reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Elenka i Oleńka, hbd 25 +6

reklama
Rurka zabieg w poniedziałek :D jeżeli nie napisałam to przepraszam za wprowadzenie w błąd. Ogarne dzieciarnie i zaraz do was napiszę :)
 
Anka, kochana, jestem pełna podziwu za Twoją wytrwałość, odwagę i siłę. Moje dzieci urodziły się w 36 t i 4 dniu i określane są także jako wcześniaki. Dostaliśmy skierowania chyba do wszystkich możliwych poradni. Oboje konsultacja w poradni neonatologicznej i okulistycznej. Hania w poradni nefrologicznej a Nikodem w kardiologicznej. Nie wiem jak to wszystko ogarnąć. Jak usłyszałam, że małej w usg brzuszka wyszło, że jest coś nie tak z nerką to uwierz mi, że się załamałam i płakałam. A Ty masz w sobie tyle optymizmu. Trzymam kciuki za Twoje kruszynki i wiem, że wszystko z nimi będzie dobrze.
 
Darunia ile ja łez wypłakałam to nikt nie wie :-( nie poddaję się tylko. Walczę i chcę być normalną, pogodną mamą dla moich dzieci.

Gdyby nie Nela i Dominik w domu to nie wiem co by było :-(
Oni mnie motywują.

Dziś Ola ważyła 1110g, a Lenka 1075g.
Poprzytulałam się jedynie z Oleńką bo Lenka niestety miała problemy z oddechem i nie pozwolili jej wziąść.
Jutro u małych będzie okulista w piątek kolejne usg główki.

Lekarze mówią, że Ola pięknie radzi sobie na cpapie i w okolichach 30/32 tygodnia będziemy przechodzoli na maseczkę czy coś tam :what::what::what:

Z Eleną jest gorzej i narazie nie ma o tym mowy. I lekarka kazała się nie dopytywać. Bo ona jak to ujęła wróżką nie jest :-(

Może po zabiegu sytuacja się poprawi. Bo narazie to ona się męczy na tym cpapie.

Dziewczyny o co jeszcze lekarzy męczyć? Na co uwagę zwracać?
 
Elenka potrzebuje jeszcze troszkę czasu może po zabiegu wszystko się zmieni, moja milena która urodziła się z wadą serca ASD || to jest jakiś ubytek miedzykomorowy ( już go nie ma)moglbyc przyczyną jej zachorowania 3 krotnego na zapal.płuc z niewydolnością odechowa.
Chyba najważniejsze jest usg główki,bad.wzroku,i serduszka
 
Ostatnia edycja:
Przepraszam ze sie wtrace, ale Aniu skoro mala sie meczy na cpapie to dlaczego nie przelacza ja na biphasic zeby dac jej odrobinke odpoczac ? I dopiero jak zalatwia sprawe z serduszkiem to mogliby ja znowu na cpap podlaczyc. Cpap I Biphasic Sa podobne tyle ze Ta druga dodatkowo wypompowuje powietrze Bo cpap tego nie robi. Zycze powodzenia I wytrwalosci I trzymam kciuki za dziewczynki. Ladna wage maja. Moja Lilly ma w poniedzialek 6 tygosni I 1.350kg...a urodzila sie majac 900g. Juz od 2 tygodni oddycha sama bez niczego I od piatku raz dziennie jest juz karmiona butelka. W poniedzialek bedziemy probowac 2x dziennie. Ogromne kciuki za was dziewczynki
 
Domi miałam to właśnie pisać. Po co męczą mała na tym cpapie? Bez sensu. Twoja Lilly ładnie sobie radzi. Mój synek tez w UK sie urodził i leżał na oddziale wczesniakow. Do szpitala miałam 10 minut samochodem więc całymi dniami siedzialam u niego. Można było 24 na dobę przy dziecku być i opiekować sie nim - przebijać, myć, karmić. Aniu mam nadzieje , ze zdasz prawko i będziesz mogła częściej wpisywać swoje dzielne panienki. Trzymam kciuki za operacje w poniedziałek.
 
Anka a ten okulista sprawdzal malym oczka na retinopatie ? NIe za wczesnie troszke ? Moja mala miala ocka sprawdzane po ukonczeniu 32tc i teraz ma co 2tygodnie sprawdzane i ze tak powiem niezbyt dobrze znosi sprawdzanie oczek, najgorsze sa te kropelki, ma po nich bradykardie i desaturacje kilka razy.... w sumie to pochwalilam sie postepami Lilly i znowu napsocila mala wredotka, zzygala sie dzisiaj 2 razy i poki co mam jej butla nie karmic, ten moj dziec jakos kiepsko toleruje jedzenie ...17ml co 2h i jakos slabo jej to wchodzi bo brzuszek ma powiekszony ale na szczescie meciutki przybrala 20g w 2dni i ma 1370...kiepsko przybierana wadze...mam nadzieje ze wkoncu sie ruszy. Mamawczesniaka ja siedze u malej od 7.30 do 19-20. Karmie ja, zmieniam pieluchy, czyszcze oczka,spraqdzam temperaturke, ubieram ja itp, na opieke nie moge powiedziec zlego slowa mimo tej tragedii jaka nas spotkala
 
Domi nie wiem jak to jest z okulistą teraz dziewczynki jak dla mnie badane były poraz pierwszy. U Eleny jest retinopatia I stopnia. U Oli narazie dobrze. Kolejna wizyta po 6lipca termin dokładny nie znany.

Usg główki wyszło ok u obu stokrotek :) :D

Pannice miały krew przetaczaną na wzmocnienie. Mleko nadal odciągam, ale jako że codzień nie mogę dojeżdzać a u małych pozwalają być maks 3h więc dokarmiane są mieszanką.

Ja narazie jeszcze pieluszek córką nie zmieniałam :-(

Mamawczesniaka nawet jak zdam prawko to i tak codzień na pewno nie dam rady dojeżdzać :( ja mam jeszcze dwójkę maluchów które przez tą sytuację czują się odtrącone :-( nie rozdwoję się. Ile czasu mogę poświęce dziewczynkom.

Co do cpapu nie wiem, nasza lekarka mówi, że to oni są lekarzami i wiedzą co robią. W ogóle straszna jędza nam się trafiła, pytania zbywa tekstami typu trudnompowiedzieć, ocenić, my wiemy co robić itd. Zero empatii czy zrozumienia... :mad:

Waga małych 1140g Ola, 1095 Elena :)

Domi bardzo się cieszę, że Lilly ma się dobrze :-*
Cały czas się za nią modliłam. Dużo sił dla was!!!
 
reklama
Anka czyli jednak meczyli dziewczynki skoro sprawdzali im oczka...troszke sie dziwie no ale moze w pl maja inne zasady. Wiesz nie podoba mi sie stwierdzenie pani doktor ze to ona jesg lekarka... lekarze lekarzami ale instynkt matki tez bardzo wazny jest. U mnie na obchodzi jest zawsze 2-4 lekarzy i zawsze mam prawo z nimi przedyskutowac cala sytuacje malej. Ostatnio zygala strasznie po jedzeniu i poprosilam zeby mi zawolali lekarza zasugerowalam ze moze podaliby jej erytromycyne na lepsze trawienie bo wczesniej miala i nie wymiotowala i lekarz powiedzial ze ok i ze to ja znam najlepiej swoje dziecko bo z nia przebywam duze sluzej niz on. Dodatkowo po akcjach z brzuszkiem chcieli mi ja dac na pol kroplowek i pol jedzenie a ja powiedzialam ze sie nie zgadzam bo wczesniej tak miala i mi 2 dni plakala bo glosna byla okropnie i mowie do lekaeza ze jesli jest jakas szansa na ine rozwiazanie to zeby pomyslal o tym...spowiedzial ze zamiast 16ml co 2h moze dac 8ml co 1h...i co ?? Pomoglo :-) Moja mala bedie miala oczka w srode sprawdzane bo minely 2 tygodnie ale pielegniarki powiedzialy ze mala szansa ze wyjdze retinopatia bo mala nie jest na tlenie i na ostatnim badaniu tez nie byla. Anka jesli masz jakas watpliwosci to mow o tym lekarzowi bo to bardzo wazne a jesli nie przypadla ci pani doktor do gustu tl moze popros o zmiane lekarza prowadzaego ? Z ta zmiana pampersow to mnie troszke dziwi...ja swoim dziewxzynkom zmienialam pampersy juz w 2 lub 3 dobie. Lilly zaczelam uberac jak miala chyba 1kg w bodziaki a pozniej jak jejlongline wyciagneli to w pajacyki. Niestety nie mialam okazji ubierac mojego Aniolka ale zmienialam jej pampersy, wycieralam buzke, oczka itp...nawet 2 razy j przytualam mimo iz byla na respiratorze.

Anka kciuki za dziewczynki maja ladna wage i werze ze dadza rade !! Musza !! Moze gdyby moja malenka urodzila sie z waga wieksza niz 600g dalaby rade,,, ale nie ma co gdybac
 
Do góry