reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak dlugo czekac z nastepnym dzieckiem

sama chciałam tak małą różnicę natomiast niestety nie wychodzi i już jest prawie 3 letnia różnica a nadal się staramy o drugie bobo. także się nie zastanawiaj i działajcie, bo różnie bywa :) Wydaje mi się, że fajnie odchować dzieciaczki z tak niewielką różnicą, bo będą bardziej ze sobą zgrane no i problem z pampersami i nocnym wstawaniem od razu "odbębnisz" a później już tylko cieszyć się rodzicielstwem. także trzyma kciuki żeby Ci się szybciej udało :)
Dziękuję bardzo za odpowiedź 😊
 
reklama
Witam was dziewczyny.

Jestem tutaj nowa. Mam synka który za parę dni skończy 9 miesięcy. Bardzo chciałabym zaczac starania o drugiego malucha. Jednak troszkę się obawiam o tak mała różnicę wieku. Czy jest tutaj mama która zdecydowała się tak szybko na drugie dziecko ? 😊
Na pewno na początku może być ciężko. Zarówno noworodek jak o niespełna 2 letnie dziecko angażują sporo uwagi. Przypomnij sobie jak było kiedy mały miał miesiąc i dodaj sobie do obecnych obowiązków, to mniej więcej będziesz mieć tego obraz. Plus tak małej różnicy w wieku jest taki, że może będą się razem bawić. Z tym, że mnie osobiście mierzi robienie sobie drugiego dziecka niemalże jako maskotki dla pierwszego (bo jak nie będą się bawić to co, drugie jednak ocenimy jako niepotrzebne?). Z drugiej jednak strony weź pod uwagę, że ten starszy maluszek bardzo krótko będzie miał rodziców tylko dla siebie i to też jest trochę przykre. Mała różnica jest fajna ale moim zdanien trzeba poświęcić temu sporo czasu i rozwagi, aby żadne z dzieci nie poczuło się odtrącone/niedopieszczone/niepotrzebne.
 
Witam was dziewczyny.

Jestem tutaj nowa. Mam synka który za parę dni skończy 9 miesięcy. Bardzo chciałabym zaczac starania o drugiego malucha. Jednak troszkę się obawiam o tak mała różnicę wieku. Czy jest tutaj mama która zdecydowała się tak szybko na drugie dziecko ? [emoji4]
Mój syn miał 4 miesiące jak zaszłam w kolejną ciążę. Co więcej córka urodziła się przed czasem i mam 2 dzieci z tego samego roku
 
Moja ciąża była ciężka bo miałam okropne samopoczucie. Jak syn się urodził miałam mega baby blues, potem problemy z małym, alergie itp. Nie wyobrażam sobie przechodzić tego jeszcze raz. Może to egoizm ale nie chcę.
 
@Mommy2020 I masz do tego prawo!!! Posiadanie dziecka to jest decyzja obojga rodziców i jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie planuje ich więcej - to jego prawo. Moim zdaniem to nie egoizm. Być może musisz to przepracować, ale nawet jeśli nie zdecydujesz się na kolejne dziecko - to nikomu nic do tego. No chyba, że mąż ma odmienne zdanie, to można spróbować terapii :*
 
Moj synek ma prawie 10 miesiecy i nie mozemy z mezem zdecydowac kiedy bedzie najlepszy czas na drugie dziecko:baffled:. Jaka jest najlepsza roznica wieku. Prosze napiszcie za i przeciw. Dzieki:-)
Witam jestem mamą 3letniej Asi i myślę że to jest tak maksymalnie. Bo Później dzieci nie mają zbyt dużego kontaktu ze sobą . A co najważniejsze to żeby akcesoria dla maluszka typu wózek, nie wyszły z mody a zawsze to jakaś oszczędność.
 
Wg mnie im szybciej, tym lepiej. Ciężej na pewno dla rodzica, ale potem dzieci są w podobnym wieku i jest szansa, że się będą bawić. U moich jest 2,5 roku. Na początku była katastrofa, bo młody był bardzo zazdrosny i różne niedobre rzeczy robił. Teraz ma 10 lat i nadal jest złośliwy wobec brata, ale tamten już sam jest w stanie sobie poradzić. Jednak to ogólnie wszystko zależy od dziecka.
 
U mnie różnica między chłopcami 4,5roku, oczywiście bywają różne momenty ale generalnie dobrze się dogadują i bawią razem
 
reklama
Ja uważam, że im szybciej, tym lepiej. Zaszłam w ciążę jak mały miał 10 miesięcy. Nie przemawiają do mnie argumenty, że pierwsze dziecko krótko będzie miało rodziców rodziców tylko dla siebie. Drugie w ogóle nie będzie miało rodziców na wyłączność, nieważne, kiedy się urodzi.
Sama mam 5 lat i więcej starsze rodzeństwo i razem nie bawiliśmy się wcale. Może dzieci w zbliżonym wieku nie będą się tak nudzić, jak będą musiały zostać w domu. W dodatku jeszcze wszystko się pamięta po pierwszym dziecku, są ubranka, zabawki, nic nie trzeba gromadzić na bliżej nieokreśloną przyszłość za kilka lat.
 
Do góry