reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy nastepne dziecko????

Jaka różnica wieku między rodzeństwem będzie/albo jest??

  • 1 rok

    Głosów: 5 8,8%
  • 2 lata

    Głosów: 19 33,3%
  • 3 lata

    Głosów: 17 29,8%
  • 4 lata

    Głosów: 7 12,3%
  • 5 lat

    Głosów: 6 10,5%
  • 6 lat

    Głosów: 0 0,0%
  • 7 lat i więcej

    Głosów: 4 7,0%

  • Wszystkich głosujących
    57
  • Ankieta zamknięta .
No to ja chyba wszystkie zaskoczę - u mnie różnica wieku między moim synkiem a mającą przyjść na świat dzidzią wyniesie akurat w marcu (oboje będą obchodzić urodzinki w tym samym miesiącu) 11 lat...
Wiem, że to dużo czasu, ale tak jakoś wyszło. Najpierw chcieliśmy troszkę poczekać z drugim dzieckiem aż skończę studia, potem choć chcieliśmy to nie udawało się zajść w ciążę. Jak mi się to udało w zeszłym roku to niestety :-( dzidzia opuściła nas w 9tc. Teraz mam nadzieję, że będzie ok (musi być).
 
reklama
Hej dziewczyny! Jagoda dlaczego różnica musi być parzysta? co za głupoty:szok:, u mnie jest różnica 5 lat (Przemuś ma 5 lat i 3 miesiące a Ignaś 6 miesięcy) chłopaki przepadają za sobą, owszem nie bawią się ciągle razem ale często, a "uściską i całuską" nie ma końca! nie wspomnę już o tym, że pierwsze dziecko już nie jest takie samotne! Moim zdaniem zupełnie nie ma znaczenia jaka jest różnica( oczywiście nie mówię o 10 latach)! ale nie można też za długo odkładać! całuski :-)


Edis będzie dobrze! między moim mężem a jego bratem jest różnica 10 lat- wiadomo, że na początku straszy brat opiekował się młodszym ale też się z nim bawił, najgorzej było jak jeden miał 20 a drugi 30 hehe:-D wiadomo jeden imprezował a drugi założył już rodzinkę więc nie mieli wspólnych tematów:-D ale teraz jest już ok, obydwoje mają swoje rodzinki choć różnica wielku dzieci jest spora to świetnie się rozumieją i wspierają, całuski
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Gdy zaszłąm w drugą ciążę Oliwierek miał 1 rok i 3 miesiące. Amadeuszek sie urodził miesiąc przed 2gimi urodzinami brata. Termin miałam na lutego a więc zima, snieg, ślizgawice, a ze brzuch miałąm gigantyczny, a mój Oliwierek nie usiedział w miejscu za długo spacerki skończyły się w styczniu, po prostu nie dałam rady się wykulnąć z domu, a co dopiero urządzać spacery. Każdy o kolei miał z miśkiem dyżury...
Planujemy też trzecie dziecko i mimo że Oliwierek ma teraz 2 latka i 8 miesięcy a Amadeuszek 9 miesiecy więc małe szkraby jak by nie było dokłądnie za rok w listopadzie chcę zajsć w nastepną ciąże bo naprawde fajnie mieć tak maluchy po dwóch latach. Oli się odchował z najgorszego, samodzielny sie strasznie zrobił od kiedy braciszek jest a trzeci dzidziuś będzie mam nadzieje po 2,5 roku od Amadeuszka i 4,5 od Oliwierka :-)

 
u nas jest różnica 4 lat Kacperek wydawał mi się taki malutki i chciałam zająć się tylko nim :) woleliśmy poczekać aż mały pójdzie do przedszkola no i chcieliśmy też z mężem też trochę odpocząć od pieluch i nocnego wstawania pozdrawiam :-D
 
u mnie będzie prawie 7 latek różnicy i widzę że to niezbyt ciekawa różnica ale poprostu tak wyszło:-(
 
Remi ma 2 lata
Drugie dziecko mam w planach za 4 lata ponieważ nie mam od nikogo pomocy i Remi musi być na tyle samodzielny, żeby mógł sam zostawać w domu gdy pójdę np. do lekarza. W wieku 6 lat pójdzie akurat do szkoły, więc nie będzie problemu kto go zaprowadzi ponieważ pracuję obecnie... DUŻA TA RÓŻNICA ALE LEPIEJ MIEC RODZEŃSTWO PÓŹNO NIŻ WCALE
 
reklama
Witaj ja również mam dwie córeczki Jedna ma 2,5 roku a druga 8 miesięcy i raz się lubią raz jest zazdrość ze strony starszej ale już nie jest tak źle jak przez pierwsze miesiące i cieszymy się ,że jest taka różnica a nie większa ,też jestem sama i sobie radze m
014ja rodzina jest w polsce a ja mieszkam w wiedniu .Pozdrawiam:-)
 
Do góry