reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy bedzie Listopad 2006?

Moje dolegliwości też za mną, tylko właśnie ta senność.
A jak już się rozłożę na kanapie to mnie okropny leń ogarnia  :p
Mój Wikuś to jeszcze za bardzo nie zdaje sobie sprawy że będzie miał rodzeństwo, ale już mu mówiłam że mama ma w brzuszku dzidzi, i czasem pokazuje na mój brzuch i mówi - "dzidzi", rozkoszne.  :laugh:
 
reklama
megusek mala konczy w listopadzie 5 latek jednak raczej nie dam jej do przedszkola pojdzie od razu do zerowki :) zastanawilismy sie nad przedszkolem ale boimy sie ze paulinka poczuje sie odrzucona wiec zrezygnowalismy z tego :D paula bardzo sie cieszy jak na razie cauje mnie po brzuszku i mowi ze kocha dzidzie :) mysle ze bedzie wspaniala siostra to znaczy mam taka nadzieje jest bardzo wrazliwa i uczuciowa i bardzo chciala rodzenstwo :D zobaczymy jak wyjdzie to wszystko w przyszlosci jednak sama mam brat i wiem ze nie zawsze jest kolorowo niezle sie klocilismy jak bylismi mali jednak teraz jestesmy bardzo zrzyci i ciesze sie ze mam rodzenstwo i tego tez chcielismy z mezem zeby paulinka nie byla sama i miala rodzenstwo bo sami je mamy :D pozdrawiam
 
:) Bardzo dobrze jak dziecko ma rodzenstwo. Moim i mojego meza zdaniem dobrze jak miedzy dziecmi jest niewielka roznica wieku. Wtedy dzieci sie rozumieja i sa bardziej zakumplowane :) Ja sama mam czworke rodzenstwa :) Dwoch starszych braci, starsza siostre i mlodszego brata :) Nigdy nie chcialam byc jedynaczka, chociaz czasem bylam zla na to i tamto na moja starsza siostre ;-) Ale tak to jest juz z rodzenstwem....

A slyszalas co dzis Minister Edukacji Giertych powiedzial? w pelni sie z nim zgadzam ze o tym czy dziecko pojdzie do zerowki w wieku 5 lat powinni decydowac rodzice a nie panstwo!
 
Też uważam, że z tą obowiązkową nauką dla 5latków to nieporozumienie i niech każdy decyduje za swoje dziecko.
I my z mężem zdecydowaliśmy, że poślemy naszą 3letnią córcię do przedszkola na jesień i decyzję podjęliśmy 10 miesięcy temu zanim dowiedzialam się, że jestem w ciąży. Nasza córka lgnie do dzieci, w sąsiedztwie nie ma rówieśników, kuzynostwo niestety daleko i brakuje jej bardzo towarzystwa dzieciaczków. Dlatego juz w zeszlym roku zapisaliśmy ją na takie dodatkowe zajęcia adaptacyjne w przedszkolu. Są one prowadzone dla dzieci od 1,5 roku do 3 lat, trwają średnio 2 godziny.Dzieci przychodzą tam z rodzicem i mają zajęcia podobnie jak w przedszkolu jakieś piosenki, wierszyki, zabawy, gry, zajęcia plastyczne, namiastkę nauki angielksiego  :D, potem przechodzą do takiej jakby sali gimnastycznej i tam już szaleją na calego na zjezdzalniach w tunelach,basnie z kulkami itp. Po 2 miesiącach zauważyliśmy, że te wypady raz w tygodniu na zajęcia sprawiają córce ogromną frajdę. Jak nieraz były odwoływane albo mała nie mogła iśc bo była chora czy czasowo z mężem się nie wyrobiliśmy to córka nie była tym uradowana.
Prowadzące te zajęcia podpowiedziały nam, że spokojnie możemy od września dziecko zapisac do przedszkola, że świetnie sobie radzi pomimo moich wątpilowści ( 3latek idący do przedszkola musi już wiele rzeczy robic samodzielnie). I tak zdecydowaliśmy, że pódzie, a jak się zaczną problemy to zawsze można zrezygnowac w końcu mama będzię w domu z dzidzią  :laugh:
 
Uwazam ze rodzenstwo dla dziecka to niesamowite wsparcie w przyszlosci ja mam siostre sporo starsza ale bez niej swiata sobie nie wyobrazam czasem jak druga mama ale jest kochana ona mam dwoch synkow z roznica dwoch lat na nich nie ma silnych w piaskownicy poprostu banda fajnie ze dzieci tak potrafia sie miedzy soba zzyc a pozaty od kogpo najszybciej sie ucza od siebie nawzajem a o giertychu nie chce sie wypowiadac wybaczcie
 
Blue takie zajecia to naprawde frajda dzieci sa tam w swoim swiecie kiedys bralam udzial w takich to naprawde przyjemne patrzec na taka radoche ....a trzylatek w przedszkolu to bedzie przelom ale stawiam na to ze dacie sobie fantastycznie rade ...trzymam kciuki
 
Dzięki Lucyann :) też uważam, że przełom bo w końcu 2 godziny to nie to samo co pól dnia i to jeszcze bez bliskiej osoby. Ale doszliśmy do wniosku z mężem, że warto spróbowac a jak będzie naprawdę czas pokaże ::)
 
megustek ja też mam czworo rodzeństwa: dwie starsze siostry i młoszego brata i siostrę :D

Z tym przedszkolem to my z mężem też planujemy że Wiktorek w wieku 3 lat pójdzie, tylko jeszcze nie niem co będzie z małym dzidziem, bo ja po macieżyńskim i pewnie z pół roku wychowawczego wezmę (co się jeszcze okaże) to będę musiała wrócić do pracy.

Ale jeszcze jest czas :)
 
nie megustek a megusek ;-)

A ile dzieci chcialybyscie miec? Jedno to malo :) Chociaz teraz takie czasy sa ze nawet i jedno to spory wydatek dla duzego procentu naszego spoleczenstwa. A jak my bedziemy na emeryturze to co 5 mieszakniec Polski to bedzie emeryt.

Nie wiem czy u Ciebie w szkole koledzy i kolezanki tez sie dziwily ze masz tyle rodzenstwa dorotak? Ja zawsze uwazalam to za naturalny stan rzeczy.A jak bylismy w domu wszyscy np przy obiedzie to mi sie zdawalo ze kogos brakuje ;)
 
reklama
czytajac wasze wypowiedzi sama sie zaczynam zastanawiac nad przedszkolem jednak paulinka wogole nie chodzila i nie wim czy to bylby dobry moment na oddanie jej  ::) jak byla mniejsza miala caly cas kontakt z dziecmi bo moja przyjaciolka miala synka mlodszego od nie o pol roku wiec razem sie chowali teraz jednak wyjechala i ma malutki kontakt z dzieciakami jedynie w piaskownicy  :) widze ze ciagnie do dzieci i sama zaprasza do zabawy  :) wiec nie wiem chyba poczekam do urodzenia dzieciaczka i wtedy cos pomysle  :) na pewno nic na sile
 
Do góry