reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak maluchy zasypiają

Jak długo trwa uspanie waszego dziecka


  • Wszystkich głosujących
    132
reklama
Punta, dziękuję bardzo :laugh:, własnie drukuję i będę czytać... jak Zosia zaśnie. Dzisiaj miała dzień bez zmrużenia oczek, więc wieczorem sen ją szybciutko zmorzy, jak sądzę. Pozdrawiam ;D
 
POMÓŻCIE!!!
Temat poruszany wielokrotnie, ale jak dotąd nic mi nie pomogło. Moja córeczka ma pół roczku i nie przespała ani jednej nocy. Karmię piersią, na noc tylko podaję butelkę, żeby się najadła. Wcześniej (kilka tygodni temu ) budziła się co 3-4 godziny, dawałam jej pierś i spała. Ostatnie tygodnie budzi się co 1-2 godziny i płacze. Podaję smoczek i zasypia, a czasem dalej płacze i daję jej pierś. Co zrobić, żeby spała normalnie bez budzenia? Czy mogła się uzależnić od smoczka i dlatego nie potrafi sama zasypiać w nocy (bo wieczorem usypia normalnie). Czy mam ją dalej karmnić w nocy czy nie? Czy podawać ten smoczek czy nie, czy po prostu uspokajać ją na rękach i kłaść do łóżeczka do skutku aż zaśnie? Doradzano mi, żeby zostawić ją w nocy, żeby się "wypłakała", ale nie mogę się na to zdecydować, czy naprawdę nie ma innej możliwości? Jestem zdecydowana na konsekwencję w działaniu, bo nie mam już sił wstawać co noc, tylko co będzie najlepsze, żeby szybko zmienić tą sytuację???
 
napewno nie zostawiaj jej samej moim zdaniem nie można dziecku zrobić nic gorszego
dziecko musi czuć Twoją bliskość bo wtedy czuje sie bezpiecznie,gdy zostawisz same to po jakimś czasie przestanie plakać ze zmęczenia i nie będzie Cię wołać płaczem za każdym razem bo będzie wiedziało ze i tak nie przyjdziesz .
Ale chyba nie o to Ci chodzi prawda?bo to odbije sie na psychice dziecka
może spróbujcie spać razem może wtedy bedzie wiedziała że jesteś blisko i nie bedzie sie tak często budzić a nawet jeśli się rozbudzi to z pewnościa będzie spokojniejsze przy Tobie
a może zabki idą i dlatego ostatnio wiecej marudzi
 
Małgosiu - może twoja córeczka potrzebuje dużo czułości, przez to że zastąpiłaś przed spaniem karmienie piersią na butelke to czuje sie niespokojna, odrzucona (dzieci którym ogranicza sie cycus moga to własnie odczuwać), zgadzam sie z Beata spróbuj spać z małą i dalej podając butelkę i za jakiś czas połóż z powrotem do łóżeczka.
 
Witajcie,

jesli mogłabym prosić to BARDZO PROSZE prześlijcie mi też tą książkę, bo moja mała żabcia nie chce sama zasypiać, budzi sie czesto w nocy a moje pomysły jak sobie  poradzić z usypianiem jej pomału się kończą, próbowałam już różnych rzeczy ale jakoś mi to nie wychodzi.
Poratujcie mnie.
mopar22@hot.pl

Pozdrawiam :)
 
Małgosiu - jeśli pracujesz, to dziecko w ten sposób rekompensuje sobie twoją nieobecność w dzień. Ja też jestem zdania, żebyś spróbowała spać z małą. Miałam taką sytuację, jak Ty. Skończyło się na tym, że spaliśmy w trójkę, a z czasem w nocy zaczęła dostawać butlę z wodą, potem i z tego zrezygnowaliśmy. Było fajnie (mieliśmy szerokie łóżko), a ja nie musiałam wstawać w nocy tyle razy. Teraz ma osobny pokój, śpi sama i jest wszystko w porządeczku :).
 
reklama
Do góry