reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy nastepne dziecko????

Jaka różnica wieku między rodzeństwem będzie/albo jest??

  • 1 rok

    Głosów: 5 8,8%
  • 2 lata

    Głosów: 19 33,3%
  • 3 lata

    Głosów: 17 29,8%
  • 4 lata

    Głosów: 7 12,3%
  • 5 lat

    Głosów: 6 10,5%
  • 6 lat

    Głosów: 0 0,0%
  • 7 lat i więcej

    Głosów: 4 7,0%

  • Wszystkich głosujących
    57
  • Ankieta zamknięta .
u mnie jest dość spora różnica bo 8lat i niecałe 2 miesiące
Mateo to bardzo opiekuńczy brat i oby tak było dalej.... po cichu marzy mi się jeszcze jeden dzidziuś może tak za 3-4 lata wtedy Małgonia będzie już większa
 
reklama
Nasz Kacperek ma starszego brata o 13lat:-) a siostrę o 19;-).
Dls ułatwienia dodam, że w przeciwieństwie do poprzednich dzieci, które wyszły trochę poza kontrolą Kacperek został poczęty z pełną świadomością. Taki prezent na ... 20 rocznicę ślubu .... no trochę się spóźnił (3 tygodnie):blink:
 
Oj ja też bym chciala już drugie dziecko (Filipek skończył w październiku ub.r 2 latka) ale mąż chce jeszcze poczekać.
W domu mieszkam z rodzicami i bratem który też ma synka (Skończył rok w listopadzie ub.r.) także mój Filip wychowuje się w towarzystwie :))
 
jak Bóg da to my narzędzia odstawiamy na strych;-)

może za 5lat?????? ale chyba raczej niet
 
moja córka ma niespełna 2,5 roku. ja bym chciała różnice wieku ok 6 lat. chciałabym poświecić się teraz małej, a później maluszkowi, by żadne nie czuło się pokrzywdzone. dodam, że mam rodzeństwo z małą różnica wieku i było kiepsko, wolałabym, żeby u mnie odstep był nieco wiekszy.
dodam, ze mieszkam na 4 pietrze bez windy, małą czesto wnosze jeszcze na rekach, a do tego czasem zakupy, kurcze teraz ciezko byłoby mi sie rozdwoic
mąz tez zbytnio nie pomaga mi przy małej, fakt pracuje dużo, bawi się z nią owszem, ale np, zabawki to ja musze pozbierac i wszystko uprzątnąć.
a jak mała pójdzie do szkoły bede miec wiecej czasu
 
U mnie będzie 7 lat i 5 miesięcy różnicy... Myślę, że będzie dobrze bo kochamy oboje i staramy się zaszczepić szacunek i miłość doo ludzi naszym dzieciakom... I tego będziemy się trzymać\... Każdy musi podejmować tę decyzję indywidualnie bo zależy od warunków, sytuacji materialnej i ogólnej własnej gotowości na dziecko i jakby nie było poświęcenia i ustępstwa...
 
ja po pierwszym mówiłam ze niee a teraza mam juz dwójeczke w pieknym wieku bo 3l i 1 r czyli 2lata i 1 m-c róznicy. jestem zadowolona było ciezko ale teraz bynakmniej dzieci razem sie bawia a nie kazde w swoim swiecie
 
reklama
u mnie jest spora różnica wieku, chłopcy skończyli niedawno 9 lat, a Malutka ma skończone 3 miesiące, ale jest ok, chlopcy bardzo chcieli mieć siostrę i angażują sie w pomoc przy niej, ale gdyby zamiast bliźniaków było jedno dziecko, to sądzę ze szysbciej byśmy się zdecydowali.
Koleżanka ma syna 8-letniego i córkę 9-miesięczną i na początku był straszny problem, bo on wogóle nie akceptował małej, mimo że jak było w ciąży to był zadowolony ze bedzie miał rodzeństwo.
 
Do góry