reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Z tego co wiem to najważniejsza jest stała godzina przyjmowania, żeby nie było już przerw większych niż 12h między zastrzykami. Myślę że dobrze by było to rozdzielić ale teraz to najlepiej spytać swojego lekarza bo będzie duża przerwa jak przełożysz heparyne na rano. Acard wg mamy ginekolog najlepiej brac wieczorem, tuż przed snem.
 
reklama
Z tego co wiem to najważniejsza jest stała godzina przyjmowania, żeby nie było już przerw większych niż 12h między zastrzykami. Myślę że dobrze by było to rozdzielić ale teraz to najlepiej spytać swojego lekarza bo będzie duża przerwa jak przełożysz heparyne na rano. Acard wg mamy ginekolog najlepiej brac wieczorem, tuż przed snem.
12h? Brałaś heparynę 2 razy dziennie ?
 
Dziewczyny powiedzcie czy ma jakieś znaczenie godzina heparyny, ja zaczęłam brać heparynę koło godziny 21, a też w tych godzinach mniej więcej biorę Acard, teraz zaczęłam się zastanawiać czy tak jest dobrze?
W porządku. Nie ma znaczenia o której bierzesz. Acard i heparynę można brać w podobnym czasie bo mają inne działanie i sobie nie szkodza
 
Tak, acard i hepryna mają trochę inne działania. I jest dużo teorii, kiedy co lepiej brać, więc najlepiej mieć stałą porę i tyle :)
Ja na razie biorę acard rano jako przygotowanie do ciąży, jak zajdę to zamierzam brać heparyne wieczore, ale równie dobrze może być na raz lub na odwrót - kwestia ustawienie sobie dnia
 
Czy biorac polocard mozna starać się o dzidziusia ?? Zaprzestalismy starań bo mialam zabieg na serce i musze przez parę miesięcy brac polocard. Przez 3 juz wzielam jeszcze 3. Szkoda trochę nam czasu. W zeszlym roku miałam 2 poronienia. Teraz zrobilam post dlugi oczyscilam się i chcielibyśmy się starac. Czy polocard jest szkodliwy dla ewentualnej ciazy, płodu?? Proszę o odp. Bo akurat dobre dni i szkoda tracić cykl :)
 
Czy biorac polocard mozna starać się o dzidziusia ?? Zaprzestalismy starań bo mialam zabieg na serce i musze przez parę miesięcy brac polocard. Przez 3 juz wzielam jeszcze 3. Szkoda trochę nam czasu. W zeszlym roku miałam 2 poronienia. Teraz zrobilam post dlugi oczyscilam się i chcielibyśmy się starac. Czy polocard jest szkodliwy dla ewentualnej ciazy, płodu?? Proszę o odp. Bo akurat dobre dni i szkoda tracić cykl :)
Polocard to to samo co acard nie zaszkodzi dziecku. Jeśli tylko kardiolog nie ma nic przeciwko ciąży ( serce jest obciążone trochę bo ma więcej krwi do przepompowania) to nie ma większych przeciwskazan
 
Część dziewczyny ! Odnośnie heparyny wlansie robiłam 1 zastrzyk...Czy też macie nieprzyjemne uczucie w miejscu gdzie lek się rozprowadza? Taki trochę ból , nie wiem jak to nazwać .. i co robicie że zużytymi zastrzykami?
 
Tak, jest odczucie jak płyn rozpowadza się po organizmie - jak robiłam neoparinem to czułam to lekkie pieczenie, a jak clexanem to nie (lek oryginalny, więc ma trochę lepszy skład). Ja wrzucałam strzykawki do normalnych smieci
 
reklama
Część dziewczyny ! Odnośnie heparyny wlansie robiłam 1 zastrzyk...Czy też macie nieprzyjemne uczucie w miejscu gdzie lek się rozprowadza? Taki trochę ból , nie wiem jak to nazwać .. i co robicie że zużytymi zastrzykami?
Trzeba oddać w aptece jako odpad niebezpieczny
 
Do góry