek- spróbuj wkałdać zwykłe złoone pieluszki tetrowe.Zobaczysz wtedy,czy to wina Twoich wkładów,czy jak.Zresztą "kieszonki" właśnie dlatego sa polecane,bo można do środka włożyć dosłownie wszystko,co chłonne- kawałek flanelki,stary T-shirt.Tak czytałam i logiczne mi sie to wydaje:tak:.Ja osobiście używałam tetry właśnie,jak kiedyś ich używałam,ale tez troche przy nogawkach czasem przeciekały....ale może jednak trzeba je częściej zmieniać:-p.Próbuj,no i dziel się uwagami,bo coś czuję,że jak tylko cieplej się zrobi i większośc z nas na przygode z nocnikiem się zdecyduje,to i wielorazówki pójdą w ruch:tak:.
 
reklama
Po to właśnie się ich używa,żeby pieluszki nie pobrudzic kupą,tylko wyrzucic do kibelka razem z kupą:tak:wszystko dokładnie oblukam,to dam Ci znać,ile to kosztuje i ile jest kawałków w opakowaniu.ale musi się opłacac,skoro dziewczyny,które z wielorazówek korzystają,kupują je zamiast tych specjalnych papierków.
A w ogóle to może byś też i na główny do nas przyszła?:-):tak:Im więcej,tym weselej,cały czas nowe mamusie do nas dołączają ,wszystkie witamy z otwartymi ramionami.
 
Do góry