reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy bedzie Listopad 2006?

megusek przepraszam za pomyłkę  :p Czasem tak szybko piszę że i może nawet błędy sadzę, bo zawsze z tym miałam problem, więc mam nadzieję że nie będzie to nikogo zbytnio raziło  :)
Co do rodzeństwa, to w szkole raczej się nie dziwiono (choć teraz to rzadkość), ale powiem Ci że mieszkałam w internacie z jedynaczką, która zresztą teraz jest moją bardzo dobrą przyjaciółką i zawsze mi zazdrościła że np. w każy weekend, święta, itp. nas pełno było w domu i tak rodzinnie, a ona uwielbiała jeździć do swojej babci, gdzie miała kuzynostwo. I zawsze mówiła że nie chce miec jedynaka, no a teraz ma dwóch synków (jeden 3,5 roku, a drugi urodził się 19 kwietnia tego roku) :laugh:
Ja osobiście chciałabym mieć trójkę, ale życie pokaże jeszcze jak to bedzie  :)

ewa myślę że jeśli i tak będziesz w domu to Paulinka też może zostać, chyba że będzie Ci łatwiej z jednym dzieckiem, ale jest na tyle dorosła  ;) i samodzielna że raczej nie będzie Ci sprawiał problemów. A zresztą zobaczysz jak to będzia z dwójką, a może Paulinka sama zechce iść do przedszkola, kto to teraz wie?  ::)
 
reklama
Ewa, jesli Twoja córcia chętnie bawi się z dziećmi, to myslę, że powinnaś wysłać ją do przedszkola, czy też do zerówki. To ważne, by dziecko spędzało czas w grupie rówieśniczej. Jednak, zanim wybierzesz placówkę, przejdź się po kilku i zobacz, gdzie np: nie będą zmuszać Twojej córki do jedzienia czegoś , czego nie lubi, wychowawcy są odpowiednio przygotowani i potrafią zainteresować dzieci zajęciami, nie ma obowiązkowego leżakowania, dla tych dzieci, które nie są do tego przyzwyczajone, bądź zwyczajnie nie chcą, itp. To ważne, by oddać dziecko w dobre ręce:)
Dużo rodzeństwa to rzeczywiście frajda, jednak w obecnych czasach, to dla rodziców duże obciążenie....finansowo-czasowe..niestety.
Myslimy z mężem o 2 dzieci, ale czas pokaże jak będzie, tzn., może 3 :) Choć już tęsknię za wieczornym, spokojnym oglądaniem filmów we dwoje, czytaniem książki w łózku, niekoniecznie o Pinokiu, dalekimi wyprawami bez konieczności zabierania tysięcy rzeczy, zabawek, pieluch, itp.
 
Masz rację Pola dzieci to wielka odpowiedzialność i poniekąd pewne ograniczenie naszej swobody, ale jak już będziesz miała dziecko to mówię Ci że nie oddałabyś żadnej z tych chwil z nim spędzonych za tą tzw swobodę i wolność. Zawsze jak patrzę na Wiktorka jak śpi, to nie mogę się nadziwić że ta mała istotka jest ze mnie, takie moje małe cudo i jak mówi do mnie "musiu".
A teraz z niecierpliwością oczekujemy kolejnego cudu.

Na pewno dobrze jest najpierw wszystko sobie poukładać w życiu, a potem planować dzieci ale nie zawsze życie takie scenariusze pisze a i tak sami musimy się postarać o to by być po prostu szczęśliwym.

Sorki, ale piernicze  :p.
 
Hej Blue !!! :) :) :) :)
Dzieci to taka frajda teraz mamy pod opieka synka mojego partnera kochany szkrab ale humorki tak potrafi pokazac ze az sie boje co bedzie dalej............a takie zajecia chyba troche "temperuja" dzieci tak jak chodzenie do przedszkola ucza bycia z innymi ludzmi i dzielenia sie a to fajne cechy...
Caluskigorace z lodzidla wszytkich forumowiczek
pa ::)
 
z tym przedsszkolem to jeszcze nie wiem zobaczymy co bedzie jak urodzi sie drugi szkrab :) jednak jestem zainteresowana zajeciami artystycznymi w teatrze u mojego meza to takie zajecia z plastyki teatru itd :) i mysle ze mala zapisze, do zerowki paulinka pojdzie na pewno nie wiem jednak jeszcze jaka szkole wybrac kolo mnie sa 3 szkoly mam jeszcze co prawda rok ale juz o tym mysle ;) wstrzymuje sie z przedszkolem tez ze wzgledu na to zeby paula nie poczula sie odrzucona ze w domu jest drugie dziecko a my ja oddajemy

co do rodzenstwa :)
wydaje mi sie ze warto miec co najmniej 2 dzieci stwierdzilam to na podstawie obserwacji moje corci jak skonczyla 4 latka zaczela sie dopominac o rodzenstwo a szczegolnie wtedy gdy mojej przyjaciolce urodzila sie coreczka (2 dziecko) i bardzo zazdroscila patrykowi rodzenstwa (to pierworodny mojej przyjaciolki) wtedy naprawde do mnie dotarlo ze najwyzszy czas na drugie dziecko nie ma sie co zastanawiac bo my mlodsi juz nie jestesmy a nie chcialam tez ogromnej roznicy miedzy dziecmi chociaz i tak bedzie spora 5 lat
z perspektywy czasu sadze ze moglam wczesniej o tym pomyslec ;)
pozdrawiam serdecznie :D

 
dzieki dorotak ;D tez ciesze sie ze dluzej nie odkladalismy tej decyzji bo pewnie pozniej na pewno bysmy sie juz nie odwazyli :) paulinka dobrze przyjela wiadomosc o nowym czlonku rodziny i cieszy sie co jeszcze bardziej utwierdza mnie w tej decyzji :) pozdrawiam
 
reklama
Jak ten czas szybko leci!!! Listopad jest bliżej niż nam się wydaje. Jesze tak niedawno na liście tematów forum listopad 2006 był ostatni. Teraz już luty 2007 czeka w kolejce.
 
Do góry