reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak dlugo czekac z nastepnym dzieckiem

A u nas będzie to ok 15 miesięcy różnicy. Nie planowaliśmy ale chcieliśmy małą różnice wieku. Myślę że synek będzie miał się z kimś bawić. A i my na świeżo pamiętamy co i jak z maluszkiem robić..;)
 
reklama
Moj synek ma prawie 10 miesiecy i nie mozemy z mezem zdecydowac kiedy bedzie najlepszy czas na drugie dziecko:baffled:. Jaka jest najlepsza roznica wieku. Prosze napiszcie za i przeciw. Dzieki:-)
ja niestetey moge sie wypowiedziec tylko z autopsji - miedzy mna a moja siostra jest 5 lat roznicy i wydaje mi sie ze to gorna granica. jeszcze kilka miesiecy wiecej i pewnie nigdybysmy nie znalazly wspolnego jezyka ;)
 
Ja niespecjalnie czekałam; sama wychowałam się w dużej rodzinie - potem poczekam pięć sześć lat i starsze dzieci pomogą mi wychowywać młodsze
 
Tutaj nie ma ściśle za oraz przeciw, to czy zdecydować się na drugie i kolejne dziecko jest bardzo indywidualną kwestią i trudno doradzać. Znam wiele osób które po przestają na jednym dziecku i zarzekają się, że wieęej nie będą mieć, po czym mija 4-5 lat i dopiero pojawia się drugie bo jednak rodzice tak zdecydowali.
 
Uważam, że to Wasza indywidualna sprawa kiedy zapragniecie mieć kolejne dziecko. Pamiętajcie tylko, że dziecko to nie jest zabawka i z dwoma dziećmi będzie dwa razy więcej problemów i pracy niż z jednym. Zastanówcie się dobrze czy jesteście w stanie już utrzymać i wychować drugie i jeżeli tak to bierzcie się do pracy ;)
 
U nas będzie niecałe 3 lata różnicy i wydaje mi się, że będzie ok. Córka dużo rozumie, interesuje się brzuchem i jest chętna do pomocy ;) zobaczymy jak wyjdzie w praniu ale wierzę, że się dogramy :)
 
Aż Ty będziesz na to gotowa psychicznie, nic na siłę :) Czy warto decydować się na dziecko, tylko dlatego, żeby miało rodzeństwo? Wydaje mi się, że nie, że powinien być głębszy powód.
 
Witam was dziewczyny.

Jestem tutaj nowa. Mam synka który za parę dni skończy 9 miesięcy. Bardzo chciałabym zaczac starania o drugiego malucha. Jednak troszkę się obawiam o tak mała różnicę wieku. Czy jest tutaj mama która zdecydowała się tak szybko na drugie dziecko ? 😊
 
reklama
Witam was dziewczyny.

Jestem tutaj nowa. Mam synka który za parę dni skończy 9 miesięcy. Bardzo chciałabym zaczac starania o drugiego malucha. Jednak troszkę się obawiam o tak mała różnicę wieku. Czy jest tutaj mama która zdecydowała się tak szybko na drugie dziecko ? 😊
sama chciałam tak małą różnicę natomiast niestety nie wychodzi i już jest prawie 3 letnia różnica a nadal się staramy o drugie bobo. także się nie zastanawiaj i działajcie, bo różnie bywa :) Wydaje mi się, że fajnie odchować dzieciaczki z tak niewielką różnicą, bo będą bardziej ze sobą zgrane no i problem z pampersami i nocnym wstawaniem od razu "odbębnisz" a później już tylko cieszyć się rodzicielstwem. także trzyma kciuki żeby Ci się szybciej udało :)
 
Do góry